Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Vizovická slivovice 2015 voní po mandlích

22. červen 2017  České nápoje   komentáře (0)  1559 x

Vizovická slivovice 2015 Stanley je velmi jemná jednoodrůdová ovocná pálenka připravená ze švestek odrůdy Stanley vypěstovaných v sadu v lokalitě U Studny. Vizovickou slivovici prodává RUDOLF JELÍNEK od roku 2010 výhradně ze švestek z vlastních sadů. Švestky se sbírají po jednotlivých odrůdách a jen ty nejlepší se vícestupňovou destilací dostanou až do lahví s prémiovou etiketou Vizovická slivovice.

Vizovická slivovice 2015 voní po mandlíchVizovická slivovice 2015 voní po mandlích

V roce 2015 proběhla ve Vizovicích již osmá sklizeň, která se do historie nesmazatelně zapsala rekordní úrodou 515 tun ovoce. Ze všech destilátů připravených ze sklizených odrůd švestek pak členové Spolku přátel Jelínkovy slivovice zvolili jako nejlepší právě padesátiprocentní destilát z odrůdy Stanley. Ta se zasloužila o vznik výjimečného produktu – čiré slivovice vonící nasládlým mandlovým aromatem pecek, které ale nepřekrývá ovocný charakter slivovice. „Chuť Vizovické slivovice 2015 Stanley je díky vyzrálému kvasu pouze z jedné odrůdy švestek, tradiční trojstupňové destilaci a následnému 365dennímu zrání v tancích jemná, ovocná a zakulacená. Pecky v kvasu dodávají pálence lehký mandlový podtón,“ říká Miroslav Motyčka, obchodně-marketingový ředitel společnosti RUDOLF JELÍNEK.

Pečlivý výběr kvalitních švestek, které mají v oblasti Vizovic mimořádně vhodné a léty prověřené klimatické podmínky, garantuje, že se jedná o delikatesu mezi slivovicemi. Vizovická slivovice 2015 Stanley je nejen sběratelským unikátem, ale především prémiovým produktem. Celkem bylo stočeno pouze 2 015 lahví a každá lahev je opatřena ručně psaným pořadovým číslem a korkovým uzávěrem s voskovou pečetí.

Lahodná chuť i nezaměnitelná vůně Vizovické slivovice 2015 Stanley se dokonale rozvine při pokojové teplotě. Celý zážitek z degustace ještě umocní sušená vizovická švestka. Jedině tak si naplno vychutnáte poctivou práci vizovických palírníků.

Limitovaná edice 2 015 lahví Vizovické slivovice 2015 Stanley 50% je v prodeji od 1. března 2017 na e-shopu nebo v podnikových prodejnách Rudolf Jelínek v Brně a ve Vizovicích. Cena lahve o objemu 0,7 l je 849 Kč. Více na www.vizovickaslivovice.cz.

Odrůda Stanley – stálice světového ovocnářství – je velice oblíbená u zahrádkářů i profesionálních ovocnářů. Byla vyšlechtěna ve 20. letech 20. století v USA. Jejími rodiči jsou odrůdy Agenská švestka a Grand Duke. V sadech Rudolf Jelínek se Stanley pěstuje na ploše téměř 13 hektarů a do výsadby byla zařazena hned při založení sadů v roce 2003. Modrofialový plod dosahuje své zralosti kolem 10. září při cukernatosti zhruba 23 brixů. Při rozpůlení je švestka velmi šťavnatá a zelenkavě žlutá dužnina svou vůní připomíná květový med. Odrůda Stanley má velmi široké využití, ať už pro výrobu povidel, sušení nebo pro tradiční slivovice.

Podnebí valašského kraje po staletí švestkám a jejich pěstování přálo a nabízelo jim dostatek životadárné vláhy i slunečního svitu. Na konci devatenáctého století bylo možné na vizovických kopcích spatřit více než šedesát osm tisíc švestkových stromů. A byl by hřích nenavázat na sadařskou tradici a také dnes nevyužít těchto ideálních podmínek.

Proto společnost RUDOLF JELÍNEK v roce 2003 zahájila výsadbu vlastních švestkových sadů na jižní stráni vizovického údolí, v oblasti zvané Těchlov. Po pěti letech přišla sklizeň první úrody vizovických švestek a započala se nová tradice – výroba limitované série Vizovické slivovice.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist