Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Rekordní export Becherovky, která expanduje na západní trhy

21. listopad 2018  České nápoje   komentáře (0)  972 x

Společnost Jan Becher Pernod Ricard (JBPR) výrazně posiluje vývoz unikátního bylinného likéru Becherovka. Díky růstu prodejů v tradičních zemích se její export za fiskální rok 2018 * meziročně zvýšil o 8 % a dosáhl rekordního objemu v historii značky, když překročil 3,6 milionu litrů. Zároveň se JBPR nově soustředila na expanzi Becherovky západním směrem a v tomto úsilí hodlá intenzivně pokračovat.

Rekordní export Becherovky, která expanduje na západní trhyRekordní export Becherovky, která expanduje na západní trhy

Becherovka se dnes vyváží do více než 40 zemí světa a ve většině z nich se prodává prostřednictvím firem ze skupiny Pernod Ricard. „Velmi dobrou pozici má Becherovka v tradičních exportních zemích, jakými jsou Slovensko, Rusko, Německo a Ukrajina. Spolupráci na těchto trzích budeme samozřejmě rádi nadále prohlubovat. Zároveň jsme se rozhodli rozšířit naši exportní politiku a zaměřit se na expanzi Becherovky západním směrem. Tam je sice kategorie bitterů velmi silná, ale věříme v úspěch Becherovky kvůli její chuťové unikátnosti a mnohostrannému využití. K našim současným prioritám patří země jako USA, Kanada, Velká Británie a Nizozemí. Ve spolupráci s lokálními pobočkami Pernod Ricard jsme se na těchto trzích rozhodli pro spolupráci s třetími stranami.“ komentuje změny v exportní politice generální ředitelka JBPR Miroslava Simová.

Přestože je na nových trzích konkurence v kategorii hořkých likérů velká, Becherovka si věří. Stojí za ní tradice výroby dlouhá 210 let, specifická chuť obsažených bylin a pověst jejích pozitivních účinků na trávení.

„Becherovka je hořký likér s mnoha způsoby použití. V zemích, kde je dlouhodobě populární, ji spotřebitelé nejčastěji pijí ze skleněných “panáků“ nebo z tradičního porcelánového "kalíšku". Dobře se páruje s jídlem i pivem, doporučuje se i jako skvělý digestiv. I v zahraničí znají český vynález BeTon neboli mix Becherovky, toniku a plátku citronu, který se proslavil hned při své premiéře na mezinárodní světové výstavě EXPO v Montrealu v roce 1967. V Rusku si s oblibou do Becherovky dávají plátek pomeranče,“ přibližuje její variabilitu Tomáš Radil, globální manažer značky Becherovka.

„Mnohostranný charakter činí z Becherovky zajímavou ingredienci pro moderní mixologii. Proto je náš likér oblíbený barmanskou komunitou nejen v zavedených trzích, ale i v zemích jako USA, Velká Británie, Austrálie a Singapur, kde tamní podniky udávají světové trendy. Úspěch Becherovky v takových barech pomůže značku dostat do širšího povědomí," doplňuje Tomáš Radil.

Zajímavosti k exportu Becherovky:

S exportem Becherovky rodina zakladatele začala už v první polovině 19. století – v roce 1834 se prodávala ve Štětíně, o rok později ve Vídni a Mnichově a v roce 1838 pronikla do Paříže. Během první světové války se Becherovka dostala do Španělska, Itálie, Turecka a Egypta. Po druhé světové válce dostala Becherovka od státu povolení k vývozu pouhých 500 lahví za rok, v roce 1960 to bylo už 100 hektolitrů ročně. Becherovka byla jedním z vůbec nejúspěšnějších vývozních artiklů Československa.

Po vstupu současného majoritního vlastníka Pernod Ricard došlo k navýšení investic do marketingu, celosvětové distribuce a výroby. V Bohaticích u Karlových Varů se v roce 2010 otevřel moderní výrobní závod, kapacita výroby se zvýšila o 40 % a Becherovka postupně rozšířila svůj export do více než 40 zemí.

* účetní období 07/2017 – 06/2018

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist