Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

V San Franciscu zabodovala višnovice z Distillery Kleiner

25. květen 2017  České nápoje   komentáře (0)  1360 x

Malá rodinná destilerie Kleiner se sídlem v Žešově, nedaleko Prostějova, která vyrábí ručně od sklizně ovoce až po stáčení do láhví výhradně malosériové limitované edice pravých ovocných destilátů inspirovaných přírodou, zaznamenala další úspěch na jedné z nejrespektovanějších a nejvlivnějších soutěži lihovin na světě, 2017 San Francisco World Spirits Competition, jejíž 17. ročník se konal od 21. do 23. dubna v Hotelu Nikko v centru amerického San Francisca.

Jan a Růžena KleineroviJan a Růžena Kleinerovi

Exkluzivní 10 let zrající destilát z višní rodinné destilerie Kleiner získal stříbrnou medaili na nejprestižnější světové soutěži lihovin

V minulém roce získala Distillery Kleiner v této soutěži bronzovou medaili za pálenku Wild Pin (planý nebo divoký špendlík) a letos v ještě silnější konkurenci vzorků z celého světa získala stříbrnou medaili v kategorii ovocných destilátů, za jejich 10 let starý odpeckovaný destilát z višní, který ležel po celou dobu v kameninových nádobách.

Letošního ročníku soutěže se zúčastnil rekordní počet 2252 vzorků lihovin ze 45 zemí celého světa, které v rámci anonymního slepého testování hodnotila 43 členná porota uznávaných nezávislých expertů a degustátorů. Opět se tak potvrdilo, že Kleinerovi se právem řadí mezi absolutní špičku výrobců ultra prémiových destilátů.

„Neexistuje lepší způsob jak zdokonalit sám sebe, než se otestovat v celosvětově konkurenčním formátu,“ dodává k letošnímu úspěchu Jan Kleiner, zakladatel a majitel Distillery Kleiner.

Limitovaná edice višňového destilátu přichází hned ve třech variantách

Při této příležitosti bude naplněno 1.357 ks lahví čirého oceněného višňového destilátu (více v Distillery Kleiner bohužel nemají). Současně z této vydestilované limitované edice z roku 2007, bude uvolněno 1.528 ks lahví z dubových sudů po španělském sherry Oloroso a 1.528 ks lahví ze sudů po francouzském koňaku, ve kterých tento odpeckovaný ušlechtilý mok odpočíval poslední 3 roky. Tmavohnědý mahagonový obsah s vůní datlí, rozinek, meruňky, nebo hořkého pomeranče podtrhuje jemná a vyvážená komplexnost chuti. Všechny tři novinky mají 43 % alkoholu a budou se prodávat v luxusních 0,7l lahvích, prodejní cena bude upřesněna.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist