Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Kolumbijské rumy Dictador v portfoliu Palírny U Zeleného stromu

22. srpen 2018  České nápoje   komentáře (0)  1343 x

Nejstarší výrobce destilátů v Evropě a zároveň největší ryze český producent lihovin, prostějovská Palírna U Zeleného stromu, nově převzal tuzemskou distribuci prémiové značky kolumbijských rumů Dictador. Společnost slavící 500 let od svého založení tak rozšiřuje své importní portfolio nejen o jedny z nejoceňovanějších rumů celého světa, ale i o řadu ginů stejnojmenné značky.

Kolumbijské rumy Dictador v portfoliu Palírny U Zeleného stromuKolumbijské rumy Dictador v portfoliu Palírny U Zeleného stromu

Do portfolia Palírny U Zeleného stromu z vlastní produkce i importu patří více než stovka produktů. Z domácí výroby jim vévodí Stará myslivecká, Blend 42 vodka či Hanácká vodka. Společnost zastupuje a na domácím trhu distribuuje významné zahraniční značky lihovin jako Bushmills, Koval, Kraken, Jose Cuervo, Pushkin, Berentzen, nebo Garrone. „Od srpna se naše produktová rodina rozrůstá o super prémiovou kolumbijskou značku Dictador proslulé Destileria Colombiana,“ uvádí ředitel exportu a importu Palírny U Zeleného stromu, Lukáš Kakalejčík.

Cesta kolumbijského rumu na světové výsluní

Své jméno rumy a giny Dictador získaly na počest španělského velvyslance Severa Aranga y Ferra, který v Kolumbii v 18. století dohlížel na správný výběr daní. V roce 1913 rodina Parra založila svou první destilérku přímo v srdci Cartagena de Indias a v rozmezí dalších čtyřiceti let se z ní díky vytrvalosti a tvrdé práci stala jedna z největších firem v Kolumbii zabývajících se výrobou stařených destilátů. „V roce 2009 se o značku pro její výjimečnou kvalitu začali zajímat zahraniční investoři, čímž se stala rumovým leaderem mezinárodního měřítka,“ vysvětluje obchodní spojení Lukáš Kakalejčík.

Kvalita Dictador tkví ve fokusu na suroviny a originálním přístupu k výrobě

Výroba nositele nejvyšších ocenění mezi rumy tkví v mimořádném vlivu místního počasí a půdy na charakter cukrové třtiny, či ve využívání metody označované jako „Třetí styl“. V té je klíčové využití třtinového medu, jež zaručuje plnější a chuťově hlubší profil, než u rumů z třtinové šťávy nebo melasy. Další specifikem výroby rumů Dictador je unikátní Solera metoda, při které se lineárně blendují rumy stejných ročníků.

Ultra prémiová řada bude v Česku dostupná jen v limitované alokaci

Rumové portfolio sahá od prémiových variant 12YO a 20YO chlubících se vyváženou chutí a dominantními kávovými tóny, provázanými nasládlým dotekem karamelu a čokolády, přes super prémiové varianty XO, zrající ve třech typech sudů až po ultra prémiovou řadu 2Masters, která bude dostupná pro ČR jenom v limitované alokaci. Kromě rumů bude Palírna U Zeleného stromu distribuovat také dva typy ginů, Colombian Aged Gin Treasure a Colombian Aged Gin Ortodoxy, které jsou pětkrát destilovány a poté zrány v rumových sudech, které jim dodávají nezaměnitelnou a unikátní chuť.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

4.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist