Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Palírna U Zeleného stromu loni prodala o čtvrtinu více rumů

28. leden 2020  České nápoje   komentáře (0)  843 x

Jedním z nejoblíbenějších alkoholických nápojů u nás je rum. Češi patří podle Iana Burrella, odborníka na rumy, mezi prvních pět národů v konzumaci rumu na osobu. V poslední době preferují lidé i díky dobré ekonomické situaci kvalitu nad kvantitou. To potvrzují i prodeje Palírny U Zeleného stromu. Loni dokonce prodeje meziročně narostly o 28 %. Svůj podíl na tom má i nový pětiletý rum Heffron, který palírna představila na závěr roku.

Palírna U Zeleného stromu loni prodala o čtvrtinu více rumůPalírna U Zeleného stromu loni prodala o čtvrtinu více rumů

Novinka se hned po uvedení v listopadu probojovala mezi tři nejprodávanější třtinové rumy u nás a doplnila segment prémiových karibských rumů. „Uvedením rumu Heffron jsme výrazně posílili kategorii rumů a podařilo se nám meziročně zvýšit prodeje o více než čtvrtinu. Úspěch Heffronu přikládáme chuti, která je výrazná a zároveň velmi jemná. Základem je kvalitní, pět let stařený třtinový rum z Panamy, který má díky zrání v dubových sudech a technologickému zpracování chuť s nádechem vanilky s příjemným dozvukem dřevitých tónů“, vysvětluje Pavel Kadlec, generální ředitel Palírny U Zeleného stromu.

Heffron ocenil i Ian Burrell, odborník na rumy, který je světovým ambasadorem celé kategorie rumů a který navštívil Českou republiku na konci roku 2019: „Heffron je jemnější rum se sladším vanilkovým závěrem, který nabízí výborný poměr mezi cenou a kvalitou.“ Podle Pavla Kadlece srovnatelnou kvalitu nabízí na českém trhu jen několik málo značek.

Svým názvem i celým příběhem odkazuje nová značka Heffron na osud československých legionářů. Velká část z nich se totiž po skončení války vracela z přístavu Vladivostok přes Tichý oceán do Ameriky. Poté jejich cesty vedly nejčastěji vlakem z Vancouveru či San Francisca na východní pobřeží a odtud do Evropy nebo lodí přes Panamský průplav. Pětiletý třtinový rum z Palírny U Zeleného stromu tak vznikl na počest těch, kteří prokázali neuvěřitelnou statečnost a odhodlání v boji za osvobození Čechů a Slováků z habsburského područí a znovuobnovení naší státnosti a národní hrdosti, a převzal jméno po Heffronu, poslední lodi, která je domů vezla.

Pavel Kadlec předpokládá, že obliba rumů bude pokračovat i v letošním roce. „Podle údajů z trhu v Česku prodeje rumů v posledních třech letech stoupají o 7 až 8 % ročně. Věříme, že tento trend bude pokračovat i v roce 2020. Zároveň vidíme, že u nás dlouhodobě posiluje kategorie prémiového alkoholu a díky kvalitě našich značek posiluje své postavení na trhu i naše firma. Heffron by tak mohl letos navázat na dobré výsledky z konce roku 2019 a v kategorii třtinových rumů dále zlepšovat své postavení mezi nejlepšími rumy na trhu“, uzavírá Kadlec.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist