Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Vánoční poptávka zavedla v Palírně U Zeleného stromu mimořádné směny

28. listopad 2017  České nápoje   komentáře (0)  905 x

Palírna U Zeleného stromu, druhý největší výrobce lihovin v Česku, reaguje na mimořádný nárůst poptávky po svých produktech v předvánočním období a zavádí mimořádné směny. K běžným dopoledním směnám se tak přidává i stáčení v odpoledním turnusu a zaměstnanci do práce nastoupí i o víkendech. Díky tomu zvýší Palírna svoji produkci o přibližně 40 procent.

Vánoční poptávka zavedla v Palírně U Zeleného stromu mimořádné směnyVánoční poptávka zavedla v Palírně U Zeleného stromu mimořádné směny

Prakticky od listopadu až do ledna pojedeme v mimořádném režimu. Objem produkce musíme oproti běžným měsícům zvýšit odhadem o 40 %, abychom pokryli enormní požadavky trhu,“ uvedl Michal Šoman, ředitel výrobního závodu Palírny v Prostějově. Naplno tak podle něho jedou obě hlavní stáčecí linky s celkovou kapacitou zhruba 84 tisíc lahví za směnu.

Zvýšená produkce se týká především tradičních značek, které míří na slavnostní vánoční tabule, na novoroční oslavy, ale tvoří třeba i nedílnou součást vánočního cukroví. Jde tak hlavně o tzv. emulzní likéry značky Vaječný sen. Vaječný sen je již dlouhodobě nejprodávanějším vaječným likérem na českém trhu. Logicky stoupá také poptávka po tuzemáku Royal, který je v ČR trojkou v kategorii tuzemáků.

Předvánoční výroba je navíc specifická produkcí méně obvyklých litráží a speciálních balení. Jedna ze stáčecích linek Palírny se tak soustředí například na produkci menších objemových variant 0,2 litru a na dárková balení (Stará myslivecká RESERVE, Blend 42 Vodka apod.).

Posílení výroby přitom klade extrémní nároky nejen na vlastní stáčecí kapacity, ale i na logistiku, přípravu obalového materiálu, údržbu strojů či výrobu polotovarů. „Linky musí být nepřetržitě zásobovány dostatkem materiálu a prázdných palet,“ uvádí jako příklad Michal Šoman. Dodatečné pracovní nasazení se proto netýká jen samotné obsluhy stáčecích linek, ale i dalších podpůrných činností či údržby. Celkem tak vyšší poptávka trhu „zapřáhne“ přes 40 lidí. Palírna v nadstandardním režimu zaměstná pro pomocné činnosti i sezónní brigádníky. Všichni pracovníci mají pochopitelně nárok na příplatky za práci o víkendu či v mimořádných směnách.

Palírna U Zeleného stromu s 500 letou tradicí výroby lihovin je 2. největší domácí likérkou. V loňském roce dosáhla tržeb 1,4 miliardy korun a zisku 22 milionů korun.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist