Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Oslavte Mezinárodní den mužů

13. listopad 2023  České nápoje   komentáře (0)  462 x

Věděli jste, že 19. listopad patří mužům? Mezinárodní den mužů je sice stejně neoficiální svátek jako Den otců, ale proč bychom jej neměli přijmout a neoslavit opravdové muže?

Oslavte Mezinárodní den mužůOslavte Mezinárodní den mužů

Jak už bylo řečeno, Den mužů je neoficiální svátek, který je ale slaven ve více než 60 zemích po celém světě. A Česká republika by neměla být výjimkou. První hlasy o potřebě mužského svátku jako rovnocenné protistraně k Mezinárodnímu dni žen se začaly objevovat v 60. letech 20. století. Tehdy se v americkém Kansasu objevil v novinách článek kritizující sovětský přístup k ženám, jež se těšily svátku 8. března, zatímco mužský protějšek chyběl. A byl to opět americký Kansas, kde se později v roce 1992 uskutečnilo první setkání aktivistů za mužský svátek. Setkání to nebylo moc slavné a v následujících letech zájem o tento den postupně opadal. Restartu se dočkal až v roce 1999 díky Jerome Teelucksinghovi z Univerzity Západní Indie. Ten pro Den mužů vybral den narození svého otce, 19. listopad.

Oslavte nejen své muže

Připijte na zdraví všem gentlemanům ve svém okolí – a nejen jim. Distingovaným společníkem pro tuto událost může být sedmiletá žitná whisky Stará žitná myslivecká Selection, která má originální chuť
a více než 500 let starou recepturu. Tu ocenila zlatou medailí nejedna porota na světových soutěžích, a tak není náhodou, že jejím ambasadorem je herec a prezident karlovarského festivalu Jiří Bartoška, který před nedávnem převzal medaili Za zásluhy I. stupně v oblasti kultury a umění.

Stará žitná myslivecká Selection

Harmonicky vyladěná originální žitná whisky, to je Stará žitná myslivecká Selection, kde po prvních čtyřech letech zrání dozrává další tři roky pouze v pečlivě vybraných dubových sudech, které vytvářejí její harmonickou, neopakovatelnou, jemnou chuť. Najdete v ní osobitý charakter žitného destilátu s ovocnými tóny a nádechem vanilky a pikantností čerstvě posečeného žita, který se mísí se záblesky specifického mikroklima historických sklepů.

Stará žitná myslivecká Bourbon Cask Reserve zraje k dokonalosti čtyři roky v dubových sudech výhradně po bourbonu, což jí dodává typickou jemnou chuť po vanilce s hřejivým dozvukem ovoce. V chuti objevíte vanilkový lusk zabalený v medu, bílý pepř a ostružiny
s dlouhodobě trvající sladkou dochutí.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist