Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Nejvzácnější řecký destilát Metaxa ku 130. výročí

16. listopad 2018  České nápoje   komentáře (0)  943 x

Celý letošek slaví řecký destilát METAXA 130. narozeniny. Vyvrcholením oslav bylo uvedení vzácného destilátu METAXY AEN Despina z původního sudu, kterým značka naplnila symbolických 130 sběratelských lahví. Protože česko-slovenský trh je pro METAXU vůbec největším celosvětovým odbytištěm, dočkal se celkem 25 kusů této edice. Díky obrovskému zájmu je exkluzivní edice kromě jediné zbývající lahve zcela vyprodána. Poslední dekantér s číslem 130 půjde začátkem prosince do veřejné dražby, jejíž výtěžek bude využit pro dobročinné účely. Zástupci společnosti Rémy Cointreau, která METAXU v Česku zastupuje, to oznámili na slavnostním večeru v listopadu, kde představili ještě projekt 130 objevů, kterým doplnili nedávný relaunch značky.

Nejvzácnější řecký destilát Metaxa ku 130. výročíNejvzácnější řecký destilát Metaxa ku 130. výročí

Doušek z limitované edice? Zážitek

Jemnost a unikátnost definují METAXU už 130 let. Tvoří ji jemná intenzivní kombinace vinných destilátů, archivních muškátových vín z ostrova Samos a tajná složka bylin a koření. Střeženou recepturu zná pouze stávající METAXA Master Costas Raptis. Na oslavu 130. výročí představil v Česku právě METAXU AEN Despina, ztvárnění esenciální chuti jemného destilátu. „Nápoj nese název podle manželky zakladatele Spyrose Metaxy. Despina byla výjimečná žena, která po smrti svého manžela převzala obchod, a úspěšně se jí podařilo šířit slávu METAXY dál. Stala se také první ženskou členkou Řecké obchodní komory. Chuť AEN Despiny je výrazná a zaoblená, s nádechem divokých květin a lanýžů. Ochutnat destilát takového druhu a původu je nepochybně zážitek na celý život,“ popisuje Petr Havlíček, marketingový ředitel METAXY. Slovo AEN pak v překladu z řečtiny znamená „navždy“.

METAXA objeví výjimečná místa

Limitovaný počet kusů METAXY AEN Despina se v Čechách rychle rozebral a značka má nyní k dispozici poslední kus označený číslem 130. Milovníkům METAXY, sběratelům i potenciálním investorům se tak naskytne poslední možnost k její koupi. Dražba odstartuje začátkem prosince a bude probíhat na webovém portálu www.alkohol.cz. Vyvolávací cena byla stanovena na 58 888 Kč, očekávaná prodejní cena by se pak měla pohybovat v řádech statisíců.

Výtěžek z dražby převezme Klub českých turistů, jenž v letošním roce rovněž slaví stotřicáté narozeniny. Věnuje jej na objevení některého z unikátních míst v Česku, které vzejde z nové soutěže 130 objevů, v níž budou mít lidé možnost nominovat jedinečná česká a slovenská místa, která stojí za objevení. Nominovat své tipy budou účastníci moci pod hashtagem #Metaxa130x až do konce letošního roku. Soutěž doplňuje stávající komunikaci METAXY a její claim „Nepijte. Objevujte.“. Podpoří ji mimo jiné i herec Lukáš Hejlík a další známé osobnosti.

METAXA AEN DESPINA, obsah alkoholu: 43,5 %

  • BARVA                 Tmavě mahagonová
  • VŮNĚ                   Divoké květiny a kvalitní doutníky
  • CHUŤ                    Sušené ovoce, lanýže a dub
  • DOCHUŤ             dlouhá, plná a kořeněná

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist