Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Palírna U Zeleného stromu loni prodala o čtvrtinu více rumů

28. leden 2020  České nápoje   komentáře (0)  566 x

Jedním z nejoblíbenějších alkoholických nápojů u nás je rum. Češi patří podle Iana Burrella, odborníka na rumy, mezi prvních pět národů v konzumaci rumu na osobu. V poslední době preferují lidé i díky dobré ekonomické situaci kvalitu nad kvantitou. To potvrzují i prodeje Palírny U Zeleného stromu. Loni dokonce prodeje meziročně narostly o 28 %. Svůj podíl na tom má i nový pětiletý rum Heffron, který palírna představila na závěr roku.

Palírna U Zeleného stromu loni prodala o čtvrtinu více rumůPalírna U Zeleného stromu loni prodala o čtvrtinu více rumů

Novinka se hned po uvedení v listopadu probojovala mezi tři nejprodávanější třtinové rumy u nás a doplnila segment prémiových karibských rumů. „Uvedením rumu Heffron jsme výrazně posílili kategorii rumů a podařilo se nám meziročně zvýšit prodeje o více než čtvrtinu. Úspěch Heffronu přikládáme chuti, která je výrazná a zároveň velmi jemná. Základem je kvalitní, pět let stařený třtinový rum z Panamy, který má díky zrání v dubových sudech a technologickému zpracování chuť s nádechem vanilky s příjemným dozvukem dřevitých tónů“, vysvětluje Pavel Kadlec, generální ředitel Palírny U Zeleného stromu.

Heffron ocenil i Ian Burrell, odborník na rumy, který je světovým ambasadorem celé kategorie rumů a který navštívil Českou republiku na konci roku 2019: „Heffron je jemnější rum se sladším vanilkovým závěrem, který nabízí výborný poměr mezi cenou a kvalitou.“ Podle Pavla Kadlece srovnatelnou kvalitu nabízí na českém trhu jen několik málo značek.

Svým názvem i celým příběhem odkazuje nová značka Heffron na osud československých legionářů. Velká část z nich se totiž po skončení války vracela z přístavu Vladivostok přes Tichý oceán do Ameriky. Poté jejich cesty vedly nejčastěji vlakem z Vancouveru či San Francisca na východní pobřeží a odtud do Evropy nebo lodí přes Panamský průplav. Pětiletý třtinový rum z Palírny U Zeleného stromu tak vznikl na počest těch, kteří prokázali neuvěřitelnou statečnost a odhodlání v boji za osvobození Čechů a Slováků z habsburského područí a znovuobnovení naší státnosti a národní hrdosti, a převzal jméno po Heffronu, poslední lodi, která je domů vezla.

Pavel Kadlec předpokládá, že obliba rumů bude pokračovat i v letošním roce. „Podle údajů z trhu v Česku prodeje rumů v posledních třech letech stoupají o 7 až 8 % ročně. Věříme, že tento trend bude pokračovat i v roce 2020. Zároveň vidíme, že u nás dlouhodobě posiluje kategorie prémiového alkoholu a díky kvalitě našich značek posiluje své postavení na trhu i naše firma. Heffron by tak mohl letos navázat na dobré výsledky z konce roku 2019 a v kategorii třtinových rumů dále zlepšovat své postavení mezi nejlepšími rumy na trhu“, uzavírá Kadlec.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist