Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Pálenka z Moravy získala bronz ze San Francisca

6. květen 2016  České nápoje   komentáře (0)  3193 x

Exkluzivní destilát Wild Pin z rodinné destilerie Kleiner získal bronzovou medaili na nejprestižnější světové soutěži lihovin v San Franciscu.

Lahev Wild PinLahev Wild Pin

Malá rodinná destilerie Kleiner se sídlem v Žešově, nedaleko Prostějova, která vyrábí malosériové limitované edice pravých ovocných destilátů inspirovaných přírodou, slaví první velký celosvětový úspěch. Její exkluzivní ovocný destilát Wild Pin (divoký špendlík) získal bronzovou medaili v kategorii ovocných destilátů na nejrespektovanější a nejvlivnější soutěži lihovin na světě San Francisco World Spirits Competition, jejíž 16. ročník se konal od 16. do 20. března v Hotelu Nikko v centru amerického San Francisca. Letošního ročníku soutěže se zúčastnil rekordní počet 1899 vzorků lihovin z celého světa, které v rámci anonymního slepého testování hodnotila 39 členná porota uznávaných nezávislých expertů a degustátorů.

„Z tohoto mezinárodního ocenění máme samozřejmě obrovskou radost a vidíme, že naše práce má smysl. Je to další utvrzení správné cesty, kterou jsme se jako malá rodinná destilerie rozhodli vydat,“ říká k ocenění Jan Kleiner, zakladatel a majitel Distillery Kleiner, a dodává: „Elegantní ovocný Wild Pin je výsledkem destilace v souladu s přírodou. Je ukládán ke zrání do kameninových nádob po dobu 3 let ve sklepení, což umožňuje vytvoření té nejjemnější pálenky. Pouze přirozeným procesem je zachycen konečný panenský punc přírody.“

Wild Pin (divoký špendlík) roste volně jako keř v místním regionu na okraji polních cest nebo rybníků. Díky opravdu extrémní náročnosti trvá ruční sklizeň 4 – 6 týdnů při dosažení maximální vyzrálosti ovoce. Wild Pin je fermentován a destilován oproti pálence Silver Plum včetně pecek, za použití trojstupňové destilace, kdy bylo destilační zařízení upraveno dle dlouholetých zkušeností a potřeb. Tento sametově hladký destilát Wild Pin je uložen po dobu tří let do kameninových nádob k dosažení jeho plné zralosti. Elegantní ovocný Wild Pin je výsledkem destilace v souladu s přírodou kdy každá šarže podstoupí 1365 dní zrání.

Vůně: svěží s elegantním aroma dané odrůdy

Chuť: jemná sladkost, která se snoubí s lehkým nádechem marcipánu.

43 % alkoholu, luxusní lahev 0,7 l, prodejní cena: 1600 Kč.

Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

3.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist