Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Muzeum Becherovky opět otevřeno

7. březen 2019  České nápoje   komentáře (0)  659 x

Veřejnosti se muzeum Becherovky znovu otevřelo 28. prosince minulého roku. V rámci dvouměsíční rekonstrukce nechala společnost Jan Becher Pernod Ricard zmodernizovat kompletně celé prostory muzea na místě původní továrny na Steinberkách a rozšířit původní expozici. Změnil se i název – místo Jan Becher Muzeum teď vývěska hlásá Návštěvnické centrum Jan Becher.

Muzeum Becherovky opět otevřenoMuzeum Becherovky opět otevřeno

“Becherovka se nově snaží cílit i na mladší generace, takže po redesignu etikety byla rekonstrukce muzea dalším logickým krokem,” vysvětluje Jakub Lesniak z agentury Promotime, která se o postarala o nový koncept muzea i jeho realizaci. “I proto jsme k rekonstrukci přizvali Ondřeje Horáka, mladého kurátora, který slavil úspěchy například s doprovodnými programy v pražském Rudolfinu.”

Nová expozice se skládá ze tří částí, které dohromady vypráví jeden ucelený příběh. Tradiční historickou část nově doplňuje část interaktivní, kde se návštěvníci seznámí s výrobním procesem Becherovky skrz všech pět smyslů. Kromě jiného si budou moci očichat bylinky a koření, které se k výrobě Becherovky používají, zkusí si sami vyrobit alkohol a díky virtuální realitě nahlédnou přímo do továrny, kde se Becherovka vyrábí. Závěrečná část prohlídky má formu ochutnávky. Kromě Becherovky hosté okusí i Becherovku Lemond, Cordial, KV14, Beton a unikátní drink, který byl vytvořen přímo pro nové návštěvnické centrum.

Prohlídka je dostupná ve čtyřech jazycích – v češtině, angličtině, němčině a ruštině – a lze ji nově absolvovat jak samostatně, tak i s průvodcem. Základní vstupné (180 Kč) zahrnuje degustaci Becherovky, Becherovky Lemond, KV14 a Cordialu. Dál se nabízí i rozšířené vstupné (245 Kč) doplněné o ochutnávku Betonu, a exkluzivní vstupné (345 Kč) zahrnující i unikátní mix stvořený přímo pro návštěvnické centrum. Rekonstrukcí prošel také bar a lounge v budově původní fabriky. Přibyla například stěna ze sudů, v nichž zrály první litry Becherovky, nebo unikátní sedací souprava, která patřila přímo rodině Becherů. V baru se posadí až 55 lidí a lze si ho od nynějška pronajmout i k soukromým akcím. Pronájem je možné kombinovat i s prohlídkou a ochutnávkou.

Zdroj: Pernod Ricard.cz

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist