Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Palírna U Zeleného stromu vzdává hold legionářům

4. září 2020  České nápoje   komentáře (0)  1166 x

Prémiový panamský rum Heffron svým názvem i celým příběhem odkazuje na osud československých legionářů, jejichž 100. výročí návratu do vlasti si v těchto dnech připomínáme. Ve spolupráci s Československou obcí legionářskou vznikne limitovaná sběratelská řada 12 kusů etiket s medailonky vybraných hrdinů.

Palírna U Zeleného stromu vzdává hold legionářůmPalírna U Zeleného stromu vzdává hold legionářům

Na význam československých legionářů a jejich životní snahy a údělu by se nemělo zapomínat. Právě oni položili základy naší svobody tak, jak ji vnímáme dnes. Jsme rádi, že prostějovská palírna, která má sama velmi dlouhou tradici a díky svému 500letému fungování je s českou historií spojena, přišla s kampaní, v níž je na legionáře nahlíženo jako na jednotlivce s vlastním osudem a touhou po svobodě,“ komentuje spolupráci Jiří Charfreitag z Československé obce legionářské.

Prémiový třtinový rum Heffron nese název lodi, která legionáře jako poslední po skončení první světové války vezla zpátky do Evropy. Speciální limitovanou edicí, dostupnou pouze v omezeném množství, připomene Palírna U Zeleného stromu sté výročí návratu lodi do vlasti a vzdá tak hold všem statečným bojovníkům za svobodu. Loď Heffron vyrazila 2. září 1920 na svou cestu z Vladivostoku přes Tichý oceán do Ameriky a následně přes Panamský průplav zpět do Evropy. V italském Terstu zakotvila 11. listopadu 1920, tedy přesně dva roky po skončení první světové války. Odtud už legionáři putovali domů po souši, nejčastěji vlakem.

Na etiketách se objeví medailonky významných i méně známých legionářů, kteří se podíleli na budování české samostatnosti. Mezi nimi například Stanislav Čeček, první český velitel roty České družiny, jeden z vrchních velitelů našich legionářů v Rusku a generál nově vzniklé Československé armády, muž, který se stal legendou už za svého života, nebo brigádní generál Karel Kutlvašr, který byl v květnu 1945 vojenským velitelem Pražského povstání.

Filozofií značky Heffron je svoboda, která není samozřejmostí v žádné době. Cesta za ní může být strastiplná a dlouhá, tak jako cesta českých legionářů, kteří se po skončení války vraceli zpátky domů z Vladivostoku přes Panamský průplav,“ přibližuje příběh rumu brand manažer značky Michal Kučera.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist