Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Valentýn si vychutnejte i s alkoholem

4. leden 2018  České nápoje   komentáře (0)  1441 x

Valentýn je známý jako svátek lásky již celá staletí. Pro její oslavy existuje spousta symbolů, ale jedním z hlavních jsou bezpochyby jahody. Oblíbeným rituálem nejen zamilovaných je vychutnávání čerstvých jahod v kombinaci se sklenkou šumivého vína. Vizovičtí mistři destilatéři si však tento zvyk poupravili po svém a napadlo je ty nejkvalitnější jahody vypálit a nabízet jako výtečnou Jelínkovu jahodovici. Zamilovanou pálenku připravují také ze šťavnatých malin nebo se sladkým českým medem. S Hruškovicí Williams mají dokonce i vlastní láskyplný rituál – rituál s hruškou.

Valentýn si vychutnejte i s alkoholemValentýn si vychutnejte i s alkoholem

Pálenka z jahod

Pálenku z jahod je nasládlý, jemný a křišťálově čirý destilát. Likérka RUDOLF JELÍNEK ji vyrábí z čerstvých a šťavnatých plodů odrůdy Senga Sengana, která je považována za královnu jahod. Pálenku z jahod si nejlépe vychutnáme ledově vychlazenou, protože při nízkých teplotách nejvíce vynikne její ovocná chuť.

Doporučená cena za lahev 0,2 l je 183 Kč.

Hruškovice Williams

Hruškovice Williams je čirý 42% destilát s jemnou ovocnou chutí a dlouhým doznívajícím hruškovým tónem. Prvotřídní jednodruhovou pálenku vyrábí Rudolf Jelínek tradiční vícestupňovou destilací vyzrálých hrušek odrůdy Williams přímo v Chile. K dokonalému snoubení vůní i chutí dochází při převozu lodí přes oceán. Při houpání lodi ve vlnách totiž dochází k promíchávání destilátu, což způsobuje jeho zakulacení. Hruškovici naléváme mírně vychlazenou. Coby destilát letního ovoce plně rozvine svoji vůni a chuť za nižších teplot než například slivovice.

Vyzkoušejte zamilovaný rituál s hruškou. Do skleničky k hruškovici přidejte kousek kompotované hrušky na párátku a dolaďte přidáním několika kapek šťávy z kompotu. Přiťukněte si s ním skleničkou nebo hruškou na párátku a vychutnejte si jemnou chuť Hruškovice Williams a sladkou hrušku.

Doporučená cena za lahev 0,7 l je 359 Kč.

Pálenka z malin

Pálenka z malin vás upoutá svou výraznou ovocnou chutí a vůní čerstvě natrhaných malin. Tato pálenka z plodů, které najdeme snad na každé české zahradě, se vyrábí průtahovou destilací malinového macerátu. Maliny jsou macerovány po přesně určenou dobu a výsledný produkt je tak chutí i vůní věrný ovoci, po kterém nese své jméno. Přeneste se s malinovicí do teplého léta a užijte si výjimečné chvíle, při kterých se pro vás zastaví čas.

Doporučená cena za lahev 0,7 l je 499 Kč.

Bohemia Honey

Medově jemný likér Bohemia Honey v sobě snoubí chuť pravé tříleté slivovice s chutí a vůní lipového medu. Základem likéru je jemný, třikrát destilovaný švestkový destilát. Přidáním lipového medu a jeho dlouhodobou macerací získává likér zlatavou barvu, jemně nasládlou chuť a medovou vůni. Bohemia Honey je čistě přírodní likér. Na výrobu jednoho litru bylo použito 130 gramů medu. Tomuto likéru od včeliček nejvíce sluší led, proto na něm rozhodně nešetřete. Tak tedy s chutí do medu!

Doporučená cena za lahev 0,5 l je 259 Kč.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist