Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Palírna U Zeleného stromu obhájila certifikát pro bezpečnost potravin

4. duben 2018  České nápoje   komentáře (0)  860 x

Palírna U Zeleného stromu, druhý největší výrobce lihovin v Česku, v rámci náročného auditu prováděného renomovanou globální kanceláří Bureau Veritas obhájila certifikaci FSSC 22000 pro bezpečnost potravin. V průběhu náročného a velmi rozsáhlého hodnocení palírna prokázala, že své produkty vyrábí a dodává zcela v souladu s tímto mezinárodně uznávaným bezpečnostním standardem.

Palírna U Zeleného stromu obhájila certifikát pro bezpečnost potravinPalírna U Zeleného stromu obhájila certifikát pro bezpečnost potravin

Velmi jednoduše řečeno, prokázali jsme, že vyrábíme bez nebezpečí jakékoli kontaminace, s perfektní vstupní a výstupní kontrolou. Naše produkty jsou kdykoli dohledatelné a máme systém, který veškerou kvalitu neustále ověřuje,“ uvedl výrobní ředitel Palírny U Zeleného stromu Michal Šoman.

Podle něho držení certifikátu FSCC 22000 není žádnou administrativní záležitostí, ale především slouží jako zásadní potvrzení kvality výrobků a zároveň i „vizitka“ při jednání o dodávkách lihovin pro velké obchodní společnosti. Ty totiž takovou certifikaci takřka bez výjimky požadují jako jednu z podmínek pro odběr zboží. Navíc je tato autorizace všeobecně uznávána, takže se s ní může Palírna kvalitu produktů a bezpečnost výrobních procesů prokazovat i na zahraničních trzích.

Michal Šoman popisuje audit jako skutečně mimořádně zevrubnou prověrku všech činností při výrobě značek jako Stará myslivecká, Hanácká vodka, Blend 42 Vodka a řady dalších lihovin. Kontroluje se totiž každý detail. Od vstupních surovin, systému jejich příjmu, přes laboratorní testy, až po výstupní prověření jednotlivých produktů. Součástí kontroly je i tzv. „trasabilita“, v níž musí být výrobce schopen vysledovat pohyb svých vlastních finálních výrobků v obchodní síti, ale zároveň i doložit historii vstupních surovin.

V zásadě nyní máme něco jako rodný list každé lahve, která se u nás vyrobila. Umíme přesně definovat, z čeho byla vyrobena. Ale také umíme říci, kdy byla vyrobena a kam putovala.,“ dodal Michal Šoman. Součástí pečlivé kontroly je například i archivace vzorků z každé vyrobené šarže. Takže tím je Palírna schopna deklarovat složení kteréhokoli produktu po dlouhou řadu let.

Bureau Veritas působí ve více 140 zemích světa a její historie sahá až do roku 1828. Výroky, názory a hodnocení Bureau Veritas jsou proto všeobecně respektovány.

Palírna U Zeleného stromu s 500 letou tradicí výroby lihovin je 2. největší domácí likérkou. V letošním roce slaví Palírna 500 let od svého založení.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist