Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Přihlaste se do soutěže s rumem Flor de Caña

14. březen 2019  České nápoje   komentáře (0)  861 x

Již čtvrtý ročník barmanské soutěže High Five Flor de Caña Mixtronomy Competition vyzývá barmany k registraci. Vítěz jedinečného barmanského klání vyhraje týdenní pobyt v nádherné Kostarice pro dvě osoby. Finále soutěže proběhne v rámci festivalu Rumfest by Barlife, který se bude konat ve Žlutých lázních 18. května 2019.

Přihlaste se do soutěže s rumem Flor de CañaPřihlaste se do soutěže s rumem Flor de Caña

Koncept Mixtronomy společnosti Flor de Caña, tedy párování míchaných drinků z nikaragujského rumu Flor de Caña a malých pokrmů, vyhlašuje již čtvrtý ročník barmanské soutěže. Všichni odhodlaní barmani se mohou přihlásit až do 30. března se svou recepturou, příběhem koktejlu i párovaného pokrmu a přiloženou fotografií na barmanskasoutez@rumfest.cz.

Stejně jako v předchozích letech je i tento ročník soutěže velmi specifický. Zúčastnění barmani by se pro příběh svého drinku měli inspirovat Nikaraguou a pěti generacemi maestrů ronerů, již stojí za výjimečným rumem Flor de Caña. Pokrm, který bude napárovaný ke koktejlu, by pak měl vystihovat lokální české chutě, jimiž v tomto ročníku oslavíme 30 let od sametové revoluce.

„Soutěž High Five Flor de Caña Mixtronomy Competition i sám rum Flor de Caña mezi ostatními opravdu vynikají. Soutěž ověřuje chuťové znalosti jednotlivých barmanů a vystavuje je nevšední zkoušce. Díky ní mají možnost naučit se více o jednotlivých kombinacích, což je v dnešní mixologii základ. Společnost Flor de Caña má navíc jako jedna z mála certifikaci Fairtrade a výrazně podporuje Zerowaste koncept, což se mi opravdu líbí. Myslím, že se jedná o opravdu progresivní společnost s úctyhodnou rodinnou tradicí,“ říká Víťa Cirok, vítěz minulého ročníku High Five Flor de Caña Mixtronomy Competition.

Porotci budou posuzovat zejména prezentaci, recepturu a celkový příběh, jehož cílem by mělo být propojení Nicaraguy a České republiky. Mezi členy poroty budou Víťa Cirok, vítěz loňského ročníku High Five Flor de Caña Mixtronomy Competition a také šéfbarman pražského L’Fleur baru, šéfkuchař Jan Punčochář, a dokonce i Raúl Zeledón, globální brand ambassador společnosti Flor de Caña.

Odborná porota vybere tři finalisty, kteří postoupí do finále. Čtvrtý finalista bude vybrán veřejností pomocí hlasování na Facebooku Rumfestu, které proběhne od 15. 4. do 29. 4. 2019. Finalisté budou oficiálně vyhlášeni 30. 4. 2019.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist