Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Párování s whisky Ballantine´s

23. listopad 2017  České nápoje   komentáře (0)  1451 x

JAK SPRÁVNĚ WHISKY DEGUSTOVAT? Servis u whisky je velice důležitý. Ale samozřejmě vše je doporučení, nakonec ať si každý užije svůj oblíbený nápoj, jak mu nejlépe sedí. Pokud použijeme známou sklenici, tzv. whiskovku, tak budeme ochuzeni o velice důležitý vjem a to vůni. Old Fashioned (whiskovka, tumbler) má rovné stěny a stejně šitoké dne a hrdlo. Doporučoval bych použít sklenici na stopce, která má kónický tvar a skvěle vede vůni. Pro zkušenější degustátory můžeme doporučit sklenice Glencairn, Michael Jackson Glass, Copita nebo Speyside Tumbler.

Párování s whisky Ballantine´sPárování s whisky Ballantine´s

WHISKY A LED… raději kapátko
Pokud si whisky naředíte vodou, tak o něco potlačíte alkohol a vystoupí nám do popředí tóny medu, vanilky a také sladší ovocný profil. Pokud rozkapáváte nakouřenou whisky, tak fenol (kouřový prvek), který je poměrně rezistentní, moc nepotlačíme a tak si spíše sladkosti ubereme. Ale je to na každém, jak to cítí, je-li někomu čtyřicet % alkoholu příliš, tak bych doporučoval rozkápnout obyčejnou pramenitou vodou. Pokud zvolíme led, tak ten whisky podchladí a potlačí zejména vůni.   

PROČ BLENDED WHISKY
Dle zákona Spirits Act z roku 1860 se může whisky smíchávat. Například Ballantine‘s, dnes nejprodávanější blended whisky v Evropě, byli původně obchodníci s kávou, vínem, kořením. Protože ale majitelé byli Skotové, tak začali obchodovat i s whisky, včetně levnější obilnou whisky a začali je smíchávat. Tím se cena stala příznivější a chuťový profil nebyl tak výrazný jako u single malt a začali mít úspěch. Single malt whisky před sto padesáti lety se produkovaly v sudové síle, měly i šedesát procent alkoholu a kvalita byla značně nekonzistentní. Blendeři mistrným mícháním vytvořili whisky, kterou již mohli oslovit širší veřejnost, a díky některým historickým mezníkům se skotská whisky dostala do světa (kolem roku 1880 phyloxera ve Francii zničila vinice). Ballantine’s každoročně sklízí úspěchy v mezinárodních soutěžích, včetně té nejprestižnější Whisky Bible od autora Jima Murrayho.

APERITIV - BALLANTINE´S FINEST (pre dinner whisky)
Díky své lehčí chuti se hodí i jako aperitiv před jídlem. Snoubí v sobě dobře vyvážené jemné příchutě s podtóny mléčné čokolády, červeného jablka a vanilky.

DIGESTIV - BALLANTINE´S 21 y.o. (after dinner treat)
Lehce větší proporce zrání v sudech po sherry, v kombinaci s vysokým stáří z něj dělá ideální tečku po kvalitní večeři. Ovocná a květinová vůně a aromatická chuť jí dávají lahodnou komplexnost. Sofistikovaná míchaná whisky, kterou si vychutnáte nejen při zvláštních příležitostech.

CHRISTMAS TURKEY WITH CRANBERRY SAUCE & BALLANTINE´S CHRISTMAS RESERVE
Typický ostrovní vánoční pokrm, krůta s brusinkovou omáčkou se skvěle doplňuje s limitovanou edicí Ballantine´s určenou pouze pro vánoční období. Plná, sladší whisky s dlouhým závěrem.

ZVĚŘINA & BALLANTINE´S 12 y.o.
Ideální pairing, kde se propojí bohaté a podzimní tóny ve whisky s výraznější chutí masa.

BLUE CHEESE WITH SCOTTISH OATCAKES & BALLANTINE´S 17 y.o.
Sýr s modrou plísní (ideálně anglický Stilton) na ovesné sušence. Krémová, harmonická a dubově sladká chuť legendárního blendu Ballantine´s 17 y.o., který byl poprvé namíchán v roce 1930. V roce 2011 se stal nejlepší whisky na světě.

VANILLA ICE CREAM & BALLANTINE´S HARD FIRED
Jednoduše postavená kombinace na faktu, že bílý americký dub na whisky nejvíce ovlivňuje vanilkovým tónem. Při kombinaci hřejivosti whisky a osvěžující zmrzliny, nemůžete šlápnout vedle.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist