Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Kubánský rum ze sudu po dezertním víně

8. březen 2019  České nápoje   komentáře (0)  949 x

Pernod Ricard začal na Kubě kromě rumu Havana Club vyrábět také Pacto Navio, k jehož dozrávání využívá sudy po francouzském dezertním víně. Inspiraci k tomu našel v historii, ostatně historický základ má i název novinky.

Kubánský rum ze sudu po dezertním víněKubánský rum ze sudu po dezertním víně

Rum Pacto Navio navazuje na zavedenou praxi obchodníků, kteří na počátku 19. století do Nového světa dováželi francouzská vína. Aby se obchodní lodě, tzv. navios, nevracely do Evropy s prázdnou, na zpáteční cestu se sudy naplnily rumem, který z nich během dlouhé cesty přes Atlantik vstřebal aroma a chuť vína. Vzkvétající obchod ovšem přerušila válka za nezávislost Španělska vedená v letech 1808–1814 proti Francouzům. Zlom přinesl až rok 1815, kdy spolu Francie a Španělsko uzavřely námořní mírovou dohodu, tedy el pacto. Námořní cesty byly uvolněny a obchodní lodě s nákladem sudů s vínem či rumem se na ně znovu mohly vrátit. Kubánská novinka svým názvem odkazuje právě na tuto skutečnost

Pacto Navio je blend až deseti rumů o stáří 10–12 let, jež pocházejí z jediné palírny a vyrábějí se pod dohledem maestros roneros podle tradičních kubánských postupů. Netypický krok přichází až na samotný závěr výrobního procesu – Pacto Navio totiž tři měsíce dozrává v sudech po sauternském. Toto vyhlášené francouzské dezertní víno ovlivňuje jeho barvu, jež je temně mahagonová s jantarovými odlesky, aroma i chuť. Ve vůni Pacto Navio nabízí tóny sušeného ovoce a květin spolu s náznakem medové a karamelové sladkosti a tónů vanilky. V chuti je příjemně nasládlý, s tóny skořice, citrusů a koření, závěr má plný a poměrně vytrvalý. K mání je v 0,7l láhvích a jeho maloobchodní cena činí 999 Kč.

Zdroj: Pernod Ricard.cz

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist