Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Nenechte si ujít Ginfest by Barlife

20. únor 2019  České nápoje   komentáře (0)  920 x

V prostoru Vinohradského Pavilonu (Vinohradská 50, Praha 2) se příští víkend, v sobotu 2. března 2019, uskuteční již čtvrtý Ginfest by Barlife, zábavně vzdělávací oslava jalovcového nápoje určená především široké veřejnosti. Na jednom místě se vám představí mnoho výrobců, kteří se s vámi podělí o svou lásku a vášeň k ginu. Nabídnou vám nejen vzorky k ochutnání, ale také vás seznámí se svým příběhem. Kromě degustací se ginoví nadšenci budou moct zúčastnit i vzdělávacích seminářů. Ginfest organizuje Barlife, odborný časopis o nápojích vycházející od roku 2004.

Nenechte si ujít Ginfest by BarlifeNenechte si ujít Ginfest by Barlife

Gin se od samého začátku vyhříval na výsluní popularity. V Anglii 17. a 18. století vypukla dokonce taková ginová horečka, že bylo třeba výrobce i konzumenty legislativně usměrnit. Tento útlum však neměl dlouhého trvání a když vinice napadla pohroma zvaná mšička révokaz, byl gin opět nápojem číslo jedna. V současné době je velmi oblíbený nejen u konzumentů, ale také výrobců, kteří vyrábí gin, zatímco čekají, až jim dozraje whisky nebo rum. Současnou vlnu ovšem nejvíce nastartoval vznik nového typu ginu, tzv. středomořského. Španělsko se takřka přes noc stalo ginovou velmocí, která šlape na paty tradičnímu London Dry Ginu.

Ať už jste příznivci středomořské varianty, nebo zastánci tradice, přesně pro vás je dělaná akce Ginfest by Barlife. Návštěvníci akce mají možnost strávit příjemné sobotní odpoledne ve společnosti zavedených, ale i méně známých ginů z celého světa, které doplní výtečná kuchyně. Samozřejmostí je, že kteroukoli z vystavených značek mají možnost ochutnat za příznivé ceny.

Jak je u akcí organizovaných časopisem Barlife zvykem, doprovodí volnou degustaci i vzdělávací semináře. Jako první vystoupí Carlos Morante, který představí značku Gin Mare. U středomořských ginů zůstaneme i nadále, hned druhý seminář proběhne pod záštitou značky Larios. Vladimír Čech vám ukáže, že v AeroPressu nemusíte připravovat jen kávu, ale třeba také nainfuzovat gin. S Borisem Ivanem během třetí přednášky procestujete celý svět a dozvíte se, jak se daří ginu v jednotlivých kulturách a proč je dobré upřít pozornost zpátky do staré dobré Anglie.

Druhou polovinu vzdělávací části odstartuje Marek Štochl, ambasador The Botanist ginu, který vám poví o důležitosti bylin v ginu, o tom, že inspirace roste všude kolem nás a že jedlé květy dokáží z vašeho G&T udělat nevšední záležitost. Během master-class s Andreyem Bolshakovem, globálním ambasadorem ginu Bombay Sapphire, poznáte historii a filosofii této známé značky. Semináře uzavře Jakub Bobček, který vás seznámí s krásami Plymouthu a také s Plymouth ginem, který zde vzniká.

Tak na co ještě čekáte? Vstupenky lze zakoupit na www.ginfest.cz.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist