Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Přes 36 tisíc lahví Československé slivovice v limitované edici

4. září 2018  České nápoje   komentáře (0)  1177 x

Nová limitovaná edice Československé slivovice je pálenkovou oslavou stoletého výročí naší státnosti. Hlavním impulsem pro spojení českých a slovenských švestek v jeden ovocný destilát byla nepříznivá sklizeň v minulém roce. Vzhledem k nízké úrodě se ve vizovické pálenici zpracovávaly převážně švestky z Česka a Slovenska. Následně palírníci vybrali dvě nejlepší slivovice, jejíchž kombinací vznikla Československá slivovice.

Přes 36 tisíc lahví Československé slivovice v limitované ediciPřes 36 tisíc lahví Československé slivovice v limitované edici

Polovina šťavnatých plodů pochází z vlastních sadů společnosti RUDOLF JELÍNEK a druhá polovina ze slovenských Horných Obdokovců od pana Stanislava Kytky. Limitovaná edice Československé slivovice R. JELÍNEK je v prodeji od poloviny října v originálně číslovaných lahvích o objemu 0,35 l za 299 Kč.

„Stoleté výročí československé státnosti je krásný důvod k oslavám. Z loňské sklizně českých a slovenských švestek jsme vybrali ty nejlepší, vypálili z nich dvě slivovice a ty smíchali v jednu slavnostní – Československou. Rozhodli jsme se naplnit symbolických 36 524 lahví, protože přesně tolik dní československé, a později české a slovenské státnosti, oslavíme 28. října 2018“ říká Miroslav Motyčka, obchodně-marketingový ředitel společnosti RUDOLF JELÍNEK. Stejně jako všechny ostatní vizovické slivovice, tak i tu Československou, Jelínkovi palírníci destilovali třikrát. Díky pečlivému zacházení s kvasem má jemnou, kulatou a po ovoci nasládlou chuť. Nechybí mandlový podtón, který ovšem pálence neubírá na typické švestkové chuti. Nejlépe si limitovanou slivovici vychutnáte při pokojové teplotě, kdy dokonale vynikne její chuť.

Spojení Čechů a Slováků má pro likérku RUDOLF JELÍNEK ještě jeden hlubší význam. Vývoj společnosti je časově téměř totožný s vývojem československé státnosti. Když se Rudolf Jelínek a jeho bratr Vladimír vrátili v listopadu 1918 z války, rozhodl se jejich otec svěřit rodinný podnik do rukou svých synů. Společnost bratři nejdříve nazvali po svém otci „Zikmunda Jelínka synové“. V roce 1926 se pak bratři rozhodli pro samostatné podnikání, které dalo vzniknout společnosti RUDOLF JELÍNEK tak, jak ji známe dnes.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

4.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist