Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Muzeum Becherovky opět otevřeno

7. březen 2019  České nápoje   komentáře (0)  1120 x

Veřejnosti se muzeum Becherovky znovu otevřelo 28. prosince minulého roku. V rámci dvouměsíční rekonstrukce nechala společnost Jan Becher Pernod Ricard zmodernizovat kompletně celé prostory muzea na místě původní továrny na Steinberkách a rozšířit původní expozici. Změnil se i název – místo Jan Becher Muzeum teď vývěska hlásá Návštěvnické centrum Jan Becher.

Muzeum Becherovky opět otevřenoMuzeum Becherovky opět otevřeno

“Becherovka se nově snaží cílit i na mladší generace, takže po redesignu etikety byla rekonstrukce muzea dalším logickým krokem,” vysvětluje Jakub Lesniak z agentury Promotime, která se o postarala o nový koncept muzea i jeho realizaci. “I proto jsme k rekonstrukci přizvali Ondřeje Horáka, mladého kurátora, který slavil úspěchy například s doprovodnými programy v pražském Rudolfinu.”

Nová expozice se skládá ze tří částí, které dohromady vypráví jeden ucelený příběh. Tradiční historickou část nově doplňuje část interaktivní, kde se návštěvníci seznámí s výrobním procesem Becherovky skrz všech pět smyslů. Kromě jiného si budou moci očichat bylinky a koření, které se k výrobě Becherovky používají, zkusí si sami vyrobit alkohol a díky virtuální realitě nahlédnou přímo do továrny, kde se Becherovka vyrábí. Závěrečná část prohlídky má formu ochutnávky. Kromě Becherovky hosté okusí i Becherovku Lemond, Cordial, KV14, Beton a unikátní drink, který byl vytvořen přímo pro nové návštěvnické centrum.

Prohlídka je dostupná ve čtyřech jazycích – v češtině, angličtině, němčině a ruštině – a lze ji nově absolvovat jak samostatně, tak i s průvodcem. Základní vstupné (180 Kč) zahrnuje degustaci Becherovky, Becherovky Lemond, KV14 a Cordialu. Dál se nabízí i rozšířené vstupné (245 Kč) doplněné o ochutnávku Betonu, a exkluzivní vstupné (345 Kč) zahrnující i unikátní mix stvořený přímo pro návštěvnické centrum. Rekonstrukcí prošel také bar a lounge v budově původní fabriky. Přibyla například stěna ze sudů, v nichž zrály první litry Becherovky, nebo unikátní sedací souprava, která patřila přímo rodině Becherů. V baru se posadí až 55 lidí a lze si ho od nynějška pronajmout i k soukromým akcím. Pronájem je možné kombinovat i s prohlídkou a ochutnávkou.

Zdroj: Pernod Ricard.cz

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist