Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

V San Franciscu zabodovala višnovice z Distillery Kleiner

25. květen 2017  České nápoje   komentáře (0)  1526 x

Malá rodinná destilerie Kleiner se sídlem v Žešově, nedaleko Prostějova, která vyrábí ručně od sklizně ovoce až po stáčení do láhví výhradně malosériové limitované edice pravých ovocných destilátů inspirovaných přírodou, zaznamenala další úspěch na jedné z nejrespektovanějších a nejvlivnějších soutěži lihovin na světě, 2017 San Francisco World Spirits Competition, jejíž 17. ročník se konal od 21. do 23. dubna v Hotelu Nikko v centru amerického San Francisca.

Jan a Růžena KleineroviJan a Růžena Kleinerovi

Exkluzivní 10 let zrající destilát z višní rodinné destilerie Kleiner získal stříbrnou medaili na nejprestižnější světové soutěži lihovin

V minulém roce získala Distillery Kleiner v této soutěži bronzovou medaili za pálenku Wild Pin (planý nebo divoký špendlík) a letos v ještě silnější konkurenci vzorků z celého světa získala stříbrnou medaili v kategorii ovocných destilátů, za jejich 10 let starý odpeckovaný destilát z višní, který ležel po celou dobu v kameninových nádobách.

Letošního ročníku soutěže se zúčastnil rekordní počet 2252 vzorků lihovin ze 45 zemí celého světa, které v rámci anonymního slepého testování hodnotila 43 členná porota uznávaných nezávislých expertů a degustátorů. Opět se tak potvrdilo, že Kleinerovi se právem řadí mezi absolutní špičku výrobců ultra prémiových destilátů.

„Neexistuje lepší způsob jak zdokonalit sám sebe, než se otestovat v celosvětově konkurenčním formátu,“ dodává k letošnímu úspěchu Jan Kleiner, zakladatel a majitel Distillery Kleiner.

Limitovaná edice višňového destilátu přichází hned ve třech variantách

Při této příležitosti bude naplněno 1.357 ks lahví čirého oceněného višňového destilátu (více v Distillery Kleiner bohužel nemají). Současně z této vydestilované limitované edice z roku 2007, bude uvolněno 1.528 ks lahví z dubových sudů po španělském sherry Oloroso a 1.528 ks lahví ze sudů po francouzském koňaku, ve kterých tento odpeckovaný ušlechtilý mok odpočíval poslední 3 roky. Tmavohnědý mahagonový obsah s vůní datlí, rozinek, meruňky, nebo hořkého pomeranče podtrhuje jemná a vyvážená komplexnost chuti. Všechny tři novinky mají 43 % alkoholu a budou se prodávat v luxusních 0,7l lahvích, prodejní cena bude upřesněna.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist