Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Palírna U Zeleného stromu obhájila certifikát pro bezpečnost potravin

4. duben 2018  České nápoje   komentáře (0)  1118 x

Palírna U Zeleného stromu, druhý největší výrobce lihovin v Česku, v rámci náročného auditu prováděného renomovanou globální kanceláří Bureau Veritas obhájila certifikaci FSSC 22000 pro bezpečnost potravin. V průběhu náročného a velmi rozsáhlého hodnocení palírna prokázala, že své produkty vyrábí a dodává zcela v souladu s tímto mezinárodně uznávaným bezpečnostním standardem.

Palírna U Zeleného stromu obhájila certifikát pro bezpečnost potravinPalírna U Zeleného stromu obhájila certifikát pro bezpečnost potravin

Velmi jednoduše řečeno, prokázali jsme, že vyrábíme bez nebezpečí jakékoli kontaminace, s perfektní vstupní a výstupní kontrolou. Naše produkty jsou kdykoli dohledatelné a máme systém, který veškerou kvalitu neustále ověřuje,“ uvedl výrobní ředitel Palírny U Zeleného stromu Michal Šoman.

Podle něho držení certifikátu FSCC 22000 není žádnou administrativní záležitostí, ale především slouží jako zásadní potvrzení kvality výrobků a zároveň i „vizitka“ při jednání o dodávkách lihovin pro velké obchodní společnosti. Ty totiž takovou certifikaci takřka bez výjimky požadují jako jednu z podmínek pro odběr zboží. Navíc je tato autorizace všeobecně uznávána, takže se s ní může Palírna kvalitu produktů a bezpečnost výrobních procesů prokazovat i na zahraničních trzích.

Michal Šoman popisuje audit jako skutečně mimořádně zevrubnou prověrku všech činností při výrobě značek jako Stará myslivecká, Hanácká vodka, Blend 42 Vodka a řady dalších lihovin. Kontroluje se totiž každý detail. Od vstupních surovin, systému jejich příjmu, přes laboratorní testy, až po výstupní prověření jednotlivých produktů. Součástí kontroly je i tzv. „trasabilita“, v níž musí být výrobce schopen vysledovat pohyb svých vlastních finálních výrobků v obchodní síti, ale zároveň i doložit historii vstupních surovin.

V zásadě nyní máme něco jako rodný list každé lahve, která se u nás vyrobila. Umíme přesně definovat, z čeho byla vyrobena. Ale také umíme říci, kdy byla vyrobena a kam putovala.,“ dodal Michal Šoman. Součástí pečlivé kontroly je například i archivace vzorků z každé vyrobené šarže. Takže tím je Palírna schopna deklarovat složení kteréhokoli produktu po dlouhou řadu let.

Bureau Veritas působí ve více 140 zemích světa a její historie sahá až do roku 1828. Výroky, názory a hodnocení Bureau Veritas jsou proto všeobecně respektovány.

Palírna U Zeleného stromu s 500 letou tradicí výroby lihovin je 2. největší domácí likérkou. V letošním roce slaví Palírna 500 let od svého založení.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist