Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Palírna U Zeleného stromu vzdává hold legionářům

4. září 2020  České nápoje   komentáře (0)  848 x

Prémiový panamský rum Heffron svým názvem i celým příběhem odkazuje na osud československých legionářů, jejichž 100. výročí návratu do vlasti si v těchto dnech připomínáme. Ve spolupráci s Československou obcí legionářskou vznikne limitovaná sběratelská řada 12 kusů etiket s medailonky vybraných hrdinů.

Palírna U Zeleného stromu vzdává hold legionářůmPalírna U Zeleného stromu vzdává hold legionářům

Na význam československých legionářů a jejich životní snahy a údělu by se nemělo zapomínat. Právě oni položili základy naší svobody tak, jak ji vnímáme dnes. Jsme rádi, že prostějovská palírna, která má sama velmi dlouhou tradici a díky svému 500letému fungování je s českou historií spojena, přišla s kampaní, v níž je na legionáře nahlíženo jako na jednotlivce s vlastním osudem a touhou po svobodě,“ komentuje spolupráci Jiří Charfreitag z Československé obce legionářské.

Prémiový třtinový rum Heffron nese název lodi, která legionáře jako poslední po skončení první světové války vezla zpátky do Evropy. Speciální limitovanou edicí, dostupnou pouze v omezeném množství, připomene Palírna U Zeleného stromu sté výročí návratu lodi do vlasti a vzdá tak hold všem statečným bojovníkům za svobodu. Loď Heffron vyrazila 2. září 1920 na svou cestu z Vladivostoku přes Tichý oceán do Ameriky a následně přes Panamský průplav zpět do Evropy. V italském Terstu zakotvila 11. listopadu 1920, tedy přesně dva roky po skončení první světové války. Odtud už legionáři putovali domů po souši, nejčastěji vlakem.

Na etiketách se objeví medailonky významných i méně známých legionářů, kteří se podíleli na budování české samostatnosti. Mezi nimi například Stanislav Čeček, první český velitel roty České družiny, jeden z vrchních velitelů našich legionářů v Rusku a generál nově vzniklé Československé armády, muž, který se stal legendou už za svého života, nebo brigádní generál Karel Kutlvašr, který byl v květnu 1945 vojenským velitelem Pražského povstání.

Filozofií značky Heffron je svoboda, která není samozřejmostí v žádné době. Cesta za ní může být strastiplná a dlouhá, tak jako cesta českých legionářů, kteří se po skončení války vraceli zpátky domů z Vladivostoku přes Panamský průplav,“ přibližuje příběh rumu brand manažer značky Michal Kučera.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist