Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Palírna U Zeleného stromu vzdává hold legionářům rumem Heffron

10. listopad 2020  České nápoje   komentáře (0)  688 x

Prémiový panamský rum Heffron od Palírny U Zeleného stromu odkazuje na osud československých legionářů. Přesně před 100 lety, 11. listopadu zakotvila stejnojmenná loď v italském Terstu, a hrdinům putujícím z Ruska už v návratu domů nestálo nic v cestě. Palírna si toto významné výročí připomíná limitovanou řadou rumu Heffron s 12 medailonky vybraných hrdinů, která je dostupná pouze na e-shopu Alza.cz

Palírna U Zeleného stromu vzdává hold legionářům rumem HeffronPalírna U Zeleného stromu vzdává hold legionářům rumem Heffron

Na význam československých legionářů a jejich životní snahy a údělu by se nemělo zapomínat. Právě oni položili základy naší svobody tak, jak ji vnímáme dnes. Jsme rádi, že prostějovská palírna, která má sama velmi dlouhou tradici a díky svému 500letému fungování je s českou historií spojena, přišla s kampaní, v níž je na legionáře nahlíženo jako na jednotlivce s vlastním osudem a touhou po svobodě,“ komentuje spolupráci Jiří Charfreitag z Československé obce legionářské.

Prémiový třtinový rum Heffron nese název lodi, která legionáře jako poslední po skončení první světové války vezla zpátky do Evropy. Speciální limitovanou edicí, dostupnou pouze v omezeném množství, připomene Palírna U Zeleného stromu sté výročí návratu lodi do vlasti a vzdá tak hold všem statečným bojovníkům za svobodu. Loď Heffron vyrazila 2. září 1920 na svou cestu z Vladivostoku přes Tichý oceán do Ameriky a následně přes Panamský průplav zpět do Evropy. V italském Terstu zakotvila 11. listopadu 1920, tedy přesně dva roky po skončení první světové války. Odtud už legionáři putovali domů po souši, nejčastěji vlakem.

Na etiketách se objeví medailonky významných i méně známých legionářů, kteří se podíleli na budování české samostatnosti. Mezi nimi například Stanislav Čeček, první český velitel roty České družiny, jeden z vrchních velitelů našich legionářů v Rusku a generál nově vzniklé Československé armády, muž, který se stal legendou už za svého života, nebo brigádní generál Karel Kutlvašr, který byl v květnu 1945 vojenským velitelem Pražského povstání.

Filozofií značky Heffron je svoboda, která není samozřejmostí v žádné době. Cesta za ní může být strastiplná a dlouhá, tak jako cesta českých legionářů, kteří se po skončení války vraceli zpátky domů z Vladivostoku přes Panamský průplav,“ přibližuje příběh rumu brand manažer značky Michal Kučera.

Produktový tip: Legionáři před 100 lety zakotvili v Terstu. Palírna U Zeleného stromu jim vzdává na Den válečných veteránů hold limitkou rumu Heffron

Pětiletý panamský rum Heffron z Palírny U Zeleného stromu potěší každého, komu lahodí výrazná a zároveň velmi jemná chuť. Při ochutnání v něm ucítíte lehkou nasládlost s nádechem vanilky a karamelu, po které následují doznívající dřevité tóny. Má velmi vytříbené aroma, které je mimo jiné ovlivněno tropickým podnebím Panamy. Do nejstarší palírny Evropy cestuje rum v sudech z amerického bílého dubu, v nichž nejprve odpočíval bourbon. Při svém putování tak následuje cestu stejnojmenné lodi Heffron, která po skončení války vezla poslední československé legionáře domů do Evropy, a vzdává jim tím hold. Na počest 100. výročí zakotvení lodi Heffron v italském Terstu, které si stejně jako Den veteránů připomínáme 11. listopadu, vznikla sběratelská řada etiket s medailonky konkrétních hrdinů. Výroční limitovaná edice je dostupná pouze v omezeném množství a lze ji zakoupit na e-shopu Alza.cz. Prohlédnout si ji můžete také jako součást expozice v Muzeu československých legií.

Tento kvalitní, pět let stařený třtinový rum zaujme kromě výrazné a zároveň jemné chuti také příjemnou cenou.

Orientační cena: 299 korun

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist