Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Pražská vodka oceněna v německém testu

4. červenec 2016  České nápoje   komentáře (0)  2255 x

Německá společnost DLG, jež se dlouhodobě zaměřuje na testování produktů, udělila Pražské vodce zlatou medaili. Potvrdila tak její vysokou kvalitu. Pro Pražskou vodku je to letos již druhé významné ocenění.

Pražská vodkaPražská vodka

Ocenění, které DLG potravinám uděluje, vychází nejen ze senzorických vlastností výrobků, jejich barvy, vůně a chutě, ale hodnotí se i obsah alkoholu, množství cukru či obal. „Německo je známo svými vysokými nároky na kvalitu. Právě proto je toto ocenění pro nás důležité. Zároveň je dobré srovnávat tuzemské produkty i se zahraniční konkurencí,“ říká manažer Pražské vodky Marek Žižkovský.

DLG (Deutsche Landwirtschafts-Gesellschaft) je evropskou odbornou organizací, která hodnotí kvalitu potravin. V rámci testování oceňuje nezávislé centrum jednotlivé produkty na základě předem daných kritérií senzorické analýzy. „Jenom nadprůměrně kvalitní výrobky mohou obdržet bronzovou, stříbrnou nebo dokonce zlatou medaili,“ popisuje Thomas Burkhardt z testovacího centra DLG.

Organizace každý rok otestuje přes 27 tisíc produktů, například maso, víno, pivo nebo právě lihoviny. V této oblasti se kromě vodky zaměřuje také na rumy, giny či jiné pálenky. V minulých letech v testu uspěly například lihoviny od Rudolfa Jelínka.

Pražská vodka už letos získala stříbrnou medaili na soutěži San Francisco World Spirits Competition 2016, loni zabodovala stejným oceněním v mezinárodním degustačním klání Concours Mondial de Bruxelles – Spirits Selection 2015 a také bronzem z evropské degustační soutěže United Vodka.

Pražská vodka: Ta naše

Je jiná, je jedinečná. Pečlivě vybraná zrna té nejlepší pšenice jsou základem vysoce kvalitního lihu. Ten se mnohanásobně destiluje v nejmodernějších destilačních kolonách. Dokonale čistá voda, jež je zbavena veškerých nežádoucích látek, které mohou ovlivnit chuťové vlastnosti nápoje, a tradiční výrobní proces. To vše je zárukou jemné vůně a lahodné chuti, kterou oceníte samotnou, s ledem nebo v míchaných nápojích. Orientační cena: 169 Kč.

Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist