Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Rudolf Jelínek sklidil 840 tun švestek

7. listopad 2018  České nápoje   komentáře (0)  1045 x

Dva roky soužení vystřídala rekordní úroda. Na téměř 60 ha vlastních švestkových sadů letos sklidil tradiční výrobce ovocných destilátů RUDOLF JELÍNEK 840 tun švestek. S výsadbou ovocných stromů na jižních stráních vizovického údolí začala společnost v roce 2003. Díky pálení z vlastního ovoce má totiž větší kontrolu nad kvalitou vstupní suroviny. V sadech roste 9 odrůd švestek, které dozrávají od července do září. O více než 20 tisíc ovocných stromů pečuje 10 sadařů a pro správné opylení je v sadech rozmístěno 50 úlů včely medonosné a 15 hnízd čmeláka zemního.

Rudolf Jelínek sklidil 840 tun švestekRudolf Jelínek sklidil 840 tun švestek

„O slivovici letos nebude nouze. Švestek je oproti loňsku téměř čtyřnásobek. Roky 2012, 2016 a 2017 výrazně ovlivnilo špatné počasí. Velkou část potenciální úrody za nás sklidil mráz,“ říká obchodně-marketingový ředitel vizovické likérky Rudolf Jelínek a. s. Miroslav Motyčka.

Letošní průměrný výnos dosáhl 38 kg švestek z jednoho sklizeného stromu. Během sklizně, při které pomáhá speciální mechanické zařízení, tzv. setřasač, se v sadech protočí 120 sezónních zaměstnanců.

Na největší ploše pěstuje firma stálici světového ovocnářství, odrůdu Stanley. Následuje Gabrovská, Katinka a Čačanská lepotica, která je i nejranější odrůdou.

Společnost RUDOLF JELÍNEK je 2. největším pěstitelem švestek v České republice. Ve snaze zajistit si kvalitní ovoce pro svou výrobu každý rok významně rozšiřuje plochu vlastních sadů a její ambicí je mít v Česku 200 hektarů produkčních sadů. Záměrem je pokrýt až třetinu produkce z vlastního ovoce. Kromě sadů v okolí Vizovic má likérka ještě dvě sadařské lokality, ve kterých pěstuje kromě švestek i třešně a meruňky. Pěstování ovoce se věnují také sesterské společnosti v Bulharsku a Chile.

Tržby likérky Rudolf Jelínek loni vzrostly o 3 procenta na 454 milionů korun. Export vlastních výrobků se na loňských tržbách podílel 31 procenty. Produkty směřovaly celkem do 35 zemí.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist