Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Palírna U Zeleného stromu úspěšná ve Španělsku

12. květen 2020  České nápoje   komentáře (0)  1049 x

Své pětisetleté zkušenosti s pálením alkoholu a český um předvedla v plné parádě na mezinárodní soutěži Catavinum World Wine & Spirits Competition prostějovská Palírna U Zeleného stromu. V kategorii „spirits“ vydobyla dvě zlaté medaile a umístila se jako jediný zástupce z České republiky.

Palírna U Zeleného stromu úspěšná ve ŠpanělskuPalírna U Zeleného stromu úspěšná ve Španělsku

Palírna U Zeleného stromu vybojovala zlatý kov v početné mezinárodní konkurenci se svou tradiční českou Starou žitnou mysliveckou Reserve. „Loni to bylo zlato z Polska a Číny a díky této medaili ze Španělska můžeme letos oslavit zlatý hattrick. Řídíme se pravidlem, že dodržování nejvyšší kvality našeho původního českého destilátu se vyplácí a díky četným oceněním nás o tom přesvědčuje i uznávaná odborná veřejnost z mezinárodního prostředí,“ říká Pavel Kadlec, ředitel Palírny U Zeleného stromu.

Experti na čtyřleté Reservě ohodnotili především výjimečně jemnou chuť zralého žita, kterou doplňuje jemný náznak vanilky. V závěru se po ochutnání rozvíjí sladká vůně s hřejivým nádechem sadového ovoce.

Významný úspěch ve Španělsku sklidila také Distillery Kleiner, místní palírna se zaměřením na ultraprémiové pálenky, která je od roku 2017 součástí Palírny U Zeleného stromu. Ocenění Great Gold udělili odborní porotci prémiové sedmileté Kleiner Apricot XO 7.

Poté, co z ručně sesbíraných a odpeckovaných meruněk vznikne kvas, který následně devět měsíců fermentuje, pokračuje příprava této výběrové pálenky třístupňovou destilací. Po ní zamíří destilát k dlouhému zrání v nových dubových sudech. Potom ještě patnáct měsíců odpočívá v sudech po sherry oloroso, odkud pálenka získává svou plnou ovocnou chuť a hrozinkově medovou barvu. „To, že na mezinárodních soutěžích boduje Palírna nejen se svými tradičními českými destiláty, jako je třeba Stará žitná myslivecká, ale také s pálenkami ultraprémiové kvality od Distillery Kleiner, pro nás znamená mnoho. Pálíme je jen v omezeném množství, a proto jsou často předmětem sběratelského zájmu,“ dodává jednatel Distillery Kleiner Michal Šoman.

Jubilejního desátého ročníku španělského klání se zúčastnilo přes tři tisíce soutěžních produktů z více než dvaceti zemí celého světa. Mezi soutěžícími v kategoriích vín a lihovin byla například Austrálie, Spojené státy nebo Jihoafrická republika. Porotu tvořili odborníci z řad vinařů a distributorů lihovin.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist