Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Palírna U Zeleného stromu vzdává hold legionářům rumem Heffron

10. listopad 2020  České nápoje   komentáře (0)  1194 x

Prémiový panamský rum Heffron od Palírny U Zeleného stromu odkazuje na osud československých legionářů. Přesně před 100 lety, 11. listopadu zakotvila stejnojmenná loď v italském Terstu, a hrdinům putujícím z Ruska už v návratu domů nestálo nic v cestě. Palírna si toto významné výročí připomíná limitovanou řadou rumu Heffron s 12 medailonky vybraných hrdinů, která je dostupná pouze na e-shopu Alza.cz

Palírna U Zeleného stromu vzdává hold legionářům rumem HeffronPalírna U Zeleného stromu vzdává hold legionářům rumem Heffron

Na význam československých legionářů a jejich životní snahy a údělu by se nemělo zapomínat. Právě oni položili základy naší svobody tak, jak ji vnímáme dnes. Jsme rádi, že prostějovská palírna, která má sama velmi dlouhou tradici a díky svému 500letému fungování je s českou historií spojena, přišla s kampaní, v níž je na legionáře nahlíženo jako na jednotlivce s vlastním osudem a touhou po svobodě,“ komentuje spolupráci Jiří Charfreitag z Československé obce legionářské.

Prémiový třtinový rum Heffron nese název lodi, která legionáře jako poslední po skončení první světové války vezla zpátky do Evropy. Speciální limitovanou edicí, dostupnou pouze v omezeném množství, připomene Palírna U Zeleného stromu sté výročí návratu lodi do vlasti a vzdá tak hold všem statečným bojovníkům za svobodu. Loď Heffron vyrazila 2. září 1920 na svou cestu z Vladivostoku přes Tichý oceán do Ameriky a následně přes Panamský průplav zpět do Evropy. V italském Terstu zakotvila 11. listopadu 1920, tedy přesně dva roky po skončení první světové války. Odtud už legionáři putovali domů po souši, nejčastěji vlakem.

Na etiketách se objeví medailonky významných i méně známých legionářů, kteří se podíleli na budování české samostatnosti. Mezi nimi například Stanislav Čeček, první český velitel roty České družiny, jeden z vrchních velitelů našich legionářů v Rusku a generál nově vzniklé Československé armády, muž, který se stal legendou už za svého života, nebo brigádní generál Karel Kutlvašr, který byl v květnu 1945 vojenským velitelem Pražského povstání.

Filozofií značky Heffron je svoboda, která není samozřejmostí v žádné době. Cesta za ní může být strastiplná a dlouhá, tak jako cesta českých legionářů, kteří se po skončení války vraceli zpátky domů z Vladivostoku přes Panamský průplav,“ přibližuje příběh rumu brand manažer značky Michal Kučera.

Produktový tip: Legionáři před 100 lety zakotvili v Terstu. Palírna U Zeleného stromu jim vzdává na Den válečných veteránů hold limitkou rumu Heffron

Pětiletý panamský rum Heffron z Palírny U Zeleného stromu potěší každého, komu lahodí výrazná a zároveň velmi jemná chuť. Při ochutnání v něm ucítíte lehkou nasládlost s nádechem vanilky a karamelu, po které následují doznívající dřevité tóny. Má velmi vytříbené aroma, které je mimo jiné ovlivněno tropickým podnebím Panamy. Do nejstarší palírny Evropy cestuje rum v sudech z amerického bílého dubu, v nichž nejprve odpočíval bourbon. Při svém putování tak následuje cestu stejnojmenné lodi Heffron, která po skončení války vezla poslední československé legionáře domů do Evropy, a vzdává jim tím hold. Na počest 100. výročí zakotvení lodi Heffron v italském Terstu, které si stejně jako Den veteránů připomínáme 11. listopadu, vznikla sběratelská řada etiket s medailonky konkrétních hrdinů. Výroční limitovaná edice je dostupná pouze v omezeném množství a lze ji zakoupit na e-shopu Alza.cz. Prohlédnout si ji můžete také jako součást expozice v Muzeu československých legií.

Tento kvalitní, pět let stařený třtinový rum zaujme kromě výrazné a zároveň jemné chuti také příjemnou cenou.

Orientační cena: 299 korun

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist