Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Prémiové ovocné destiláty FLERET opakovaně uspěly na prestižní světové soutěži v San Francisku

17. květen 2016  České nápoje   komentáře (0)  3388 x

Další významný mezinárodní úspěch si v těchto dnech připsala destilérka FLERET z Frenštátu pod Radhoštěm. V prestižní světové soutěži San Francisco World Spirits Competition obdržela ocenění za své prémiové ovocné destiláty z edice FLERET Collection 1850.

Limitovaná ediceLimitovaná edice

Hned čtyři její produkty získaly bronzovou medaili – Slivovice, Hruškovice, Třešňovice a unikátní limitovaná Slivovice z dubového sudu. Slivovice z této výjimečné edice byla vyrobena v pouhých 1250 kusech. Její stáří je pět let a z toho posledních 12 měsíců dozrávala v dubových sudech po vínu Frankovka Burgenland.

„Collection 1850 je špičkovým destilátem pro výjimečné příležitosti. Tomu odpovídá i výběr prvotřídního ovoce i náročný proces výroby. Opakovaný našich destilátů FLERET v prestižní soutěži v San Francisku je pro nás tím nejlepším ohodnocením naší práce a péče, kterou věnujeme jejich výrobě,“ říká Tomáš Novák, manažer značky z investiční skupiny FPD Group, do které FLERET spadá.

Známá destilérka tak navázala na podobné úspěchy z roku 2014, kdy v San Francisku získala stříbrnou medaili za Meruňkovici a bronzovou medaili za Slivovici ze stejné řady FLERET Collection 1850. Ve stejném roce pak Meruňkovice získala také bronzovou medaili na International Spirits Challenge v Londýně.

Další světově uznávanou soutěží, na kterou bude frenštátská destilérka s více jak 160letou historií, vysílat své kvalitní produkty, je Cathay Pacific Hong Kong International Wine and Spirits Competition. Zda FLERET naváže na úspěch ze San Franciska, se rozhodne v listopadu.

O SOUTĚŽI

San Francisco World Spirits Competition (SFWSC) vznikla v roce 2000 a v krátké době se stala nejuznávanější a nejvlivnější světovou soutěží pro výrobce lihovin. S důrazem na integritu a nestrannost se SFWSC si velmi zakládá na tom, aby se všechny položky přihlášené do soutěže posuzovaly se stejnou péčí odbornou porotou složenou z 39 pečlivě vybraných degustátorů. V letošním roce vybírali porotci z rekordních téměř 1900 vzorků z celého světa.

O DESTILÉRCE FLERET

První zmínky o výrobě ovocných destilátů FLERET ve Frenštátě pod Radhoštěm sahají až do roku 1850. Z původně malé továrny na výrobu likérů, kterou založil měšťan Jakub C. Kohn, se stala velkopalírna Borovičky a Slivovice. Po roce 1948 byla znárodněna a následně zrušena.

K obnově tradice výroby destilátů FLERET došlo v roce 1993. Jen díky znalostem posledního míchače v tehdejší palírně mohou být původní receptury a postupy výroby používány dodnes. Základem jsou průzračně čistá voda z beskydské přírody a více než stoletá harmonizace poměru vypeckovaného a nevypeckovaného ovoce. Současná výroba je založena na kvalitních ovocných destilátech a tradičních lihovinách.

O FPD GROUP

Destilérka FLERET je součástí finanční skupiny FPD Group, která je mezinárodní korporací působící ve 13 zemích světa v Evropě, Asii a Severní Americe. V současné době je FPD Group aktivní v celé řadě sektorů včetně sektorů hotely a služby, nemovitosti a realitní development, média a zábavní průmysl, produkce a výroba a finanční služby. Aktiva skupiny FPD Group převyšují částku 11 miliard Kč.

Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist