Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Pro Paměť národa byla vydražena Stará žitná myslivecká, která obletěla zeměkouli

8. říjen 2018  České nápoje   komentáře (0)  1011 x

Letec Roman Kramařík na Hangár Párty mise Okřídlený lev vydražil unikátní láhev retro edice Staré žitné. „Česká whisky“ s ním obletěla svět a byla vystavena 30 cyklům zchlazení na −20 stupňů a podtlaku 500 hPa. Její cestu dokladuje vlastní pas s osobním věnováním Romana Kramaříka. Výtěžek 18 018 Kč putuje organizaci Post Bellum, která zaznamenává a archivuje vzpomínky pamětníků významných historických událostí.

Pilot Roman Kramařík vzal na svou Misi Okřídlený lev i lahev Staré žitné myslivecké v retro edici připomínající stoleté výročí založení ČeskoslovenskaPilot Roman Kramařík vzal na svou Misi Okřídlený lev i lahev Staré žitné myslivecké v retro edici připomínající stoleté výročí založení Československa

„V letošním roce slavíme výročí 500 let od založení Palírny U Zeleného stromu, během kterých svět prošel doslova revolucí. Každý z nás je pamětníkem velkých událostí a jejich uchování je pro společnost nezbytné, proto rádi podpoříme právě Paměť národa,“ vysvětluje generální ředitel Palírny U Zeleného stromu Pavel Kadlec.

Láhev Staré žitné (Staré žitné myslivecké) v retro edici, která je věrnou kopií etikety z roku 1918, odstartovala z pražského letiště Točná na cestu kolem světa s akrobatickým letcem Romanem Kramaříkem, který v Cessně obletěl zeměkouli za 46 dní. Expedice se uskutečnila při příležitosti oslav 100 let od vzniku Československa a 500 let od vzniku Palírny U Zeleného stromu, která je výrobcem Staré žitné myslivecké.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist