Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Třicetiletá edice armaňaku Lafontan má další etiketu

7. srpen 2019  České nápoje   komentáře (0)  1134 x

Prémiový francouzský armaňak Lafontan představil v únoru ve spolupráci s Premier Wines & Spirits jedinečnou limitovanou 30letou edici. Tento destilát byl vytvořen exkluzivně pro Českou republiku k důležitému národnímu výročí 30 let od sametové revoluce a během roku 2019 se představí tři různé verze etikety oslavující české kulturní bohatství. Každé etikety bude k dispozici pouze limitované množství na 150 lahvích.

Třicetiletá edice armaňaku Lafontan má další etiketuTřicetiletá edice armaňaku Lafontan má další etiketu

Značka Lafontan uvedla v červenci druhou etiketu ze své limitované edice ročníkového armaňaku z roku 1989, který připomíná výročí 30 let od sametové revoluce. První etiketa, představená na začátku roku, znázorňuje obrysy Václavského náměstí, druhá etiketa vykresluje Karlův most, český symbol pamatující všechny politické zvraty českého národa a hrdě připomínající dlouhou historii našeho státu. Třetí plánovaná etiketa bude představena v listopadu, k datu samotného výročí.

Francouzský klenot mezi destiláty, i tak by se dal označit armaňak, tedy vinný destilát z Armagnacu v Gaskoňsku. Pokud jste milovníkem koňaku, armaňak vám jistě přiroste k srdci. Limitovaná edice, kterou vytvořila destilerie Lafontan ve spolupráci s českým distributorem prémiových destilátů, vín a nealkoholických nápojů Premier Wines & Spirits, je vyrobena exkluzivně pro český trh.

Armaňak na rozdíl od koňaku prochází pouze jedinou, a to postupnou destilací, díky které si uchová svou nezaměnitelnou chuť, vůni i charakter. Obsah alkoholu u armaňaku nesmí překročit 63 %, zároveň musí mít alespoň 40 %. Následně dochází ke staření destilátu v sudech. Jeho výroba je omezena pravidlem užití základních hroznů, konkrétně se nesetkáte s jinými odrůdami, než jsou Baco, Colombard, Folle Blanche a Ugni Blanc. Samotná produkce armaňaku je spojena s rodinnou tradicí, která se předává z generace na generaci.

Limitovanou exkluzivní 30letou edici armaňaku Lafontan zakoupíte na stránkách www.1er.cz za cenu 2199 Kč za 0,7 l.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist