Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Spor o značku Stolichnaya vyhrála v Brazílii skupina SPI

6. listopad 2017  České nápoje   komentáře (0)  1193 x

Federální odvolací soud v Brazílii oznámil rozhodnutí ve prospěch společnosti SPI v dlouhodobém sporu o ochrannou známku Stolichnaya

Palírna (ilustrační foto)Palírna (ilustrační foto)

V úterý 31. října 2017 Federální odvolací soud v Brazílii oznámil rozhodnutí o odvolání ve věci ochranné známky Stolichnaya, které potvrdilo vlastnické právo SPI Group na ochranné známky. Rozhodnutí odvolacího soudu bylo jednomyslné, přičemž soudci rozhodli v poměru 3-0 ve prospěch SPI.

Toto rozhodnutí znamená další porážku pro ruskou státem vlastněnou společnost FKP Sojuzplodoimport (dále jen „FKP") a tři další spřízněné strany po několika předběžných rozhodnutích, a to i na úrovni vrchního soudního dvora a rozhodnutí Federálního soudu v Rio de Janeiro z března 2016 ve prospěch SPI.

Z rozsudku čteného soudním zpravodajem vyplývá, že (1) rozsudek z roku 2001 vydaný ruským soudem ve prospěch ruského státu nepostačuje jako důvod pro uplatnění pohledávek FKP v Brazílii (2), neexistují žádné důkazy o tom, že společnost VVO Sojuzplodoimport, původně vlastník sporných ochranných známek, nadále existoval jako FGUP Sojuzplodoimport a (3) v každém případě jsou nároky promlčeny podle pětiletého promlčecího zákona brazilského práva.

Skupina SPI očekávala v Brazílii pozitivní výsledek (stejně jako tomu bylo v několika dalších jurisdikcích, kde společnost FKP předložila podobné nároky), neboť nároky v dlouhodobém sporu nemají žádné opodstatnění.

Skupina SPI a její přidružené společnosti vlastní ochranné známky Stolichnaya ve více než 180 zemích.

O společnosti SPI Group S.a r.l.

SPI Group je nezávislá společnost s talentovaným nadnárodním týmem se sídlem v Lucembursku s výrobními závody v USA, Lotyšsku, Mexiku, Argentině a Španělsku. Skupina se zavázala k vybudování respektovaného portfolia vybraných prémiových značek nápojů, kterého dosahuje pomocí kontroly a zdokonalování všech fází procesu od kultivace po distribuci.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist