Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Navštivte návštěvnické centrum Rudolf Jelínek Distillery Land

26. červen 2017  České nápoje   komentáře (0)  1998 x

Jen těžko si lze představit návštěvu Valašska, aniž bychom neochutnali jeho nejtypičtější produkt – slivovici. Nezapomeňte se proto v jakémkoli ročním období zastavit ve Vizovicích v návštěvnickém centru Distillery Land společnosti Rudolf Jelínek. Během prohlídky se dozvíte nejen, jak se destiláty z ovoce vyrábějí, ale samozřejmě je budete moci také ochutnat. Ovocem provoněný Distillery Land představuje historii i současnost výroby tradičních světoznámých ovocných destilátů z Vizovic.

Navštivte návštěvnické centrum Rudolf Jelínek Distillery LandNavštivte návštěvnické centrum Rudolf Jelínek Distillery Land

Výrobu i návštěvnické centrum Rudolf Jelínek najdete v obci Vizovice kousek od hlavní cesty směřující ze Zlína do Vsetína. Areál společnosti prošel v roce 2012 rozsáhlou rekonstrukcí, která mu vrátila původní podobu ze 30. let minulého století – tedy z období, kdy firmu vlastnil pan Rudolf Jelínek. Celý závod dnes zabírá plochu téměř 50 000 m².

Exkurzní trasa zahrnuje návštěvu malé pálenice vybavené unikátní technologií Arnold Holstein určené k destilaci ovocných kvasů, muzea s připomenutím nejvýznamnějších milníků z historie firmy, whiskárny s ukázkou výroby nejstarší české whisky, egalizace s obřími nerezovými a dřevěnými sudy, ve kterých zrají ovocné destiláty, následuje prohlídka stáčírny a celou trasu zakončí degustace vybraných pálenek. Příběh jemné a voňavé slivovice ovšem začíná již v sadech, proto se seznámíte také se základy sadařství a dozvíte se více o ovoci, které Rudolf Jelínek pěstuje na 163 hektarech v okolí Vizovic a na jižní Moravě.

Exkurze probíhají celoročně a je dobré se na ně předem objednat. V hlavní sezóně od poloviny června do poloviny září probíhají pravidelné prohlídky v 11.00 a ve 13.00 hodin. Součástí prohlídek je ochutnávka výrobků, které si můžete zakoupit ve zdejší prodejně. K dispozici je také velké parkoviště pro osobní vozy a autobusy.

Nejznámější český ovocný destilát s charakteristickou chutí a vůní – bílá slivovice – se vyrábí ve Vizovicích již více než sto let. Už od 19. století vyrábí palírníci Jelínkovu slivovici z toho nejlepšího švestkového kvasu a dodržují mnohaleté tradice. Ty požadují, aby vyzrálý švestkový kvas prošel trojstupňovou destilací, díky které dosahuje slivovice dokonalé jemnosti. Pecky zůstávají celou dobu v kvasu, aby vzniklé pálence dodaly specifickou nahořklou chuť. Vyrobený destilát zraje 3 roky.  Právě díky tradičním postupům získává slivovice Rudolf Jelínek typickou jemnou, zaoblenou chuť a vůni.

Vizovický areál každoročně v srpnu hostí hudební festival Vizovické Trnkobraní. Letos proběhne již jeho jubilejní 50. ročník. O měsíc dříve probíhá v areálu likérky největší mezinárodní rockový open-air festival – Masters of Rock. Každoročně ho navštíví na 30 tisíc účastníků.

Otevírací doba

Pondělí–pátek:           08.30–17.30

Sobota:                       09.00–14.00

Neděle:                       zavřeno

 

Vstupné

Základní cena:                                    110 Kč

Snížená cena:                                    90 Kč

Rozšířené a speciální prohlídky:        130–239 Kč

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist