Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Přes 20 nových druhů medovin

25. listopad 2020  České nápoje   komentáře (0)  471 x

V posledních týdnech jsem pro vás přivezl nové medové moky od 3 nových výrobců a doplnil nové edice z oblíbených medovinařství. Přes 20 druhů nových medovin vás čeká na e-shopu a v prodejně v Praze.

Přes 20 nových druhů medovinPřes 20 nových druhů medovin

V polovině listopadu jsem navštívil několik nových výrobců a byl jsem ohromen stále stoupající kvalitou českých medovin a širokou rozmanitostí druhů, o které jsme si před několika lety mohli nechat jen zdát. Sen se ale stává voňavě sladkou skutečností a nabídka českých medovin se doplňuje o úžasně lahodné kousky. Při exkurzi na Moravě mě nejvíc oslovila Kubešova medová manufaktura, kde jsme si pochutnali hned na 9 různých druzích medovin a z toho 2 vlaštovkách nově vznikající sekce frizzante medovin. Pojďme na to postupně:

 • Hrádecká medovina - nově "Medárna Hrádek" nás opět potěšila polosuchými a polosladkými medovinami, tentokrát s ovocem. Po veleúspěšném cyseru můžete ochutnat medovinu s třešní, s borůvkou a s rybízem. Nákupem kolekce si zajistíte degustaci hrádeckých medovin za výhodnou cenu.
 • Nově máme v nabídce medoviny z rodinné firmy Jana Kubeše z Nízkého Jeseníku - přírodní, archívní lesní, bezinkovou, aróniovou, černorybízovou, vinnou Cabernet a frizzante přírodní a černý rybíz. Frizzante medoviny jsou perlivé medoviny (ale nezaměňujte se šumivými). Rozhodně bych v tomto případě doporučoval ochutnat všechny Kubešovy medoviny v rámci výhodného setu. Vypijí se rychle.. :)
 • Včelařství Třasoňovi vyrábí medoviny už dlouhé roky a tak jsem musel "splatit dluh" a zařadil jsem do nabídky 5 aktuálně dostupných druhů. Měl jsem možnost ochutnat i zrající medoviny přímo ze sudu, takže se v budoucnu můžete těšit na další lahodné medoviny. Nejvíc mě zaujala Medovina Speciál z dubového sudu, kterou bych skoro nerozeznal od Včeloviny Speciál. Za mě také přednost ve výrobě studenou cestou. Všechny najednou koupíte v rámci kolekce
 • Z vinařství Víta Sedláčka jsem doplnil zásoby růžové a červené vinné medoviny. Z úžasné hobití vinařské vesničky Vrbice jsme také dovezli vydařený ročník Směs ze staré vinice. Je to první víno, které máme v nabídce. Osobně se na něj k Sedláčkům vždycky těším a když si hned neumíte vybrat mezi Muškátem, Tramínem, Veltlínem nebo Müllerkou, tohle je velmi vydařený kompromis.
 • Jsem též zvědavý na vaše ohlasy na Račickou medovinu z Třebíčska od Kurtinů, od kterých máme nově také medy a další medové pochoutky
 • Hřebečská medovina přichází s upravenými recepturami s větším množstvím medu. Poznáte je podle nových etiket. Současně máme také v nabídce podzimní novinku Wood Aged, která zrála na dubovém dřevě po portském víně. Nové medoviny zakoupíte společně v rámci kolekce.
  (Došlo k přečíslování v katalogu kvůli úpravě složení)
 • Největším překvapením na závěr, které nesmím vůbec opomenout, jsou medoviny a medová vína z Medovinařství Dvořák z Rakovnicka. Aktuálně lze produkci pana Dvořáka rozdělit do 3 skupin. a) Medoviny - medoviny bez přísad, pouze z čistého medu, aktuálně lipová a slunečnicová, b) medová vína kořeněná - klasické řady jako rytířská, hradní nebo sváteční, c) medová vína ovocná - nové medoviny se sušeným ovocem. Jmenujme například šípkové, aróniové, bezinkové nebo jeřabinové medové víno. Prostě bomba! V našem e-shopu je nový předvánoční set s novými druhovými a ovocnými medovinami a také nová kompletní kolekce všech 13 medovin a vánoční medovinou zdarma.
  (Vzhledem k tomu, že byly již plně doprodány zásoby původního výrobce, tak jsem drobně přečísloval v katalogu jednotlivé medoviny a přeskládal číselné řady)
 • A za pár hodin ze Slovenska přisviští i nová sarže velmi oblíbené Včeloviny Barrique Whiskey barrel, která nesmí chybět u vánočního rodinného posezení

Věřím, že si na mnohých z těchto medovinek velmi dobře pochutnáte.

Výsledky soutěže Mead Madness Cup Polsko 2020 - 2x výhra pro české výrobce

Ve 3. ročníku mezinárodní soutěže medovin pořádané chlapíky z Kings of Mead se umístily 2 české medoviny a to v jediné kategorii polosladké methegliny. První místo putuje pro bylinkami provoněnou Kitl medovinu a druhá příčka pro barrique Staročeskou medovinu ze Včelařství Sláma. Ze Slovenska zaznamenala úspěch pálenka z medoviny Medovec od Bronislava Tomky. Výrobcům gratuluji. Kompletní výsledky.

Na prosinec chystáme pár novinek z Polska a také završíme rok 2020 dalšími ovocný novinkami z Potštejna. Takže určitě nepřehlédněte příští newsletter, protože ten bude doslova plný šťávy!

Otevírací doba prodejny je v tuto chvíli stále jen pondělí a čtvrtek, ale je možné, že od příštího týdne posílíme, abyste mohli pro dárečky pohodlněji.
Děkuji Vám za vaši přízeň a podporu tradiční a poctivé české produkce.

Zdroj: Medovinárna.cz

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!



ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist