Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Palírna U Zeleného stromu zvýšila prodeje

21. únor 2023  České nápoje   komentáře (0)  580 x

Nejstarší palírně v Evropě se náročný rok 2022 vydařil, a to jak v tuzemsku, tak v zahraničí. Letos chce na svůj úspěch navázat. Pro své zákazníky připraví limitované a sběratelské edice, novinky jednotlivých značek i oslavy svého 505letého výročí.

Palírna U Zeleného stromu zvýšila prodejePalírna U Zeleného stromu zvýšila prodeje

I přes panující nestabilní makroekonomickou situaci se prostějovské Palírně U Zeleného stromu a jejím značkám v roce 2022 dařilo, a to jak na domácí půdě, tak také v zahraničí, především v Indii, Mexiku a v Německu. "Celkové tuzemské tržby stouply oproti předešlému roku o 18 %, což potvrzuje trvalou poptávku po značkových výrobcích, jako je Stará žitná myslivecká, Heffron nebo Hanácká vodka, oproti těm neznačkovým," vysvětluje manažer marketingu Boris Rajdl. Nejstarší palírna v Evropě prodala v roce 2022 v tuzemsku a v zahraničí 140 milionů lahví, přičemž v České republice se zvýšil prodej v hektolitrech o 16 %. Největší nárůst zaznamenala Hanácká vodka (růst o 16 %) a Blend 42 Vodka (o 21 %).

V letošním roce se trh vrátí na předcovidové hodnoty

V roce 2023 se bude Palírna U Zeleného stromu snažit opět navázat na předešlé úspěšné měsíce. Podle manažera marketingu Palírny U zeleného stromu Borise Rajdla se v tomto roce výrazně zvýší prodeje v on-trade, tedy v hotelech, kavárnách a restauracích, a to až o dvojnásobek. "Prodeje v gastronomii se vrátí na předcovidové hodnoty. S tím bude souviset vyšší počet a rozsah promoaktivit pro zatraktivnění zážitku návštěvníků s našimi značkami v gastronomických zařízeních."

Co se týká prodejů v obchodech, očekává Palírna U Zeleného stromu růst prodejů alkoholu ve středním cenovém segmentu, tedy v ceně mezi 129 a 179 Kč za 0,5 litru. "Kvůli zhoršené ekonomice jsme očekávali, že porostou prodeje v nejnižším cenovém segmentu, nicméně dle současného vývoje se tak neděje. Možným důvodem je, že zdražení se jako první projevilo právě u lihovin z této skupiny," říká Boris Rajdl.

Alkohol s příchutí i limitované edice

Co se týká chuťových preferencí Čechů, porostou letos zřejmě prodeje alkoholu s příchutí. "Očekáváme růst prodejů ochucených pravých rumů, pravděpodobně vodky s příchutí, ginu a stabilně poroste i whisky," pokračuje manažer marketingu z Palírny U Zeleného stromu.

"Stejně jako v loňském roce připravujeme pro naše zákazníky výroční limitovanou edici žitné whisky Stará žitná myslivecká Single Barrel, kterou vydáme k výročí 505 let vzniku Palírny. Loňský Single Barrel 12YO ze sudu číslo 78 se vyprodal téměř okamžitě, a tak očekáváme stejný zájem i letos," říká Boris Rajdl. Limitované edice ale nechystá jen značka Stará žitná myslivecká, ale také Heffron, který i letos připravuje sběratelskou řadu, Hanácká vodka, Tuzemák Objevitel i Vaječný sen.

Exkurze do Palírny U Zeleného stromu

Pro milovníky tradičního českého alkoholu připravuje Palírna U Zeleného stromu navíc zajímavé exkurze do svých prostějovských prostor a přímo v Palírně také degustace destilátů a whisky z různých typů dřevěných sudů.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist