Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Coca-Cola HBC bude balit plechovky do kartonového držáku

13. duben 2022  České nápoje   komentáře (0)  339 x

Multipacky 4 a 6 plechovek držela až dosud pohromadě plastová smršťovací fólie. Nově jí nahradí tzv. Keelclip™ – unikátní řešení z kartonového papíru. Díky jeho používání se v Česku a na Slovensku ušetří ročně až 35 tun plastu.

Coca-Cola HBC bude balit plechovky do kartonového držákuCoca-Cola HBC bude balit plechovky do kartonového držáku

Společnost Coca-Cola HBC se snaží neustále hledat a zavádět inovativní obalová řešení, která snižují ekologickou stopu, eneregtickou náročnost a představují dlouhodobě udržitelná řešení. Jedním z nich je i kartonový držák na plechovky - Keelclip™, který plnohodnotně nahrazuje dosud používané plastové fólie. Funguje na jednoduchém principu skládacího mechanismu, pomocí kterého je možné uchytit 4 až 8 plechovek najednou. Snazší je i následná manipulace pro zákazníka, který může velmi snadno odejmout jednotlivé plechovky s nápojem z držáku.

„Přesunem na KeelClip™ a kartonové balení, se zbavíme značné části plastových folií. Tato inovace v podobě minimalistického balení tak pomáhá významně snížit zátěž na životní prostředí, tedy množství plastů ve výrobě. Lokálně tím ušetříme až 35 tun plastů ročně jen na českém a slovenském trhu,” vysvětluje Michal Dyttert,  ředitel pro vnější vztahy a udržitelnost Coca-Cola HBC Česko a Slovensko.

Keelclip bude fólli na nápojích v plechovkách nahrazovat postupně v průběhu tohoto roku. Původní balení se smršťovací fólií se již přestane vyrábět. V tomto novém kartónovém obalu budou moci zákaznící zakoupit Coca-Colu a dále i multipacky  Coca-Cola Zero, Fanty, Sprite a Kinley a to postupně od dubna.

Kartonový držák Keelclip™ v sobě spoujuje řadu výhod, jedná se o ekologický, praktický, zcela recyklovatelný a bio rozložitelný obal. Zároveň má FSC certifikaci, která garantuje jeho původ z legální těžby a trvale udržitelně a sociálně prospěšně obhospodařovaného lesa či recyklovaných zdrojů.

Přechod na tento udržitelný obal je dalším střípkem v mozaice ambiciózní environmentální strategie společnosti Coca-Cola “World Without Waste“. Její součástí je dosažení stoprocentní recyklovatelnosti svých nápojových obalů, což se na českém i evropském trhu společnosti Coca-Cola HBC již podařilo splnit. Do roku 2025 plánuje v zemích Evropské unie zvýšit poměr recyklovaného PETu ve svých lahvích až na 50 %. Do roku 2030 chce společnost vytřídit a zrecyklovat stejné množství nápojových obalů, jaké uvede na trh. Do roku 2040 plánuje mít Coca-Cola uhlíkově neutrální podnikání v celém svém hodnotovém řetězci.

K dosažení svého cíle podnikne Coca-Cola HBC následující kroky:

  • do roku 2025 investuje 250 milionů EUR do aktivit, které povedou ke snížení emisí,
  • do roku 2040 dekarbonizuje výrobní procesy přechodem na 100 % obnovitelnou elektrickou energii a nízkouhlíkové zdroje energie prostřednictvím inovací v oblasti energetické účinnosti,
  • zvýší podíl rPET materiálů, přijetím bezobalových nebo opětovně použitelných řešení a sníží plasty v sekundárních obalech na minimálně 50% v rokce 2025
  • poskytne zákazníkům energeticky účinné a ekologické chladicí lednice s technologií SmartCool,
  • sníží emise z přírodních přísad, které používá do svých nápojů
  • implementuje program „Zelený vozový park“, aby byly podpořeny alternativy s nízkými nebo žádnými emisemi uhlíku.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist