Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Rudolf Jelínek sklidil 840 tun švestek

7. listopad 2018  České nápoje   komentáře (0)  725 x

Dva roky soužení vystřídala rekordní úroda. Na téměř 60 ha vlastních švestkových sadů letos sklidil tradiční výrobce ovocných destilátů RUDOLF JELÍNEK 840 tun švestek. S výsadbou ovocných stromů na jižních stráních vizovického údolí začala společnost v roce 2003. Díky pálení z vlastního ovoce má totiž větší kontrolu nad kvalitou vstupní suroviny. V sadech roste 9 odrůd švestek, které dozrávají od července do září. O více než 20 tisíc ovocných stromů pečuje 10 sadařů a pro správné opylení je v sadech rozmístěno 50 úlů včely medonosné a 15 hnízd čmeláka zemního.

Rudolf Jelínek sklidil 840 tun švestekRudolf Jelínek sklidil 840 tun švestek

„O slivovici letos nebude nouze. Švestek je oproti loňsku téměř čtyřnásobek. Roky 2012, 2016 a 2017 výrazně ovlivnilo špatné počasí. Velkou část potenciální úrody za nás sklidil mráz,“ říká obchodně-marketingový ředitel vizovické likérky Rudolf Jelínek a. s. Miroslav Motyčka.

Letošní průměrný výnos dosáhl 38 kg švestek z jednoho sklizeného stromu. Během sklizně, při které pomáhá speciální mechanické zařízení, tzv. setřasač, se v sadech protočí 120 sezónních zaměstnanců.

Na největší ploše pěstuje firma stálici světového ovocnářství, odrůdu Stanley. Následuje Gabrovská, Katinka a Čačanská lepotica, která je i nejranější odrůdou.

Společnost RUDOLF JELÍNEK je 2. největším pěstitelem švestek v České republice. Ve snaze zajistit si kvalitní ovoce pro svou výrobu každý rok významně rozšiřuje plochu vlastních sadů a její ambicí je mít v Česku 200 hektarů produkčních sadů. Záměrem je pokrýt až třetinu produkce z vlastního ovoce. Kromě sadů v okolí Vizovic má likérka ještě dvě sadařské lokality, ve kterých pěstuje kromě švestek i třešně a meruňky. Pěstování ovoce se věnují také sesterské společnosti v Bulharsku a Chile.

Tržby likérky Rudolf Jelínek loni vzrostly o 3 procenta na 454 milionů korun. Export vlastních výrobků se na loňských tržbách podílel 31 procenty. Produkty směřovaly celkem do 35 zemí.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist