Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Nejvzácnější řecký destilát Metaxa ku 130. výročí

16. listopad 2018  České nápoje   komentáře (0)  792 x

Celý letošek slaví řecký destilát METAXA 130. narozeniny. Vyvrcholením oslav bylo uvedení vzácného destilátu METAXY AEN Despina z původního sudu, kterým značka naplnila symbolických 130 sběratelských lahví. Protože česko-slovenský trh je pro METAXU vůbec největším celosvětovým odbytištěm, dočkal se celkem 25 kusů této edice. Díky obrovskému zájmu je exkluzivní edice kromě jediné zbývající lahve zcela vyprodána. Poslední dekantér s číslem 130 půjde začátkem prosince do veřejné dražby, jejíž výtěžek bude využit pro dobročinné účely. Zástupci společnosti Rémy Cointreau, která METAXU v Česku zastupuje, to oznámili na slavnostním večeru v listopadu, kde představili ještě projekt 130 objevů, kterým doplnili nedávný relaunch značky.

Nejvzácnější řecký destilát Metaxa ku 130. výročíNejvzácnější řecký destilát Metaxa ku 130. výročí

Doušek z limitované edice? Zážitek

Jemnost a unikátnost definují METAXU už 130 let. Tvoří ji jemná intenzivní kombinace vinných destilátů, archivních muškátových vín z ostrova Samos a tajná složka bylin a koření. Střeženou recepturu zná pouze stávající METAXA Master Costas Raptis. Na oslavu 130. výročí představil v Česku právě METAXU AEN Despina, ztvárnění esenciální chuti jemného destilátu. „Nápoj nese název podle manželky zakladatele Spyrose Metaxy. Despina byla výjimečná žena, která po smrti svého manžela převzala obchod, a úspěšně se jí podařilo šířit slávu METAXY dál. Stala se také první ženskou členkou Řecké obchodní komory. Chuť AEN Despiny je výrazná a zaoblená, s nádechem divokých květin a lanýžů. Ochutnat destilát takového druhu a původu je nepochybně zážitek na celý život,“ popisuje Petr Havlíček, marketingový ředitel METAXY. Slovo AEN pak v překladu z řečtiny znamená „navždy“.

METAXA objeví výjimečná místa

Limitovaný počet kusů METAXY AEN Despina se v Čechách rychle rozebral a značka má nyní k dispozici poslední kus označený číslem 130. Milovníkům METAXY, sběratelům i potenciálním investorům se tak naskytne poslední možnost k její koupi. Dražba odstartuje začátkem prosince a bude probíhat na webovém portálu www.alkohol.cz. Vyvolávací cena byla stanovena na 58 888 Kč, očekávaná prodejní cena by se pak měla pohybovat v řádech statisíců.

Výtěžek z dražby převezme Klub českých turistů, jenž v letošním roce rovněž slaví stotřicáté narozeniny. Věnuje jej na objevení některého z unikátních míst v Česku, které vzejde z nové soutěže 130 objevů, v níž budou mít lidé možnost nominovat jedinečná česká a slovenská místa, která stojí za objevení. Nominovat své tipy budou účastníci moci pod hashtagem #Metaxa130x až do konce letošního roku. Soutěž doplňuje stávající komunikaci METAXY a její claim „Nepijte. Objevujte.“. Podpoří ji mimo jiné i herec Lukáš Hejlík a další známé osobnosti.

METAXA AEN DESPINA, obsah alkoholu: 43,5 %

  • BARVA                 Tmavě mahagonová
  • VŮNĚ                   Divoké květiny a kvalitní doutníky
  • CHUŤ                    Sušené ovoce, lanýže a dub
  • DOCHUŤ             dlouhá, plná a kořeněná

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist