Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Spojení ovocných likérů Ratafia Almond Spirit a Velkolosinských pralinek

19. duben 2024  České nápoje   komentáře (0)  258 x

Přírodní řemeslné ovocné likéry s jemným nádechem mandlí, Ratafia Almond Spirit, vyráběné malou rodinnou firmou manželů Kleinerových z moravského Žešova u Prostějova, a "Velkolosinské pralinky", ručně vyráběný originál z cukrářské dílny Jany Kašparové z Velkých Losin, se představí v rámci Velkolosinského vítání jara a oslav 10. výročí otevření cukrárny ve Velkých Losinách novou spoluprací, která potěší všechny milovníky lahodných ovocných likérů a sladkých pralinek. Návštěvníci akce zde budou moci poprvé ochutnat přírodní ovocné likéry Ratafia Almond Spirit podávané v tzv. otevřených pralinkách, tedy ve spojení s lahodnými Velkolosinskými pralinkami, které budou vyrobené z hořké čokolády podle receptu speciálně vytvořeného pro tento druh párování. Později v průběhu roku bude možné likéry Ratafia Almond Spirit ochutnávat stejným způsobem také ve vybraných restauracích.

Spojení ovocných likérů Ratafia Almond Spirit a Velkolosinských pralinekSpojení ovocných likérů Ratafia Almond Spirit a Velkolosinských pralinek

Velkolosinské vítání jara aneb 10. výročí Velkolosinské pralinky se koná v sobotu 20. dubna 2024 od 10:00 do 18:00 hodin v čokoládovém areálu Velkolosinských pralinek ve Velkých Losinách (vedle zámecké sýpky). Kromě ochutnávky přírodních ovocných likérů Ratafia Almond Spirit v otevřených pralinkách se mohou návštěvníci těšit na spoustu dobrot nejen z čokolády, ale také na zábavný program pro celou rodinu po celý den – moderovaný program s DJ, soutěže pro děti, bublinovou show, párty Méďu, hudební vystoupení skupin Vohuba, Croix a Taptýda.

RATAFIA je přírodní ovocný likér, který se tradičně vyrábí macerací nebo infuzí z ovocné šťávy a silného alkoholu jejímž výsledkem je alkoholický nápoj s 18 % - 33 % stupni alkoholu. Tento proces, který se nazývá „MUTAGE“, je technika objevená v roce 1258 Arnaudem de Villeneuve a umožňuje extrakci příchutí a aromat do alkoholu, čímž se vytváří lahodný a aromatický likér. Jedná se o proces, který umožňuje zastavení fermentační aktivity mikroorganismů přítomných v ovoci přidáním ethanolu. RATAFIA může být sladká, hořká nebo kořeněná, v závislosti na použitých přísadách a receptuře. Je oblíbená zejména ve Středomoří, především ve Francii, Itálii a Španělsku, kde má dlouhou historii a je často spojována s tradičními postupy domácí výroby. Každý druh RATAFIE má svůj vlastní jedinečný chuťový profil, díky kterému je zkoumání a objevování pro milovníky tohoto nápoje fascinujícím zážitkem.

Ratafia Almond Spirit – řemeslné ovocné likéry od Růženky a Honzy Kleinerových
V dnešní době je stále složitější se zorientovat v nepřeberné nabídce likérů různého původu a kvality. Člověk je bombardován rozmanitými, více či méně autentickými příběhy, které jsou vloženy do reklamních kampaní známých, nebo neznámých značek z celého světa. Přitom by spousta lidí byla spokojena, kdyby si jednoduše mohli vychutnat nápoj nejvyšší kvality, s nezpochybnitelným původem, který by ani nemusel být vyroben v exotických lokacích na druhém konci zeměkoule.

Ratafia Almond Spirit – první tuzemské čistě přírodní ovocné likéry vznikající za použití ingrediencí, které jsou získány napříč světem od pěstitelů, kteří se věnují udržitelnému zemědělství. Pro dosažení co nejvyšší možné kvality pro zachování přirozené vůně a chutě ovoce přináší zcela autentický a velmi věrný chuťový zážitek nespoutané přírody. Za těmito řemeslnými likéry stojí dvojice lihovarníků z moravského Žešova u Prostějova – manželé Růženka a Honza Kleinerovi, kteří do svých likérů vskutku vkládají své já. A je jedno, jestli chutnáte verzi vyrobenou z aronie, višně nebo mandlí, vždycky vás okouzlí jemnost, hladkost a čistota přírodních likérů Ratafia Almond Spirit.

Kleinerovi pochází ze střední Moravy a výrobě řemeslných alkoholických nápojů se věnují už více než 25 let, kdy jejich firma stála mimo jiné za celonárodním úspěchem Mandlovice z Hustopečí. Nyní si plní svůj vlastní sen vyrábět likéry na kvalitativně nejvyšší možné úrovni, bez jakýchkoliv náhražek aromat či jiných syntetických složek. Do světa se svými ovocnými likéry s dotekem mandlí Ratafia Almond Spirit prorazili v roce 2023, kdy jejich dva likéry získaly nejvyšší možné ocenění v soutěži dvojitou zlatou medaili (Double Gold) na jedné z nejprestižnějších profesionálních soutěží lihovin SFWSC v San Francisku. Tři dostupné verze likérů Ratafia Almond Spirit - Mandličku, Višničku a Jeřabinku - Růženka s Honzou ručně plní do půllitrových lahví v síle 18 % až 33 % alkoholu.

Likéry Ratafia Almond Spirit jsou čistě přírodní, v ověřené biokvalitě a jako první a dosud jediné přírodní mandlové likéry na světě s certifikací košer. Výhradním distributorem likérů v České republice a na Slovensku je společnost Ultra Premium Brands a značka Ratafia Almond Spirit je jedinou českou značkou v jejím širokém portfoliu nejkvalitnějších a nejluxusnějších alkoholických nápojů z celého světa. Originální přírodní ovocné likéry je možné ochutnat a koupit v exkluzivní prodejně Warehouse #1 společnosti Ultra Premium Brands (Sokolovská 105, 186 00, Praha 8 – Karlín), nebo na e-shopu.

Velkolosinské pralinky

Jana Kašparová je vyučená cukrářka. Zároveň si dodělala i maturitu, obor potravinářský průmysl v Jeseníku. Během školy se účastnila gastronomických soutěží od roku 1998 a v roce 2000 vyhrála soutěž „Český cukrář“ a tím se kvalifikovala na mistrovství světa v Poznani v roce 2002. Pralinkám a čokoládě se věnuje 10 let. Zaujaly ji natolik, že si zřídila provozovnu a začala pralinky vyrábět. Nazvala si je „Velkolosinské pralinky“ podle místa svého bydliště.

Mandlička (33 % alkoholu)

Všestranný ovocný aperitiv, který si můžete vychutnat podle vlastních preferencí na mnoho způsobů. Může vás potěšit jednak čistá, jako lahodný drink servírovaný na kostce ledu se snítkou máty, ale využití naleznete také v prvotřídních koktejlech.

 • Barva: Křišťálově čirá se stříbrnými odlesky, velmi dobrá viskozita
 • Chuť: Mandle
 • Vůně: Rozdrcené mandle, mandloňového sadu v květu
 • Perfect serve: Na velké kostce ledu + v koktejlech
 • Garnish: Italská sušenka Amaretti, meruňková kůže
 • Cena: 500 Kč, 0,5 l

Višnička (18 % alkoholu)

Mandlová višnička je sama o sobě vynikajícím aperitivem. V kombinaci s Fever-Tree Mediterranean tonikem si jednoduše připravíte osvěžující nízkoalkoholický drink, který může potěšit jak vás, tak vaše přátele. Vyzkoušet ji můžete i s vašimi oblíbenými sýry nebo ovocnými dezerty, jako například meruňkovým dortem, nebo creme br?lée. Likér z černých višní s dotekem mandlí z něj dělají extra chutný elixír.

 • Barva: Tmavá, rubínová červeň
 • Chuť: Čerstvá šťáva z natrhaných višní s lehkým nádechem mandle
 • Vůně: Velmi příjemná z čerstvě natrhaných višní
 • Perfect serve: Na velké kostce ledu + v koktejlech
 • Cena: 460 Kč, 0,5 l

Jeřabinka (18 % alkoholu)

Aronie patří mezi ovoce pocházející původně ze Severní Ameriky, kde se jí dařilo v zalesněných oblastech a bažinách. Od roku 1700 se začala pěstovat i v Evropě. Aronie je napěchována vitamíny a tříslovinami. Domorodé kmeny používaly aronii jako lék proti nachlazení. Zároveň se jedná o jeden z nejúčinnějších antioxidantů. Likér je vyvážený, nikdy se nekalí a láká k ochutnání dalšího doušku. Dochuť sladkých mandlí je cítit lehce v závěru a je skutečným potěšením pro vaše patro.

 • Barva: Tmavá, rubínová červeň
 • Chuť: Velmi připomíná suché portské víno
 • Perfect serve: Na velké kostce ledu + v koktejlech
 • Cena: 460 Kč, 0,5 l

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist