Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

První mobilní kolonáda na světě

4. srpen 2017  České nápoje   komentáře (0)  1163 x

Vítězslav Danda patří k zakladatelům úspěšného architektonického studia Edit!. To má za sebou celou řadu úspěšných realizací a jeho členové patří podle mnohých odborníků k nejtalentovanějším představitelům svého oboru. S jejich prací se můžete teď setkat i na festivalech, navrhli totiž Becher zónu, která v létě cestuje po hudebních a foodies akcích.

První mobilní kolonáda na světěPrvní mobilní kolonáda na světě

Do výsledné podoby Becher zóny se promítlo velmi zajímavé téma - recyklace. Zatímco kuchař Daniel Gonzalez připravuje své jídlo na jedlé tácky, aby se minimalizovalo množství odpadu, a barmani míchají drinky do kelímků z recyklovaného papíru, v architektonickém studiu Edit! pracovali s již použitým materiálem.

Hlavní trik byl v tom, že jsme využili staré lodní kontejnery. Jsou skvělé v tom, že se dají jednoduše naložit a kamkoli transportovat. A přitom zapadají do tématu recyklace - schválně jsme totiž pořídili starší kousky.

Celosvětový trend

Jak k tomu Vítězslava Dandu inspirovala samotná Becherovka? „Jedná se o neuvěřitelně ekologické pití. Není v ní ani jedno éčko. Vlastně by se dalo říct, že je bio. Takový biolikér,“ usmívá se. „Navíc se zužitkuje 97 % odpadu, který při výrobě likéru vznikne. To nás úplně nadchlo. A protože je momentálně trend být zodpovědný ke svému okolí, tak nám to všechno skvěle zapadlo do sebe a celým konceptem jsme chtěli lidem tuto informaci předat.

Celý projekt tak výborně vystihuje a reflektuje celosvětový trend, jehož hlavním tématem je právě ekologie a recyklace. „Téma je to opravdu aktuální. Stavební průmysl je totiž jedním z největších znečišťovatelů přírody na světě. Produkce hlavních stavebních hmot, jako jsou cement, železo, hliník, keramika…, vyžadují ohromné množství energie, jejíž výroba je ekologickou zátěží. A to nemluvím o produktech z oboru stavební chemie a o plastech…“ rozpovídal se architekt, jedním dechem ale dodal, že ač se o problematiku zajímá, sám aktivní enviromentalista není, jen se snaží žít a tvořit věci tak, aby byly k životnímu prostředí co nejšetrnější.

Na festivaly v kontejneru

Co se vám vybaví, když se řekne Becherovka? Velmi pravděpodobně budou k vašim myšlenkám patřit Karlovy Vary. „Všichni víme, že Becherovka je z Karlových Varů a jedním z typických symbolů města je kolonáda. Proto jsme tento element převedli i do celého návrhu a do kontejnerů vyřízli oblouky. Prostě jsme vytvořili první mobilní kolonádu na světě,“ směje se architekt. „Rozhodli jsme se tak přivézt Karlovy Vary do Prahy (na Metronome Festival, pozn. red.), do Ostravy (na Colours of Ostrava) a kamkoli jinam, kam bude Becherovka chtít.“

A co se týče Karlových Varů a Becherovky, má s nimi Vítězslav spojenou i historku z mládí. „Já jsem absolutní milovník likérů. A Becherovky především. Před několika lety jsem byl na filmovém festivalu v Karlových Varech a s kamarádem jsme se dostali do VIP Becher's Baru v Grandhotelu Pupp. Tam nám v pět ráno barmani oznámili, že došla Becherovka. Takže se mi povedlo vypít všechnu Becherovku v Becher's Baru v Karlových Varech.

PROFIL

Vítězslav Danda se na architekturu se sice přihlásil jen proto, že mu táta slíbil zaplatit řidičák, nakonec se mu ale studium na ČVUT zalíbilo natolik, že fakultu úspěšně vystudoval. Poté čerpal zkušenosti na pracovní stáži v Barceloně, po návratu sbíral zkušenosti ve studiu A69, až se nakonec v roce 2010 rozhodl s kamarády a kolegy založit vlastní studio Edit!, které vede dodnes.

Navštivte Becher zónu!

ČESKÉ HRADY ROŽMBERK – 4.-5. srpna

ČESKÉ HRADY VEVEŘÍ – 11.-12. srpna

ČESKÉ HRADY HRADEC NAD MORAVICÍ - 18.-19. srpna

ČESKÉ HRADY BOUZOV – 25.-26. srpna

ČESKÉ HRADY BEZDĚZ – 1.-2. září

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist