Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Rudolf Jelínek loni utržil 454 milionů korun a investuje do návštěvnického centra v Praze

23. duben 2018  České nápoje   komentáře (0)  692 x

Vizovická likérka RUDOLF JELÍNEK a. s. dnes zveřejnila auditované hospodářské výsledky za rok 2017. Výnosy společnosti meziročně vzrostly o 3 % na 454 mil. Kč. Zisk před zdaněním ve výši 19 mil. Kč je pak v meziročním srovnání o třetinu nižší. Ovlivnily ho především investice a opravy za více než 33 mil. Kč. Zisk po zdanění dosáhl téměř 15 milionů a do státního rozpočtu společnost odvedla za DPH a spotřební daň celkem 461 milionů korun.

Rudolf Jelínek loni utržil 454 milionů korun a investuje do návštěvnického centra v PrazeRudolf Jelínek loni utržil 454 milionů korun a investuje do návštěvnického centra v Praze

„Loňský rok byl pro nás ve znamení důležitých investic. Společnost proinvestovala více než 28 milionů, což je v porovnání s rokem 2016 více než dvojnásobná částka. Největší loňskou investicí bylo vybudovaní reprezentačního prostoru ve Vizovicích pro konání firemních a společenských akcí, tzv. koštovny,“ uvedl předseda představenstva společnosti Pavel Dvořáček. „Naše výrobky vyvážíme celkem do 35 zemí celého světa, a tak hospodářské výsledky roku 2017 ovlivnil také nepříznivý vývoj kurzu koruny vůči euru a dolaru. Do loňského hospodaření se promítl i výrazný nárůst osobních nákladů způsobený navýšením počtu zaměstnanců i růstem mezd,“ dodává Dvořáček.

Návštěvnické centrum v Praze

„Zásadním počinem roku 2017 pro nás bylo tolik očekávané zahájení stavebních prací na největším obchodně-marketingovém projektu společnosti – návštěvnickém centru R. JELÍNEK na pražském Klárově,“ říká Pavel Dvořáček. Největší část objektu bude věnována muzeu s interaktivní expozicí výroby ovocných destilátů a ovocnářství v českých zemích. V rekonstruovaném areálu najde své místo také obchod s pálenkami, degustační bar a reprezentační prostory. „V podzemí umístíme archiv destilátů a společenský prostor Spolku přátel Jelínkovy slivovice. První návštěvníky bychom chtěli přivítat nejpozději do Vánoc roku 2019,“ doplňuje předseda představenstva společnosti Pavel Dvořáček.

Budování „slivovicového velvyslanectví“ v hlavním městě bude bezpochyby největší investicí roku 2018. Odhad celkové výše investice do projektu, včetně pořízení nemovitosti, je 150 milionů korun.

Sklizeň a sadařství

RUDOLF JELÍNEK nadále pokračoval v rozvoji své zemědělské činnosti v oblasti sadařství a investoval do nákupu pozemků pro výsadbu vlastních sadů, a to zejména na jižní Moravě. RUDOLF JELÍNEK je nyní 2. největším pěstitelem švestek v České republice a v současné době obhospodařuje 163 ha sadů.

Export

„Nejvýznamnějšími zahraničními trhy zůstávají Slovensko, USA, Polsko, Rusko a Německo. Novými exportními trhy jsou pak Hong Kong, Argentina a Panama,“ říká Dvořáček. Podíl exportu vlastních výrobků dosáhl v loňském roce 31 % tržeb a zaznamenal růst o více než 5 % oproti předchozímu roku. Produkty vizovické likérky putovaly celkem do 35 zemí celého světa.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist