Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Prémiové pálenky z Distillery Kleiner oceněné v Anglii

13. srpen 2019  České nápoje   komentáře (0)  841 x

Dvě bronzové medaile si z prestižní mezinárodní soutěže International Wine & Spirit Competition odváží rodinná palírna Distillery Kleiner z Prostějova. Porotu oslovily hned dvě její pálenky v kategorii ovocných destilátů – Kleiner Wild Pin a Kleiner Silver Plum.

Prémiové pálenky z Distillery Kleiner oceněné v AngliiPrémiové pálenky z Distillery Kleiner oceněné v Anglii

Po nedávném stříbrném ocenění z Německa zaznamenává Distillery Kleiner se svými prémiovými pálenkami další úspěch. „Pravidelným umisťováním na předních příčkách mezinárodních degustačních klání dokazujeme, že destiláty z malé rodinné palírny, jakou je ta naše, dokáží obstát i v silné konkurenci velkých světových výrobců,“ říká Jan Kleiner, spoluzakladatel Distillery Kleiner.

Pálenka Kleiner Wild Pin, jejíž delikátní chuť zralých peckovin nese lehký nádech marcipánu, vzniká fermentací divokého špendlíku. Stáčí se až po tříletém uložení v kameninových nádobách, aby dostatečně uležela a její chuť se harmonizovala. Na soutěži vybojovala 87 bodů ze 100 možných v kategorii destilátů z divoce rostoucího ovoce. V poslední době se jedná už o druhou významnou cenu. Minulý měsíc si z nadnárodní soutěže lihovin ve Stuttgartu přivezla dvojitou zlatou medaili.

Oblíbená Kleiner Silver Plum se vyrábí z málo rozšířené švestkové odrůdy, která roste volně pouze v regionu střední Moravy. Ručně sklízené švestky jí dodávají čisté ovocné aroma a jemně nasládlou chuť s nádechem mandlí, která zaujala i expertní porotu. V kategorii destilátů z peckovitého ovoce získala 88 z maximálních 100 bodů.

Soutěž International Wine & Spirit Competition, která letos slaví jubilejní 50. ročník, pořádá stejnojmenná organizace sídlící v anglickém Cranleighu jihozápadně od Londýna. Na hodnocení destilátů se podílí přes 400 porotců ze 30 zemí světa.

Za vznikem Distillery Kleiner stojí manželé Jan a Růžena Kleinerovi, kteří ji založili v roce 2002. V roce 2017 se stala součástí Palírny U Zeleného stromu. Nejstarší palírna v Evropě vytváří pro Distillery Kleiner zázemí v oblasti obchodu a exportu a její zakladatelé se tak mohou plně soustředit na výrobu a vývoj nových produktů.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist