Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Vánoční poptávka zavedla v Palírně U Zeleného stromu mimořádné směny

28. listopad 2017  České nápoje   komentáře (0)  1177 x

Palírna U Zeleného stromu, druhý největší výrobce lihovin v Česku, reaguje na mimořádný nárůst poptávky po svých produktech v předvánočním období a zavádí mimořádné směny. K běžným dopoledním směnám se tak přidává i stáčení v odpoledním turnusu a zaměstnanci do práce nastoupí i o víkendech. Díky tomu zvýší Palírna svoji produkci o přibližně 40 procent.

Vánoční poptávka zavedla v Palírně U Zeleného stromu mimořádné směnyVánoční poptávka zavedla v Palírně U Zeleného stromu mimořádné směny

Prakticky od listopadu až do ledna pojedeme v mimořádném režimu. Objem produkce musíme oproti běžným měsícům zvýšit odhadem o 40 %, abychom pokryli enormní požadavky trhu,“ uvedl Michal Šoman, ředitel výrobního závodu Palírny v Prostějově. Naplno tak podle něho jedou obě hlavní stáčecí linky s celkovou kapacitou zhruba 84 tisíc lahví za směnu.

Zvýšená produkce se týká především tradičních značek, které míří na slavnostní vánoční tabule, na novoroční oslavy, ale tvoří třeba i nedílnou součást vánočního cukroví. Jde tak hlavně o tzv. emulzní likéry značky Vaječný sen. Vaječný sen je již dlouhodobě nejprodávanějším vaječným likérem na českém trhu. Logicky stoupá také poptávka po tuzemáku Royal, který je v ČR trojkou v kategorii tuzemáků.

Předvánoční výroba je navíc specifická produkcí méně obvyklých litráží a speciálních balení. Jedna ze stáčecích linek Palírny se tak soustředí například na produkci menších objemových variant 0,2 litru a na dárková balení (Stará myslivecká RESERVE, Blend 42 Vodka apod.).

Posílení výroby přitom klade extrémní nároky nejen na vlastní stáčecí kapacity, ale i na logistiku, přípravu obalového materiálu, údržbu strojů či výrobu polotovarů. „Linky musí být nepřetržitě zásobovány dostatkem materiálu a prázdných palet,“ uvádí jako příklad Michal Šoman. Dodatečné pracovní nasazení se proto netýká jen samotné obsluhy stáčecích linek, ale i dalších podpůrných činností či údržby. Celkem tak vyšší poptávka trhu „zapřáhne“ přes 40 lidí. Palírna v nadstandardním režimu zaměstná pro pomocné činnosti i sezónní brigádníky. Všichni pracovníci mají pochopitelně nárok na příplatky za práci o víkendu či v mimořádných směnách.

Palírna U Zeleného stromu s 500 letou tradicí výroby lihovin je 2. největší domácí likérkou. V loňském roce dosáhla tržeb 1,4 miliardy korun a zisku 22 milionů korun.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist