Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Palírna U Zeleného stromu úspěšná ve Španělsku

12. květen 2020  České nápoje   komentáře (0)  725 x

Své pětisetleté zkušenosti s pálením alkoholu a český um předvedla v plné parádě na mezinárodní soutěži Catavinum World Wine & Spirits Competition prostějovská Palírna U Zeleného stromu. V kategorii „spirits“ vydobyla dvě zlaté medaile a umístila se jako jediný zástupce z České republiky.

Palírna U Zeleného stromu úspěšná ve ŠpanělskuPalírna U Zeleného stromu úspěšná ve Španělsku

Palírna U Zeleného stromu vybojovala zlatý kov v početné mezinárodní konkurenci se svou tradiční českou Starou žitnou mysliveckou Reserve. „Loni to bylo zlato z Polska a Číny a díky této medaili ze Španělska můžeme letos oslavit zlatý hattrick. Řídíme se pravidlem, že dodržování nejvyšší kvality našeho původního českého destilátu se vyplácí a díky četným oceněním nás o tom přesvědčuje i uznávaná odborná veřejnost z mezinárodního prostředí,“ říká Pavel Kadlec, ředitel Palírny U Zeleného stromu.

Experti na čtyřleté Reservě ohodnotili především výjimečně jemnou chuť zralého žita, kterou doplňuje jemný náznak vanilky. V závěru se po ochutnání rozvíjí sladká vůně s hřejivým nádechem sadového ovoce.

Významný úspěch ve Španělsku sklidila také Distillery Kleiner, místní palírna se zaměřením na ultraprémiové pálenky, která je od roku 2017 součástí Palírny U Zeleného stromu. Ocenění Great Gold udělili odborní porotci prémiové sedmileté Kleiner Apricot XO 7.

Poté, co z ručně sesbíraných a odpeckovaných meruněk vznikne kvas, který následně devět měsíců fermentuje, pokračuje příprava této výběrové pálenky třístupňovou destilací. Po ní zamíří destilát k dlouhému zrání v nových dubových sudech. Potom ještě patnáct měsíců odpočívá v sudech po sherry oloroso, odkud pálenka získává svou plnou ovocnou chuť a hrozinkově medovou barvu. „To, že na mezinárodních soutěžích boduje Palírna nejen se svými tradičními českými destiláty, jako je třeba Stará žitná myslivecká, ale také s pálenkami ultraprémiové kvality od Distillery Kleiner, pro nás znamená mnoho. Pálíme je jen v omezeném množství, a proto jsou často předmětem sběratelského zájmu,“ dodává jednatel Distillery Kleiner Michal Šoman.

Jubilejního desátého ročníku španělského klání se zúčastnilo přes tři tisíce soutěžních produktů z více než dvaceti zemí celého světa. Mezi soutěžícími v kategoriích vín a lihovin byla například Austrálie, Spojené státy nebo Jihoafrická republika. Porotu tvořili odborníci z řad vinařů a distributorů lihovin.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist