Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Spor o značku Stolichnaya vyhrála v Brazílii skupina SPI

6. listopad 2017  České nápoje   komentáře (0)  1035 x

Federální odvolací soud v Brazílii oznámil rozhodnutí ve prospěch společnosti SPI v dlouhodobém sporu o ochrannou známku Stolichnaya

Palírna (ilustrační foto)Palírna (ilustrační foto)

V úterý 31. října 2017 Federální odvolací soud v Brazílii oznámil rozhodnutí o odvolání ve věci ochranné známky Stolichnaya, které potvrdilo vlastnické právo SPI Group na ochranné známky. Rozhodnutí odvolacího soudu bylo jednomyslné, přičemž soudci rozhodli v poměru 3-0 ve prospěch SPI.

Toto rozhodnutí znamená další porážku pro ruskou státem vlastněnou společnost FKP Sojuzplodoimport (dále jen „FKP") a tři další spřízněné strany po několika předběžných rozhodnutích, a to i na úrovni vrchního soudního dvora a rozhodnutí Federálního soudu v Rio de Janeiro z března 2016 ve prospěch SPI.

Z rozsudku čteného soudním zpravodajem vyplývá, že (1) rozsudek z roku 2001 vydaný ruským soudem ve prospěch ruského státu nepostačuje jako důvod pro uplatnění pohledávek FKP v Brazílii (2), neexistují žádné důkazy o tom, že společnost VVO Sojuzplodoimport, původně vlastník sporných ochranných známek, nadále existoval jako FGUP Sojuzplodoimport a (3) v každém případě jsou nároky promlčeny podle pětiletého promlčecího zákona brazilského práva.

Skupina SPI očekávala v Brazílii pozitivní výsledek (stejně jako tomu bylo v několika dalších jurisdikcích, kde společnost FKP předložila podobné nároky), neboť nároky v dlouhodobém sporu nemají žádné opodstatnění.

Skupina SPI a její přidružené společnosti vlastní ochranné známky Stolichnaya ve více než 180 zemích.

O společnosti SPI Group S.a r.l.

SPI Group je nezávislá společnost s talentovaným nadnárodním týmem se sídlem v Lucembursku s výrobními závody v USA, Lotyšsku, Mexiku, Argentině a Španělsku. Skupina se zavázala k vybudování respektovaného portfolia vybraných prémiových značek nápojů, kterého dosahuje pomocí kontroly a zdokonalování všech fází procesu od kultivace po distribuci.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist