Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Palírna U Zeleného stromu spojuje evropské firmy s dlouholetou tradicí

13. listopad 2018  České nápoje   komentáře (0)  1108 x

Prostějovská Palírna U Zeleného stromu letos slaví 500 let od svého vzniku a z postu nejstarší palírny v celé Evropě hledá další velkolepé značky, které se stejně jako ona neodmyslitelně podílely na tvorbě kulturního dědictví starého kontinentu.

Palírna U Zeleného stromu spojuje evropské firmy s dlouholetou tradicíPalírna U Zeleného stromu spojuje evropské firmy s dlouholetou tradicí

„S rozvojem Evropy jsou často spojováni monarchové, umělci či vědci. Málokdo si bohužel vzpomene na firmy, přitom právě ony jsou součástí růstu starého kontinentu již od jeho začátku. A oproti vládnoucím dynastiím zde některé společnosti zůstaly stovky let. Projektem Klenoty starého kontinentu chceme na tyto firmy upozornit a vzdát jim hold,“ přibližuje smysl projektu Pavel Kadlec, ředitel společnosti Palírna U Zeleného stromu, která má sama o sobě velmi ojedinělou historii sahající až do roku 1518.

Ve svých dějinách zažila období růstu, starostí a politický změn. Jde o unikát nejen v České republice, ale v celé Evropě. A právě k jubileu 500 let se rozhodla nejen slavit, ale také zviditelnit zkušenosti výjimečných představitelů svých odvětví napříč celou Evropou. V rámci projektu Klenoty starého kontinentu, který právě startuje, chce Palírna postupně odvyprávět příběhy zajímavých firem a vše završit výstavou, která se bude konat v lednu příštího roku v Prostějově.

„V současné době je do projektu zařazeno přes dvacet firem. Zároveň budeme rádi, když si každý najde chvíli a zamyslí se nad tím, jakou firmu by v seznamu rád viděl. Chceme světu ukázat, že je mnoho firem, kterých si lidé váží pro jejich tradici, přínos a kvalitu, kterou do svého oboru přináší,“ vybízí Pavel Kadlec z Palírny U Zeleného stromu.

Možnost nominovat firmu mají lidé na stránce www.klenotystarehokontinentu.cz, kde také naleznou informace o tomto projektu a již zapojené firmy.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist