Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Navštivte návštěvnické centrum Rudolf Jelínek Distillery Land

26. červen 2017  České nápoje   komentáře (0)  1610 x

Jen těžko si lze představit návštěvu Valašska, aniž bychom neochutnali jeho nejtypičtější produkt – slivovici. Nezapomeňte se proto v jakémkoli ročním období zastavit ve Vizovicích v návštěvnickém centru Distillery Land společnosti Rudolf Jelínek. Během prohlídky se dozvíte nejen, jak se destiláty z ovoce vyrábějí, ale samozřejmě je budete moci také ochutnat. Ovocem provoněný Distillery Land představuje historii i současnost výroby tradičních světoznámých ovocných destilátů z Vizovic.

Navštivte návštěvnické centrum Rudolf Jelínek Distillery LandNavštivte návštěvnické centrum Rudolf Jelínek Distillery Land

Výrobu i návštěvnické centrum Rudolf Jelínek najdete v obci Vizovice kousek od hlavní cesty směřující ze Zlína do Vsetína. Areál společnosti prošel v roce 2012 rozsáhlou rekonstrukcí, která mu vrátila původní podobu ze 30. let minulého století – tedy z období, kdy firmu vlastnil pan Rudolf Jelínek. Celý závod dnes zabírá plochu téměř 50 000 m².

Exkurzní trasa zahrnuje návštěvu malé pálenice vybavené unikátní technologií Arnold Holstein určené k destilaci ovocných kvasů, muzea s připomenutím nejvýznamnějších milníků z historie firmy, whiskárny s ukázkou výroby nejstarší české whisky, egalizace s obřími nerezovými a dřevěnými sudy, ve kterých zrají ovocné destiláty, následuje prohlídka stáčírny a celou trasu zakončí degustace vybraných pálenek. Příběh jemné a voňavé slivovice ovšem začíná již v sadech, proto se seznámíte také se základy sadařství a dozvíte se více o ovoci, které Rudolf Jelínek pěstuje na 163 hektarech v okolí Vizovic a na jižní Moravě.

Exkurze probíhají celoročně a je dobré se na ně předem objednat. V hlavní sezóně od poloviny června do poloviny září probíhají pravidelné prohlídky v 11.00 a ve 13.00 hodin. Součástí prohlídek je ochutnávka výrobků, které si můžete zakoupit ve zdejší prodejně. K dispozici je také velké parkoviště pro osobní vozy a autobusy.

Nejznámější český ovocný destilát s charakteristickou chutí a vůní – bílá slivovice – se vyrábí ve Vizovicích již více než sto let. Už od 19. století vyrábí palírníci Jelínkovu slivovici z toho nejlepšího švestkového kvasu a dodržují mnohaleté tradice. Ty požadují, aby vyzrálý švestkový kvas prošel trojstupňovou destilací, díky které dosahuje slivovice dokonalé jemnosti. Pecky zůstávají celou dobu v kvasu, aby vzniklé pálence dodaly specifickou nahořklou chuť. Vyrobený destilát zraje 3 roky.  Právě díky tradičním postupům získává slivovice Rudolf Jelínek typickou jemnou, zaoblenou chuť a vůni.

Vizovický areál každoročně v srpnu hostí hudební festival Vizovické Trnkobraní. Letos proběhne již jeho jubilejní 50. ročník. O měsíc dříve probíhá v areálu likérky největší mezinárodní rockový open-air festival – Masters of Rock. Každoročně ho navštíví na 30 tisíc účastníků.

Otevírací doba

Pondělí–pátek:           08.30–17.30

Sobota:                       09.00–14.00

Neděle:                       zavřeno

 

Vstupné

Základní cena:                                    110 Kč

Snížená cena:                                    90 Kč

Rozšířené a speciální prohlídky:        130–239 Kč

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist