Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

V sobotu se vydejte na mistrovství v parkouru, jehož partnerem je Blend 42 Vodka

27. září 2017  České nápoje   komentáře (0)  1562 x

Nejlepší tuzemští parkouristé se v sobotu 30. září sejdou na závodech v Praze. V areálu pražského Výstaviště v Holešovicích proběhne ve spolupráci s festivalem Vodafone You Fest finále neoficiálního mistrovství České republiky, Blend 42 Vodka PARKOUR CUP. V něm se střetne dvacítka nejúspěšnějších závodníků z předchozích 6 podniků série. Tři nejlepší pak dostanou možnost účastnit se neoficiálního mistrovství světa v parkouru na ostrově Santorini.

V sobotu se vydejte na mistrovství v parkouru, jehož partnerem je Blend 42 VodkaV sobotu se vydejte na mistrovství v parkouru, jehož partnerem je Blend 42 Vodka

Obliba street parkouru, adrenalinového životního stylu, při kterém je úkolem překonávat překážky pouze za pomoci vlastního těla, trvale roste nejen ve světě, ale i v Česku, kde se poprvé objevil kolem roku 2003. „Smyslem akce je představit tuto stále populárnější aktivitu mladých široké veřejnosti. Pro návštěvníky je připraven bohatý program, kromě závodu uvidí několik exhibic nejlepších domácích parkouristů. Chceme také posílit komunitu parkouristů, aby se mezi sebou poznali a navzájem se inspirovali,“ říká jeden z organizátorů Blend 42 Vodka PARKOUR CUP Tomáš John.

Blend 42 Vodka PARKOUR CUP má ale i výrazný sportovní náboj. Představuje doposud největší akci svého druhu v ČR. V rámci šesti závodů (Liberec, Plzeň, České Budějovice, Brno, Hradec Králové a Ostrava) se v něm střetli nejlepší parkouristé z celého Česka. Dvacítka nejúspěšnějších postoupila do velkého pražského finále. Zlatý, stříbrný a bronzový závodník série se může těšit na hlavní odměnu, jíž je týdenní pobyt na Santorini v době konání neoficiálního mistrovství světa v parkouru a účast v kvalifikaci do hlavního závodu.

Účastníci závodu musí být starší 18 let. Klání je dvoukolové, v 1. kole mají parkouristé za úkol překonat vymezenou trať v co nejrychlejším čase. Ve 2. kole má každý závodník volný prostor pro svou exhibici a porota hodnotí celkový dojem.

V pražském finále se dá očekávat velmi napínavý souboj, bodové rozdíly mezi vedoucími parkouristy seriálu jsou totiž zatím jen minimální a o vítězích mohou rozhodovat skutečně jen drobné detaily. Předchozí díly série přilákaly tisícovky diváků, kteří shlédli skutečně výjimečnou show. Ve velkém finále parkouristé své triky určitě ještě vylepší.

Parkour není sport, je to životní styl. Vyznáváme svobodu a volnost pohybu a chceme, aby to mohlo zažít co nejvíce lidí. Naší snahou je popularizovat tento životní styl, který ze své podstaty podporuje fyzický i mentální rozvoj. Myslím, že se bude na co dívat a že akce přiláká nejen aktivní parkouristy, ale všechny, které zajímá volnost pohybu a překonávání nejen překážek, ale i možností lidského těla,“ říká Taras „Tary“ Povoroznyk, který předvede návštěvníkům své nejlepší „kousky“.

Na Výstavišti se může každý z příchozích seznámit s jednotlivými technikami parkouru, které jsou pojmenovány pro nás exotickými názvy jako Demitour, Planche nebo Roulade. A to v podání skutečných parkourových es. Soutěže se ovšem může účastnit každý příchozí starší 18 let. Akce startuje akreditacemi a volnými tréninky již ve 13 hodin. Následují exhibice a vlastní závod začíná v 15.00. Vstup je zdarma a navíc každý, kdo přijde, dostane jako dárek B42V energy drink.

Hlavním partnerem parkourového seriálu je Blend 42 Vodka (B42V) z produkce Palírny U Zeleného stromu. B42V drinky se pochopitelně v průběhu parkourového klání podávat nebudou.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist