Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Tradiční destiláty z Jílového získaly tři stříbrné medaile v San Franciscu

31. květen 2018  České nápoje   komentáře (0)  990 x

Palírna Radlík v Jílovém u Prahy získala tří stříbrné medaile na nejprestižnější soutěži lihovin San Francisco World Spitits Competition 2018. Je skvělé, že toto ocenění získal malý ovocný lihovar s tradiční malovýrobní technologií, ruční a řemeslnou výrobou, jež vychází z naší národní tradice. Posunuje tak prestiž českých lihovin a potvrzuje, že tyto produkty jsou schopny se prosadit i vedle nejznámějších světových firem.

Tradiční destiláty z Jílového získaly tři stříbrné medaile v San FranciscuTradiční destiláty z Jílového získaly tři stříbrné medaile v San Franciscu

Mezi 2450 anonymně hodnocenými vzorky získala z této palírny stříbrnou medaili tradiční pálenka z jablek uzrálá v dubových soudcích i originální bezinková pálenka v kategorii Eau de Vie. Destilát z vinných hroznů stejným způsobem uspěl i v jedné z nejnáročnějších kategorií vinných brandy a koňaků v konkurenci zvučných jmen jako Camus, Martell, Rémy Martin.

Palírna Radlík je kombinací pěstitelské pálenice a malého ovocného lihovaru. Své produkty tvoří v tradiční měděné dvoukotlové destilační aparatuře malého objemu a její novodobá historie se píše již roku 1998. „Po opakovaných úspěších na vizovickém Trnkobraní a Floře košt Olomouc jsme našli odvahu prezentovat naše komerční produkty i ve světové konkurenci.“, říká chef destilatér Kamil Kutina.

Palírna v Jílovém tak dále posunula úspěchy českých lihovin, které v loňském roce bodovaly stříbrnou medailí ovocného destilátu Wild Cherry Brandy z Distilllery Kleiner, bylinného likéru Becherovka a bronzem Cryo vodky firmy Ing. Petr Švec – PENTA s.r.o..  S ovocnými destiláty uspěla v předcházejících letech i značka Fleret, která za kolekci čtyř ovocných pálenek získala v roce 2016 bronzové medaile.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist