Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Už jste ochutnali armaňak?

3. říjen 2018  České nápoje   komentáře (0)  1162 x

Pokud ještě neznáte armaňak, nastala správná chvíle objevit tento francouzský klenot mezi destiláty. Pokud jste milovníkem brandy či přímo koňaku, neměli byste si nechat ujít ani výjimečný armaňak.

Už jste ochutnali armaňak?Už jste ochutnali armaňak?

Armaňak je jedním z vinných destilátů. Jistě znáte brandy či přímo koňak, který pochází z oblasti města Cognac v západní Francii. Původ armaňaku je zase na území Armagnacu v gaskoňské oblasti. Na rozdíl od koňaku prochází armaňak při výrobě postupnou destilací, a to většinou pouze jednou destilací, díky čemuž si zachovává svou jedinečnou chuť, charakter i všechny vonné látky. Obsah alkoholu u armaňaku nesmí překročit 63 %, zároveň musí být alespoň 40%. Na výrobu armaňaku se smí používat jen několik základních odrůd vinné révy – Baco, Colombard, Folle Blanche a Ugni Blanc. Produkce armaňaku se vyznačuje lpěním na rodinné tradici, předávané z generace na generaci.

Armaňak je tradičně stařen v sudech po dlouhou dobu. V případě, že se jedná o armaňak z blendu, je na vinětě uveden údaj podle nejmladšího z užitých destilátů. Vcelku nově bychom mezi armaňakem našli i typ Blanche D’Armagnac, který není stařený a díky tomu je jemný a čistý. Některé destilerie nechávají destilovat jednotlivé hrozny zvlášť a blendují je až ve chvíli, kdy dochází k jejich staření, což vyžaduje spoustu zkušeností získaných díky dlouhé tradici výroby armaňaku.

Lafontan Armagnac VSOP je klenot mezi armaňaky. Jedná se o armaňak, který prošel dvojitou destilací a poté zrál po dobu 10 let v dubových sudech, díky čemuž nabízí jedinečné aroma. Ve vůni můžeme cítit dominantní sušené plody, rozinky, ale i šňupací tabák. Chuť Lafontan Armagnac VSOP je dlouhá a komplexní.

V dárkovém balení můžete tento jedinečný armaňak pořídit na stránkách www.1er.cz za cenu 1035 Kč za 0,7 l.

Lafontan Armagnac XO Carafa 40 % je vyroben dvojitou postupnou destilací. Poté zrál po dobu 25 let v dubových sudech, díky kterým získal osobité aroma. Ve vůni cítíme tóny vanilky a sudu. Chuť tohoto armaňaku je komplexní a vyznačuje se jemným náznakem ovocných tónů a tabáku.

Lafontan Armagnac XO Carafa 40 % můžete zakoupit v originálním dřevěném boxu na www.1er.cz za cenu 2329 Kč za 0,7 l.

V nabídce destilerie Lafontan můžete nalézt i velmi raritní a staré ročníky. Společnost Premier Wines & Spirits navíc zajišťuje dovoz ročníků destilátu přímo na objednávku, můžete tak pořídit originální dárek – armaňak z roku narození. Ročníkový armaňak Lafontan Armagnac 1989 se vyznačuje tóny vanilky a pomerančové kůry. Je středně komplexní, suchý a s dlouhou dochutí. U starších ročníků je důležité sledovat rok lahvování, jelikož tento ročníkový armaňak se staří v sudech, a tak se jeho chuťový profil v průběhu času proměňuje.

Lafontan Armagnac 1989 pořídíte na stránkách www.1er.cz za cenu 905 Kč za 0,2 l.

Armaňak Blanche Lafontan se od tradičního armaňaku odlišuje tím, že se jedná o mimořádně jemný a čistý vinný destilát, jelikož není stařený v sudech. Kvůli tomu je však potřeba velké obezřetnosti, aby bylo dosaženo dostatečné kvality, plnosti a jemnosti. Proto se na jeho výrobu používají aromatické hrozny odrůd Ugni Blanc a Colombard. Jejich sklizeň probíhá hlavně v noci, aby hrozny byly v chladu, a z vinice se přepravují v ocelových tancích, aby se zabránilo jejich oxidaci. Hrozny jsou stlačovány vzduchem, díky čemuž se z nich získá nejčistší šťáva, která se skladuje při teplotě kolem 15 °C. Armaňak Blanche Lafontan je uchováván a stařen po dobu 6 měsíců v nerezových ocelových tancích.

Armaňak Blanche Lafontan bude k dostání na konci roku 2018 na stránkách www.1er.cz.

Rodina Lafontan, která si po generace předává tradici výroby armaňaku, se tímto destilátem zabývala již desítky let před založením značky Lafontan, ke kterému došlo v roce 1897. Jedná se o velmi uznávaného producenta, a to nejen díky dlouholeté tradici. Lafontan sídlí v oblasti Bas Armagnac v Gaskoňsku. Jedná se o jednu z nejlepších oblastí pro výrobu armaňaku.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist