Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Whisky Kavalan je platinová a zlatá na International Review of Spirits

13. září 2017  České nápoje   komentáře (0)  1234 x

Společnost Kavalan, tchajwanský výrobce výběrové whisky, získala na mezinárodní soutěži International Review of Spirits (IRS) 2017 pět platinových a 13 zlatých ocenění.

Ilustrační fotoIlustrační foto

Whisky Solist Port Single Cask Strength Single Malt byla jmenována nejlepší whisky roku 2017 ve své třídě s nejvyšším počtem 98 bodů v této kategorii.

Generální ředitel společnosti Kavalan pan YT Lee řekl, že porotci posoudili tuto port whisky jako „vzorovou studii" ve výběru sudů s „vynikající hloubkou, komplexností, délkou a duší".

„Uznání kvality, na kterou jsme tvrdě pracovali, znamená hodně, když si pomyslíme, že před deseti lety nikdo nevěřil, že je možné na Tchaj-wanu vyrobit whisky světové třídy," řekl pan Lee.

Porotci popsali tuto port whisky jako „cukrovou, ovocnou, komplexní, bohatou a kouřovou" a aroma jako „sušenou ovocnou melanž, čokoládový granát, zralé černé třešně a slané arašídy" s příchutí „spálené sladké kukuřice, skořice, hřebíčku, černého pepře, růžového džemu, zimní pomerančové kůry a anýzu."

Všechny whisky Kavalan jsou jednosladové. Čtyři z pěti ocenění Platinum jsou také Single Cask Strength, jak je uvedeno níže, se skóre uvedeným na začátku:

98 - Kavalan Solist Port

97 - Kavalan Solist ex-Bourbon

96 - Kavalan Solist Sherry

96 - Kavalan Solist Amontillado Sherry

Poslední platinové ocenění bylo přiznáno whisky Kavalan Distillery Reserve Peaty Cask se skóre 97.

Jednotné slady whisky Kavalan jsou považovány porotci soutěže IRS za „lihoviny světové třídy s výjimečně plnou chutí a komplexností, které jsou výsledkem vynalézavosti ... a jedinečného tropického tchajwanského klimatu, které urychluje proces stárnutí". Úspěch palírny Kavalan je zásluhou zesnulého doktora Jima Swana, který působil jako technický expert palírny Kavalan od jejího založení po roce 2000 až do února tohoto roku.

O palírně Kavalan Whisky

První tchajwanská palírna Kavalan se věnuje umění single malt whisky od roku 2006. Whisky Kavalan zraje v intenzivní vlhkosti a horku a k její kvalitě přispívají také mořské a horské vánky a pramenitá voda ze Sněžné hory, jež společně přispívají k charakteristické krémovitosti whisky Kavalan. Palírna se jmenuje po starém označení pro okres I-lan a využívá třicetileté zkušenosti své mateřské společnosti King Car Group v oblasti výroby nápojů. Získala již více než 250 zlatých ocenění a dostupná je ve více než 60 zemích. Více informací na www.kavalanwhisky.com/EN/age.aspx

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist