Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Stará žitná myslivecká Reserve úspěšná v zahraničí

14. srpen 2019  České nápoje   komentáře (0)  907 x

Prostějovská Palírna U Zeleného stromu slaví významný úspěch. Její Stará žitná myslivecká Reserve si z jubilejního padesátého ročníku renomované degustační soutěže International Wine & Spirit Competition v kategorii žitných whisky přivezla bronzovou medaili. Navazuje tak na stříbrné ocenění, kterého se jí dostalo v květnu na International Spirits Competition ve Stuttgartu.

Stará žitná myslivecká Reserve úspěšná v zahraničíStará žitná myslivecká Reserve úspěšná v zahraničí

Stará žitná myslivecká Reserve patří mezi ušlechtilejší varianty této legendární značky, která se vyrábí v Palírně U Zeleného stromu s historií již od počátku 16. století. Základ tvoří pečlivě vybraný žitný destilát, který se nechává čtyři roky uzrát v dubových sudech. „Stará žitná myslivecká Reserve získává dlouhou dobou zrání a originální recepturou výjimečně jemnou chuť. Třetí příčku v kategorii whisky pokládáme za důkaz, že naše palírna umí svými výrobky zaujmout odbornou veřejnost i v zahraničí,“ říká Pavel Kadlec, ředitel Palírny U Zeleného stromu.

Odbornou porotu oslovila na Staré žitné myslivecké Reserve nejvíce její chuť a vůně. „Čichové buňky láká dřevitá a vanilková vůně. Na jazyku se rozlévá příchuť svěžích citrusů a pikantního peckovitého ovoce,“ píše se v písemném zhodnocení poroty. Z celkového počtu 100 bodů jich Stará žitná myslivecká Reserve obdržela 87.

Soutěž International Wine & Spirit Competition letos slaví jubilejní 50. ročník. Pořádá ji stejnojmenná organizace sídlící v anglickém Cranleighu jihozápadně od Londýna. Na hodnocení destilátů se podílí přes 400 porotců z 30 zemí světa. Jsou mezi nimi experti na prodej alkoholických nápojů v obchodech a gastronomických provozech, dále také odborní kritici.

Redesignovaná Stará žitná myslivecká Reserve tak pokračuje v úspěchu z německého Stuttgartu. Na soutěži International Spirits Competition vyhrála stříbrnou medaili. Během dvoudenní anonymní degustace se o přízeň poroty utkaly lihoviny v sedmi kategoriích – rumy, giny, whisky, koktejly, skotská, další lihoviny a ovocné destiláty. Porotu tvořili zkušení odborníci z Evropy i Spojených států a také mladí příznivci nových trendů a inovací v lihovarnictví.

Stará žitná myslivecká Reserve – Stejně jako u whisky je jejím základem žitný destilát, který zraje v bílých dubových sudech po dobu tří let. Posléze je destilát znovu uložen do dubových sudů na dobu jednoho roku. Výsledkem je jedinečná jemná chuť whiskového charakteru s hřejivým dozvukem sadového ovoce.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist