Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Můj Fernet Stock Bavorák 2019 zná vítěze

13. červen 2019  České nápoje   komentáře (0)  1692 x

Barmanská soutěž Můj Fernet Stock Bavorák 2019 vyvrcholila finále v Botanické zahradě, během něhož odborná porota vybrala mezi 12 finalisty jednoho vítěze. Nejlepší variaci na legendární nápoj Fernet Stock Bavorák vytvořil Jan Šebek z baru L‘ Fleur. V jeho podání obsahoval drink COTON včetně likéru Fernet Stock Original kávu ve stylu cold brew a Spices&Oak Tonik. Oceněním barman získává možnost výroby vlastních bitters s etiketou v koprodukci Fernet Stock pro celý jeho bar a voucher na oblečení Le Premier v hodnotě 10 000 Kč.

Můj Fernet Stock Bavorák 2019 zná vítězeMůj Fernet Stock Bavorák 2019 zná vítěze

Soutěže 'Můj Fernet Stock Bavorák' s podtitulem 'Vezmi Bavorák do vlastních rukou' se zúčastnilo 23 barmanů, jejichž úkolem bylo navázat na legendární recepturu Fernet Stock Bavorák a ztvárnit svou novou originální variaci. „Úkolem soutěžících barmanů bylo vymyslet originální míchaný nápoj s použitím Fernet Stock, a inspirovat tak celou komunitu barmanů, aby i oni sami vzali tradiční Fernet Stock do vlastních rukou a tvořili nové cocktaily. Nechali jsme vyniknout Fernet Stock jako ideální prvek míchaných drinků, které vyhledává především mladší generace, a podpořit tak komunikační aktivity rebrandingu značky,“ vysvětluje Group Brand Manager HBL Zuzana Prokopová.

Finále předcházel úvodní seminář, během kterého mohli barmani získat první část bodového ohodnocení nejen do soutěže Můj Fernet Stock Bavorák, ale zároveň do oficiálního bodování CBA Czech Bartenders League. Další bodové ohodnocení získali barmani za své variace drinku Fernet Stock Bavorák, které zařadili minimálně po dobu dvou týdnů na svůj barový lístek. „Potěšila nás početná účast barmanů v soutěži Můj Fernet Stock Bavorák, která se díky pozitivním zkušenostem z právě proběhlého prvního ročníku bude s velkou pravděpodobností opakovat i příští rok. Celé finálové odpoledně bylo velice dobře uspořádané a citlivě zasazené do malebného prostředí Botanické zahrady v pražské Troji. Zúčastnění barmani předvedli velice kvalitní a kreativní výkony. Věřím, že spousta soutěžních drinků nalezne uplatnění v běžném barovém provozu a získá značný ohlas u hostů,“ komentuje soutěž Aleš Svojanovský, prezident České barmanské asociace, který jako jeden ze tří odborníků zasedl do poroty hodnotící finálové kolo 11. června v Botanické zahradě v Praze.  V porotě dále zasedli Tomáš Melzer – výherce Diaego Worldclass 2017 a Miloš Danihelka – head bertender baru L‘Fleur. Nejdůležitějšími parametry pro výběr vítězného drinku byly technika a komunikace, inovace nápoje, znalost a splnění časového limitu.

Soutěží 'Můj Fernet Stock Bavorák 2019' s podtitulem 'Vezmi Bavorák do svých rukou' navazuje značka Fernet Stock na rebranding. Moderní design lahve s ostrými hranami a slogan 'Vezmi život do vlastních rukou' jsou jeho nejvýraznějšími prvky, které se prolnuly i do odborné soutěže. „S podtitulem soutěže 'Vezmi Bavorák do svých rukou' navazujeme na příběh Lionella Stocka, který se přestěhoval z Itálie do Česka a roku 1927 představil Fernet Stock připravený podle rodinné receptury, který je nejprodávanějším hořkobylinným likérem v Česku. Zároveň namíchal legendární Fernet Stock Bavorák. Tímto odkazem chceme motivovat nejen širokou veřejnost k vytváření vlastních příběhů, ale zároveň odborníky ze segmentu on-trade, aby se nebáli vzít tradiční Fernet Stock v moderním kabátě a tvořili s ním nové trendy nápoje,“ říká Daniel Kopecký, Senior Brand Manažer.

Celkové výsledky jsou uveřejněny na webových stránkách www.cbanet.cz.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist