Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Mount Gay Rum dal světu rum

20. březen 2018  České nápoje   komentáře (0)  1400 x

Rum, který stvořil rum. Tak se říká barbadoskému rumu Mount Gay, nejstaršímu rumu na světě. Příběh tohoto unikátu se datuje od roku 1703, kdy se o výrobě rumu v palírně Mount Gay objevuje první písemná zmínka.

Mount Gay Rum dal světu rumMount Gay Rum dal světu rum

Jako mnoho skvělých příběhů se začal i tento psát před mnoha lety na exotickém místě. Konkrétně v roce 1703 na ostrově Barbados. Zde před více než 300 lety začala produkce cukrové třtiny a s jejím počátkem se pojí i začátek výroby rumu Mount Gay. To z něj dělá nejen nejstarší rum, ale i nejstarší nepřetržitě vyráběný alkohol na světě.

Mount Gay XO je kombinací nejkvalitnějších destilátů, které zrají 8 až 15 let. Pro jeho výrobu se používají pouze čistě přírodní barbadoské ingredience. Je to blend dvou druhů, dvakrát a jednou destilovaných destilátů, které následně zrají ve vypálených dubových sudech, ve kterých dříve zrála americká whiskey. V jeho aroma se v dokonalé rovnováze snoubí zralé banány a opečený chléb, jenž doplňují vanilka a hřejivé koření. Chuť je bohatá, prosycená tóny sladkých mandlí a marcipánu. Závěr je nebývale jemný a harmonický.

Díky tropickému karibskému klimatu je proces zrání rumu Mount Gay nepředvídatelný. Každý sud reaguje na specifické podmínky jinak a zrání rumu se velmi liší. Jediný, kdo dokáže rozpoznat tu pravou chvíli je master blender Allan Smith. Ten vybírá sudy různého stáří a poté z nich míchá ty nejlepší směsi. Mount Gay Rum je delikátní kombinací chutí, které se do směsi dostávají pouze zráním v sudech. Nepřidává se žádné aroma ani cukr. Jde o unikátní způsob, který se nezměnil od roku 1703. Kromě prvenství nejstaršího rumu na světě se tedy může Mount Gay Rum pyšnit i tím, že jako jeden z mála rumů není doslazován.

Nejlépe si jej vychutnáte čistý a bez ledu.

Ty nejlepší věci v životě přicházejí, až když jsme na ně připraveni, stejně tak, jako unikátní barbadoský Mount Gay Rum.

Mount gay XO je k dispozici ve vybraných obchodech s alkoholem, lihovinami a na e-shopu www.bottlesandstories.cz za doporučenou maloobchodní cenu 899 Kč.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist