Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Rudolf Jelínek loni utržil 454 milionů korun a investuje do návštěvnického centra v Praze

23. duben 2018  České nápoje   komentáře (0)  925 x

Vizovická likérka RUDOLF JELÍNEK a. s. dnes zveřejnila auditované hospodářské výsledky za rok 2017. Výnosy společnosti meziročně vzrostly o 3 % na 454 mil. Kč. Zisk před zdaněním ve výši 19 mil. Kč je pak v meziročním srovnání o třetinu nižší. Ovlivnily ho především investice a opravy za více než 33 mil. Kč. Zisk po zdanění dosáhl téměř 15 milionů a do státního rozpočtu společnost odvedla za DPH a spotřební daň celkem 461 milionů korun.

Rudolf Jelínek loni utržil 454 milionů korun a investuje do návštěvnického centra v PrazeRudolf Jelínek loni utržil 454 milionů korun a investuje do návštěvnického centra v Praze

„Loňský rok byl pro nás ve znamení důležitých investic. Společnost proinvestovala více než 28 milionů, což je v porovnání s rokem 2016 více než dvojnásobná částka. Největší loňskou investicí bylo vybudovaní reprezentačního prostoru ve Vizovicích pro konání firemních a společenských akcí, tzv. koštovny,“ uvedl předseda představenstva společnosti Pavel Dvořáček. „Naše výrobky vyvážíme celkem do 35 zemí celého světa, a tak hospodářské výsledky roku 2017 ovlivnil také nepříznivý vývoj kurzu koruny vůči euru a dolaru. Do loňského hospodaření se promítl i výrazný nárůst osobních nákladů způsobený navýšením počtu zaměstnanců i růstem mezd,“ dodává Dvořáček.

Návštěvnické centrum v Praze

„Zásadním počinem roku 2017 pro nás bylo tolik očekávané zahájení stavebních prací na největším obchodně-marketingovém projektu společnosti – návštěvnickém centru R. JELÍNEK na pražském Klárově,“ říká Pavel Dvořáček. Největší část objektu bude věnována muzeu s interaktivní expozicí výroby ovocných destilátů a ovocnářství v českých zemích. V rekonstruovaném areálu najde své místo také obchod s pálenkami, degustační bar a reprezentační prostory. „V podzemí umístíme archiv destilátů a společenský prostor Spolku přátel Jelínkovy slivovice. První návštěvníky bychom chtěli přivítat nejpozději do Vánoc roku 2019,“ doplňuje předseda představenstva společnosti Pavel Dvořáček.

Budování „slivovicového velvyslanectví“ v hlavním městě bude bezpochyby největší investicí roku 2018. Odhad celkové výše investice do projektu, včetně pořízení nemovitosti, je 150 milionů korun.

Sklizeň a sadařství

RUDOLF JELÍNEK nadále pokračoval v rozvoji své zemědělské činnosti v oblasti sadařství a investoval do nákupu pozemků pro výsadbu vlastních sadů, a to zejména na jižní Moravě. RUDOLF JELÍNEK je nyní 2. největším pěstitelem švestek v České republice a v současné době obhospodařuje 163 ha sadů.

Export

„Nejvýznamnějšími zahraničními trhy zůstávají Slovensko, USA, Polsko, Rusko a Německo. Novými exportními trhy jsou pak Hong Kong, Argentina a Panama,“ říká Dvořáček. Podíl exportu vlastních výrobků dosáhl v loňském roce 31 % tržeb a zaznamenal růst o více než 5 % oproti předchozímu roku. Produkty vizovické likérky putovaly celkem do 35 zemí celého světa.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist