Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Palírna U Zeleného stromu představuje panamský rum Heffron

3. prosinec 2019  České nápoje   komentáře (0)  1271 x

Na trh přichází nový pětiletý rum Heffron. Jeho základ tvoří třtinový rum z Panamy, dopracovaný podle originální receptury master blendera Palírny U Zeleného stromu Romana Petruše. Novinka doplňuje segment prémiových karibských rumů distribuovaných prostějovskou palírnou na český trh – francouzskou značku MOKO rum, kolumbijský Dictador či The Rum Factory.

Palírna U Zeleného stromu představuje panamský rum HeffronPalírna U Zeleného stromu představuje panamský rum Heffron

Obliba prémiových rumů v České republice dlouhodobě stoupá. Chtěli jsme proto ukázat um našeho blend mastera Romana Petruše a přijít s třtinovým rumem karibského typu, který by co nejlépe vyhovoval chuťovým preferencím českých zákazníků. Vytvořili jsme tedy vlastní značku, jejímž základem je kvalitní pět let stařený panamský rum namíchaný podle receptury Palírny U Zeleného stromu,“ říká Jan Sedláček, brand manažer značky Heffron.

Charakter třtinového rumu Heffron vzniká uložením do sudů z amerického bílého dubu, v nichž dříve odpočíval bourbon. Rum je do nich uložen v tropickém podnebí Karibiku a následně je v nich převezen do sklepů Palírny U Zeleného stromu. Právě v nejstarší palírně v Evropě se dotváří pod dohledem master blendera, tedy hlavního palírníka, podle vlastní tajné receptury, jeho jemná a zároveň výrazná chuť s medově-karamelovou nasládlostí. V dubových sudech tak postupně rum získává svůj specifický temně mahagonový odstín a delikátní aroma dominantních vanilkových tónů a jemné dřevitosti.

Příběh značky Heffron – hold československým legiím

Svým názvem i celým příběhem nová značka odkazuje na osud československých legionářů. Velká část z nich se totiž po skončení války vracela z přístavu Vladivostok přes Tichý oceán do Ameriky, poté jejich cesty vedly nejčastěji vlakem z Vancouveru či San Francisca na východní pobřeží nebo lodí právě přes Panamský průplav. Pětiletý třtinový rum z Palírny U Zeleného stromu tak vznikl na počest těch, kteří prokázali neuvěřitelnou statečnost a odhodlání v boji za svobodu a spravedlnost, a převzal jméno po Heffronu, poslední lodi, která je domů vezla.

Název rumu evokuje dlouhou cestu po moři, kterou museli čeští a slovenští legionáři urazit, než se dostali po vzniku Československa zpátky domů. Stáčíme jej do průhledných skleněných lahví, které dávají vyniknout zlatavé barvě. Osobitost rumu podpořila moderní láhev s nádechem klasického retro designu etikety s modrými prvky,“ říká k novému produktu generální ředitel Palírny U Zeleného stromu Pavel Kadlec.

Nový rum bude k dispozici v maloobchodní síti, jeho orientační cena je 289 Kč. Dostupný bude také v gastronomii. Záštitu nad představením rumu Heffron přijal světový velvyslanec a ambasador rumů Ian Burrell, který v sobotu 9. listopadu představil hlavní vlastnosti a charakter značky zástupcům předních brněnských barů.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist