Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Lahev whisky za miliony je v Česku

26. listopad 2020  České nápoje   komentáře (0)  455 x

Whisky je oblíbeným nápojem po celém světě a kromě spotřebitelů ji vyhledávají i investoři. Ti za jednu lahev zaplatí desítky tisíc až miliony korun. Dvaasedmdesátiletou whisky ze skotské palírny Macallan kupoval fond Wine Management v květnu tohoto roku za 1,73 milionu korun. Nyní se cena lahve vyšplhala na 3,75 milionu a už je uložena ve skladu fondu v České republice. Fond, který se zaměřuje na investice do vín, stařených destilátů, vinic, vinařství a palíren, dosáhl ve třetím kvartálu 1,44% růstu a během dvou let od svého vzniku si připsal už 18,1 %.

Lahev whisky za miliony je v ČeskuLahev whisky za miliony je v Česku

„Když jsme whisky Macallan 72 let kupovali, tušili jsme její potenciál. Podle veřejně dostupných informací se jedná o nejdražší lahev whisky na území České republiky. Bylo jí naplněno pouze 600 lahví, přičemž některé z nich už byly vypity, což pouze zvýšilo hodnotu těch zbývajících. Kvůli pandemii covidu-19 jsme ji zatím nemohli osobně převzít, a tak nás moc těší, že jsme ji nyní společně s dalšími lahvemi konečně mohli uložit v našem skladu v České republice,říká Martin Kovář, spoluzakladatel fondu.

Obliba investiční whisky i její cena roste i přes koronavirovou krizi. Za prvních devět měsíců si index Rare Whisky Apex 1000, který sleduje ceny tisíce nejžádanějších lahví single malt whisky, posílil o 6,8 %. Hodnota indexu Macallan M18 pro nejžádanější whisky z této palírny za stejné období vzrostla dokonce o 9,5 %.

Palírna The Macallan a její produkce představují Rolls Royce mezi whisky. Všichni se jí snaží přiblížit, ale ona stále nad ostatními vyčnívá. Svědčí o tom i to, že z deseti nejdražších whisky, které byly prodány na aukcích, bylo devět právě z této palírny, doplňuje Václav Rout, odborný poradce fondu Wine Management na stařené destiláty.

Na konci třetího čtvrtletí čítalo portfolio Wine Management na 15 857 lahví vína v hodnotě 123 milionů korun a 19 lahví whisky. V říjnu fond nakoupil dalších 2097 lahví vína v celkové hodnotě téměř 10 milionů Kč a do konce roku plánuje rozšíření portfolia o kolekci 36 lahví whisky z palíren Caperdonich a Longmorn dohromady za 350 000 Kč a lahev dvaapadesátileté whisky Royal Salute Time Series 52 y.o. Single Cask Finish v hodnotě 680 000 Kč.

Investiční fond Wine Management je nástrojem, který umožňuje movité klientele efektivně spoluvlastnit portfolio sestavené z investičních vín, stařených destilátů, vinic, vinařství a palíren. Radost z poznávání ušlechtilých a opojných nápojů se zde snoubí s rozumnou investicí, jež přináší dlouhodobé uchování hodnoty a následně i zisk. Cílem celkové investiční strategie fondu je dosahování dlouhodobých výnosů v rozsahu 4–10 % p. a.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist