Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Vychutnejte si třicetiletý rum Flor de Caña

17. říjen 2019  České nápoje   komentáře (0)  1481 x

Společnost Premier Wines & Spirits, přední dodavatel prémiových spiritů a vín, přináší na český trh omezené množství ojedinělého, třicet let stařeného rumu Flor de Caña V Generaciones. Limitovaná edice bude globálně dostupná pouze v množství 411 lahví.

Vychutnejte si třicetiletý rum Flor de CañaVychutnejte si třicetiletý rum Flor de Caña

Flor de Caña V Generaciones je nikaragujský single barrel rum, který byl stařen v sudech po dobu dlouhých 30 let. Společnost se rozhodla uvést v tomto roce na trh opravdu limitovanou edici, k dispozici je po celém světě pouze 411 lahví, přitom 36 z nich bude možné zakoupit v České republice. Limitovaná edice tohoto dokonalého rumu si vysloužila i nádhernou lahev, kterou zdobí kovová etiketa a uzávěr ze sopečného kamene ze sopky San Cristobal v Nikaragui. Lahev se prodává v designovém kovovém obalu v minimalistickém avantgardním stylu.

Tento exkluzivní rum společnosti Flor de Caña s 125letou rodinnou tradicí zakoupíte pouze na www.1er.cz za cenu 37 866 Kč za 0,7 l.

Nicaragujský rum Flor de Caña je oblíbený i u nás. Česká republika se pyšní soutěží High Five Flor de Caña Mixtronomy Competition, ve které se přední čeští mistři barového řemesla utkávají v párování svých signature drinků založených na rumech Flor de Caña s vlastními originálními pokrmy. V roce 2018, kdy Flor de Caña poprvé představila koncept Mixtronomy, vybojoval první místo v této soutěži Vítězslav Cirok s koktejlem 5 apoštolů. V letošním roce zvítězil Tomáš Nejedlý, a to se svým drinkem Never Give Up. Tomáš se zúčastní i globálního finále soutěže, které se bude konat ve Střední Americe.

Inspirujte se jejich koktejly z rumu Flor de Caña, doplněnými o originální verze tradičních pokrmů, které vítězové vybírali v závislosti na zadání soutěže daného roku.

Never Give Up

  • 5 cl Flor de Caña 5YO
  • 2 cl červeného vína Poggio al Gello biologico 2013
  • 0,5 cl červeného vermutu BIOMIO
  • 4 cl toniku Thomas Henry
  • 3 kapky libečkové tinktury

Svůj vítězný koktejl napároval Tomáš Nejedlý s pokrmem, který vyzdvihuje typické české chutě v moderním pojetí: konfitovaná kachní prsa s vařenými kachními srdíčky na červeném víně s hořčičným semínkem a libečkem na bramborovém škubánku, který je smažený na přepuštěném másle, doplňuje pyré z červeného zelí a lehká pěna ze zelí bílého. Jako ozdobu použil Tomáš tapiokový chips ochucený červenou řepou.

Koktejl 5 apoštolů

  • Flor de Caña 18 y.o.
  • Domácí cordial ze svíčkového základu
  • Sofee
  • Přírodní kokosová voda
  • Sherry

Vítěz soutěže z roku 2018 Vítězslav Cirok napároval svůj koktejl se svým nejoblíbenějším tradičním českým pokrmem, a to svíčkovou.

Rumy Flor de Caña zakoupíte na www.1er.cz.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

2.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist