Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Whisky Kavalan první na 22. soutěži International Spirits Challenge

11. květen 2017  České nápoje   komentáře (0)  1384 x

Kavalan, tchajwanský výrobce výběrové whisky, pokračuje ve své vítězné šňůře také na mezinárodní soutěži International Spirits Challenge 2017 (ISC), kde získal čtyři zlaté medaile včetně medaile za svou novou jubilejní whisky k desátému výročí s názvem „Kavalan Distillery Reserve Single Malt Whisky Rum Cask".

Whisky Kavalan první na 22. soutěži International Spirits ChallengeWhisky Kavalan první na 22. soutěži International Spirits Challenge

Generální ředitel palírny Kavalan pan YT Lee uvedl, že limitovaná edice whisky Rum Cask byla inspirována „karibskou duší a tchajwanským duchem".

Tuto inaugurační zrající rumovou whisky jsme představili na oslavu prvního desetiletí naší existence a jako přivítání dalšího desetiletí. Je velmi potěšující, že whisky Rum Reserve nyní získala svou první cenu na jedné z nejvýznamnějších a nejvlivnějších soutěží lihovin na světě," dodal pan Lee.

Dalšími třemi zlatými medailemi byly oceněny whisky Kavalan Solist ex-Bourbon Single Cask Strength, Podium a ex-Bourbon Oak.

Barva rumově zrající whisky je popisována jako „hluboce leskle zlatá jako karibský západ slunce".

Její vůně: „Díky rumovému zrání se medová sladkost prolíná ovocným nádechem whisky Kavalan. Ze sklenice se linou svůdná aromata medového koláče, voskovaného citronu, pistáciového nugátu, krémové vanilky, jablečného kompotu, papáje a jemného bílého pepře."

A její chuť: „Skvostně hustá konzistence nasycená sladkostí melounu a papáje, podpořena řadou koření, hřebíčkem a zázvorem zrající síly, než přejde do stálé konečné fáze příchutě lehkého karamelu, zlaté rozinky a kořeněné mátové pochoutky Kendal."

Prvotřídní světová whisky Kavalan, vyráběná na subtropickém Tchaj-wanu, postupně získala nejvyšší ocenění na nejprestižnějších soutěžích v oboru. Její whisky Solist Amontillado Sherry Single Cask Strength byla jmenována v roce 2016 „Nejlepší Single Cask Single Malt Whisky světa" na prestižní celosvětové soutěži World Whiskies Awards (WWA) a její Solist Vinho Barrique získala v roce 2015 titul „Nejlepší Single Malt Whisky světa".

O palírně Kavalan Whisky

Tchajwanská palírna Kavalan se věnuje umění single malt whisky od roku 2006. Whisky Kavalan zraje v amerických dubových sudech v intenzivní vlhkosti a horku a k její kvalitě přispívají také mořské a horské vánky a pramenitá voda ze Sněžné hory, které společně přispívají k charakteristické krémovitosti whisky Kavalan. Kavalan se jmenuje po starém označení pro okres I-lan a může využívat třicetileté zkušenosti své mateřské společnosti King Car Group v oblasti výroby nápojů. Získala již více než 220 zlatých ocenění a dostupná je ve více než 60 zemích. Více informací na www.kavalanwhisky.com/en/

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist