Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Palírna Kavalan světovým výrobcem whisky 2020

9. listopad 2020  České nápoje   komentáře (0)  671 x

V mezinárodní soutěži vín a destilátů IWSC získala palírna Kavalan dvě výjimečná zlatá ocenění „Gold Outstanding". Palírna Kavalan byla jmenována „Světovým výrobcem whisky" pro rok 2020 v soutěži mezinárodní soutěži destilátů ISC („International Spirits Challenge"). Tato cena připadá nejlépe hodnoceným palírnám whisky v mezinárodní kategorii.

Palírna Kavalan světovým výrobcem whisky 2020Palírna Kavalan světovým výrobcem whisky 2020

V letošním, 25. ročníku, soutěže ISC, se o ceny utkalo 1700 účastníků ze 70 zemí. Palírna Kavalan si odnesla dvojité zlaté ocenění za svou „Solist Vinho Barrique"* whisky a dalších 9 zlatých medailí již dříve tohoto roku. Zlatem byly oceněny následující produkty:

  • Kavalan Classic Single Malt Whisky - klasická jednosladová whisky
  • Kavalan Concertmaster Sherry Cask Finish Single Malt Whisky - jednosladová whisky dokončovaná v sudu po sherry
  • Kavalan Ex-Bourbon Oak Single Malt Whisky - jednosladová whisky zrající v dubovém sudu po bourbonu
  • Kavalan Oloroso Sherry Oak Single Malt Whisky - jednosladová whisky zrající v dubovém sudu po oloroso sherry
  • Kavalan *Solist Fino Sherry Single Cask Strength Single Malt Whisky - jednosladová whisky sudové síly zrající v sudu po fino sherry
  • King Car Conductor Single Malt Whisky - speciální jednosladová whisky
  • Kavalan Podium Single Malt Whisky - speciální jednosladová whisky
  • Kavalan *Solist Port Single Cask Strength Single Malt Whisky - jednosladová whisky sudové síly zrající v sudu po portském
  • King Car 40th Anniversary Selected Wine Cask Matured Single Malt Whisky - jednosladová whisky dozrávající v sudech po vybraných vínech; vznikla k oslavě 40. výročí společnosti King Car

„Je nám ctí, že náš lihovar byl takto oceněn a že pomáháme Tchaj-wan znovu umístit na světovou scénu whisky," sdělil Y.T. Lee, generální ředitel palírny Kavalan.

Dříve, v roce 2015, byla „Vinho" vybrána na světové soutěži World Whiskies Awards a označena za nejlepší jednosladovou whisky na světě. Roku 2019 byla na světové soutěži World Spirits Competition v San Francisku oceněna platinovou medailí, tedy třemi po sobě jdoucími dvojitými zlatými medailemi.

Whisky Solist Vinho Barique, která stojí za průkopnickou úpravou sudů „Shave, Toast and Rechar" (STR), vyvinutou zesnulým Dr. Jimem Swanem z palírny Kavalan, zraje ve vinných, speciálně ošetřených sudech tak, aby vynikly všechny komplexní vícerozměrné chutě zralého melounu, manga, kiwi a citrusů na pozadí mixu koření a datlí.

Kromě toho získaly v první fázi mezinárodní soutěže vín a destilátů IWSC („International Wine & Spirit Competition") v roce 2020 produkty Kavalan *Solist Amontillado a Kavalan *Solist Manzanilla v prvním kole výjimečné zlaté ocenění „Gold Outstanding". Obě whisky získaly po 98 bodech.

Porotci popsali Amontillado následovně:

„Opulentní a expresivní s vrstvenými vůněmi a příchutěmi hořké čokolády, vánočního dortu a sladkého koření. Hustá, bohatá a žvýkavá s úžasným, vyvíjejícím se závěrem sladu, kořeněného, nádechu kouře a špetkou pomerančové kůry. Senzační!"

Porotci popsali Manzanillu následovně:

„Intenzivní, opojná a bohatá vůně sušeného ovoce, koření a hořké čokolády. Na patře je chuť tekutého tiramisu s tabákem, švestkami a PX sherry výrazná, sladká a příjemná. Zdvihnutý závěr dodává svěžest a rovnováhu; vynikající whisky."

*Upozorňujeme, že oceněná série „Solist" palírny Kavalan se na americkém trhu prodává pod názvem „Cask Strength", a to pouze z důvodů spojených s ochrannou známkou.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist