Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Počasí sadařům nepřeje

14. červenec 2021  České nápoje   komentáře (0)  816 x

Letošní počasí je zatím poměrně netypické. Dlouhé chladné období a více deště příliš nepřeje českému ovoci. Na všech ovocných stromech jsou sice již plody, oproti loňsku jsou ale menší. Úroda bude zhruba čtvrtinová.

Počasí sadařům nepřejePočasí sadařům nepřeje

S problémem se potýkají zejména pěstitelé meruněk. „Sklizeň meruněk bude oproti loňsku třetinová. Mnoho odrůd ohrožovaly krátce po vykvetení mrazy a bylo třeba zahřívat. Stromy začaly plodit později, a tak je dozrávání tohoto ovoce asi o dva týdny zpožděno. Daří se spíše pozdějším odrůdám,“ říká Michal Šoman, výrobní ředitel prostějovské Palírny U Zeleného stromu, pod kterou spadá i výrobce ultraprémiových ovocných pálenek Distillery Kleiner.

Některé odrůdy švestek podle něj letos vůbec nebudou, takže bude menší výběr. „Na stromech stabilnějších odrůd švestek se urodilo, bohužel ale poměrně málo. Naštěstí višní máme dostatek z minulých let, stejně tak špendlíků, které v Distillery Kleiner využíváme například na špendlíkovou pálenku Wild Pin. Jak to ale ve skutečnosti s letošní úrodou dopadne, zjistíme, až budou plody dozrávat, což bude až koncem léta,“ vysvětluje Michal Šoman.

V Distillery Kleiner, která se zaměřuje na ultraprémiové pálenky a která se v roce 2017 spojila s Palírnou U Zeleného stromu, se na roky s nižší úrodou pro jistotu připravují. Ovoce sbírají vždy alespoň na dvě sezony dopředu, se sklizní tedy pracují tak, jako by měl být příští rok neúrodný. Poslední dva roky byly, co se týče úrody, naštěstí pozitivní.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist