Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Prémiové ovocné destiláty FLERET opakovaně uspěly na prestižní světové soutěži v San Francisku

17. květen 2016  České nápoje   komentáře (0)  2663 x

Další významný mezinárodní úspěch si v těchto dnech připsala destilérka FLERET z Frenštátu pod Radhoštěm. V prestižní světové soutěži San Francisco World Spirits Competition obdržela ocenění za své prémiové ovocné destiláty z edice FLERET Collection 1850.

Limitovaná ediceLimitovaná edice

Hned čtyři její produkty získaly bronzovou medaili – Slivovice, Hruškovice, Třešňovice a unikátní limitovaná Slivovice z dubového sudu. Slivovice z této výjimečné edice byla vyrobena v pouhých 1250 kusech. Její stáří je pět let a z toho posledních 12 měsíců dozrávala v dubových sudech po vínu Frankovka Burgenland.

„Collection 1850 je špičkovým destilátem pro výjimečné příležitosti. Tomu odpovídá i výběr prvotřídního ovoce i náročný proces výroby. Opakovaný našich destilátů FLERET v prestižní soutěži v San Francisku je pro nás tím nejlepším ohodnocením naší práce a péče, kterou věnujeme jejich výrobě,“ říká Tomáš Novák, manažer značky z investiční skupiny FPD Group, do které FLERET spadá.

Známá destilérka tak navázala na podobné úspěchy z roku 2014, kdy v San Francisku získala stříbrnou medaili za Meruňkovici a bronzovou medaili za Slivovici ze stejné řady FLERET Collection 1850. Ve stejném roce pak Meruňkovice získala také bronzovou medaili na International Spirits Challenge v Londýně.

Další světově uznávanou soutěží, na kterou bude frenštátská destilérka s více jak 160letou historií, vysílat své kvalitní produkty, je Cathay Pacific Hong Kong International Wine and Spirits Competition. Zda FLERET naváže na úspěch ze San Franciska, se rozhodne v listopadu.

O SOUTĚŽI

San Francisco World Spirits Competition (SFWSC) vznikla v roce 2000 a v krátké době se stala nejuznávanější a nejvlivnější světovou soutěží pro výrobce lihovin. S důrazem na integritu a nestrannost se SFWSC si velmi zakládá na tom, aby se všechny položky přihlášené do soutěže posuzovaly se stejnou péčí odbornou porotou složenou z 39 pečlivě vybraných degustátorů. V letošním roce vybírali porotci z rekordních téměř 1900 vzorků z celého světa.

O DESTILÉRCE FLERET

První zmínky o výrobě ovocných destilátů FLERET ve Frenštátě pod Radhoštěm sahají až do roku 1850. Z původně malé továrny na výrobu likérů, kterou založil měšťan Jakub C. Kohn, se stala velkopalírna Borovičky a Slivovice. Po roce 1948 byla znárodněna a následně zrušena.

K obnově tradice výroby destilátů FLERET došlo v roce 1993. Jen díky znalostem posledního míchače v tehdejší palírně mohou být původní receptury a postupy výroby používány dodnes. Základem jsou průzračně čistá voda z beskydské přírody a více než stoletá harmonizace poměru vypeckovaného a nevypeckovaného ovoce. Současná výroba je založena na kvalitních ovocných destilátech a tradičních lihovinách.

O FPD GROUP

Destilérka FLERET je součástí finanční skupiny FPD Group, která je mezinárodní korporací působící ve 13 zemích světa v Evropě, Asii a Severní Americe. V současné době je FPD Group aktivní v celé řadě sektorů včetně sektorů hotely a služby, nemovitosti a realitní development, média a zábavní průmysl, produkce a výroba a finanční služby. Aktiva skupiny FPD Group převyšují částku 11 miliard Kč.

Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist