Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Program pro barmany v Berlíně

19. srpen 2019  České nápoje   komentáře (0)  552 x

Po loňském úspěšném debutu stipendijního programu pro barmany „Jägermeister Scholarship Berlin Edition“ letos v létě probíhá za mezinárodní účasti jeho druhý ročník. Od začátku srpna do konce října se v hlavním městě Německa usídlili tři vítězové stipendií z Rakouska, USA a Slovenska, kteří zde získávají nové zkušenosti.

Program pro barmany v BerlíněProgram pro barmany v Berlíně

Podpora mladých talentů a profesní výměny barmanů jsou pro Jägermeistera jakožto dlouhodobého partnera tohoto odvětví jednou z priorit. Díky této motivaci se v roce 2011 zrodil jedinečný stipendijní program, který se v roce 2018 posunul na mezinárodní úroveň. Letos tak podruhé společnost do Berlína pozvala tři vybrané barmany, z nichž každý v jednom z jeho slavných barů postupně těží ze vzrušujících zážitků.

Učí se od těch nejlepších

Barmanka Pia Köflerová pochází z města St. Pölten v Dolním Rakousku. Vystudovala cestovní ruch a marketing a pyšní se různými speciálními kvalifikacemi počínaje „žlutým stupněm“ od World Flair Association a osvědčeními „Junior Sommelière“ a „Cheese Connoisseur“ konče. V současné době pracuje ve Vídni. O stipendium požádala, protože chce prohloubit své odborné znalosti a najít mentora. V Berlíně ji potkáte za barem v klubu The Curtain Club v hotelu Ritz-Carlton, kde jí nové zkušenosti pomáhá získat vedoucí baru Arnd Henning Heissen.

Daniel Žigmund pochází z Bratislavy: jeho vášní je mimo jiné káva, šampaňské a pivo z malých pivovarů. Své stipendium chce využít k poznání nového města a zlepšit se v řemeslu. To mu umožňuje pozice barmana v baru Sharlie Cheen, který se proslavil pod vedením Mariuse Döringa díky své party atmosféře a velmi kvalitním nápojům.

Josue Gonzalez žije a pracuje v San Diegu na západním pobřeží USA. Každý den se při své práci jako barman rád seznamuje s novými lidmi a těší se na nové zkušenosti, které bude se stipendijními kolegy sdílet. V Berlíně zaujmul pozici za barem v Truffle Pig, který patří k oblíbenému baru Kauz & Kiebitz.

Jejich příběhy běží na síti

Kromě práce v barech si stipendisté užívají vzrušujícího doprovodného programu – návštěv profesionálních akcí, jako je Bar Convent Berlin, semináře či výletu do domovského města Jägermeisteru Wolfenbüttel. Příběhy Piy Köflerové, Daniela Žigmunda a Josuy Gonzaleze ze života v Berlíně můžete sledovat na webových stránkách věrnostního programu Jägermeister pro barmany www.hubertuscircle.com a také na Instagramu (@pk_bartending, @catch_the_rabbit_ a @balancedbartender). „Na Piu, Daniela a Josuu a na nový ročník stipendijního programu jsme se moc těšili. Za dobu jeho fungování pomohl vybudovat spoustu profesionálních vztahů i soukromých přátelství,“ říká Cornelia Sutorová, manažerka pro globální zážitkový marketing společnosti Mast-Jägermeister SE.

Hubertus Circle

Hubertus Circle je mezinárodní spolek barmanů, založený Jägermeisterem. Od svého vzniku v roce 2011 vytvořil silnou komunitu členů pocházejících z celého světa, kteří se vzájemně podporují, pracují spolu, a učí se jeden od druhého. Na pravidelných setkáních, workshopech, akcích a exkurzích si se starými i novými přáteli vyměňují nápady, učí se používat nové pomůcky a praktikují nové dovednosti. Hubertus Circle má v současné době aktivní komunitu v Norsku, Finsku, Švédsku, Dánsku, Rakousku, Švýcarsku, Slovensku, České republice, Irsku, USA, Holandsku, Španělsku, Spojeném Království, Francii, Rusku, Austrálii a Německu.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist