Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Palírna U Zeleného stromu na světových trzích

19. červen 2023  České nápoje   komentáře (0)  424 x

Palírna U Zeleného stromu slaví se svými značkami úspěch napříč kontinenty. Export činí téměř 12 % její celkové produkce alkoholu a v budoucnu by se mělo číslo zvětšovat, stejně jako pole působnosti této nejstarší evropské palírny.

Lukáš KakalejčíkLukáš Kakalejčík

Palírna U Zeleného stromu se dlouhodobě soustředí na velké světové trhy, kde je velká konkurenceschopnost. „Mít dobrou referenci z velkého trhu je v našem segmentu velmi důležité. Jsme proto pyšní, že se nám daří být na velkých a také velmi složitých světových trzích s alkoholem úspěšní,“ říká Lukáš Kakalejčík, ředitel exportu Palírny U Zeleného stromu.

Indie

Nejstarším vývozním artiklem prostějovské palírny je absinth, který začala v roce 2011 dovážet do Austrálie a dováží jej dodnes řádově v několika desítkách tisíců kusů ročně. Dnes se ale jedná spíše už jen o okrajový export. V současné době je pro Palírnu U Zeleného stromu největší výzvou trh indický, na který cílí od roku 2022 se Starou žitnou mysliveckou. „Indický whiskový trh zaujímá první místo světového žebříčku, je 275x větší než český a je také jedním z nejrychleji rostoucích na světě. Jsme rádi, že se zde Stará žitná myslivecká dostává čím dál tím více do povědomí ruku v ruce s postupným budováním distribuce v jednotlivých teritoriích tohoto pro nás exotického lihovinového trhu,“ říká Lukáš Kakalejčík. „V současné chvíli distribuujeme naši mysliveckou do tří indických států (Harijána, Uttarpradéš, Čandígarh) a do konce roku 2023 by to mělo být již do šesti států (Dillí, Paňdžáb a Tamilnádu), které dohromady čítají přes 300 milionů obyvatel.“

Kanada

Dalším zajímavým a zároveň náročným trhem, který Palírna U Zeleného stromu dobývá svou sedmiletou whisky Starou žitnou mysliveckou Selection, je Kanada, kde je trh s whisky přibližně sedmkrát větší než v České republice. „Náročnost kanadského trhu tkví v tom, že je kompletně regulován státem a alkohol se smí prodávat pouze ve specializovaných liquor storech. Právě teď v červnu nás čeká vybavit první kanadskou objednávku, která odstartuje export do Kanady. Do konce roku máme v plánu spustit projekt vstupu Staré žitné myslivecké Selection a Hanácké vodky také v dalších regionech Severní Ameriky,“ říká Lukáš Kakalejčík.

Japonsko

Velkou výzvou je pro Palírnu U Zeleného stromu trh japonský. Zde se v březnu představila na světovém potravinářském veletrhu Foodex, kde návštěvníky zaujala Stará žitná myslivecká Selection a také Heffron 5YO Rum. „Trh s lihovinami je zde rozvinutý a zahraniční produkce zde zaujímá jen asi 15 %,“ říká ředitel exportu z Palírny U Zeleného stromu a dodává, že na japonský trh už od roku 2022 dováží pro menší komunitu zákazníků vodku a v následujících měsících by to měla být právě i Stará žitná myslivecká Selection a Heffron 5YO Rum.

Německo

„S pravými rumy Heffron (10YO a 5YO) bodujeme také na německém trhu, kde zákazníci pozitivně hodnotí jak chuťový profil, tak hodnotu, které naše rumy nabízejí. Také řada Heffron Elixirů (Coffee a Coconut) oslovuje německé konzumenty, a to zejména sladším chuťovým profilem a povedenou kombinací zvolených příchutí a panamského rumu,“ zakončuje výčet největších exportních destinací Palírny U Zeleného stromu její ředitel exportu Lukáš Kakalejčík.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist